Prace nad ArcaVir 2011
#1
Wiadomo, że prace nad kolejną wersją programu trwają właściwie na okrągło. Jednak obecnie weszły w etap największej intensywności. Najwięcej nakładów skupia na sobie przygotowanie nowego instalatora programu, który zapewni szybki, komfortowy proces instalacji programu. Wiele się zmieni również w kwestii modułu kontroli rodzicielskiej (dotyczy pakietów Home, Internet i System Protection). Kontrolę i zarządzanie programem ma ułatwić nowy interfejs i przebudowane ustawienia pakietu. Cały czas trwają również prace nad usprawnieniem procesów. W tym wątku będę się starał informować o bieżących postępach.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Czy rozwazane jest zaadoptowanie funkcji sandbox w w/w pakiecie w przyszlosci?
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#3
W wersji 2011 nie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
To może byście jednak pomyśleli, bo wykrywalność jest słaba, to chociaż Sandbox by trochę pomógł na dodatek popracujcie solidnie nad procesem instalacji, i później nad działaniem programu bo wersja 2010 jeststrasznie ociężała, spowalnia działanie systemu, i interfejs się długo ładuje...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#5
Odnośnie procesu instalacji to tak jak pisałem jest jedną z najpoważniejszych zmian.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
A może podniesiecie efektywność silnika antyvirusowego ? Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#7
Poprawa interface, szybkości instalacji??? .......... Może byście wzięli się za poprawę skuteczności, efektywności tego programu PSEUDO-antywirusowego !!!
••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
#8
1. Szybkość instalacji? Czy po instalacji wymagany będzie restart systemu (w Windows Vista i Windows 7)?
2. Czy w programie będzie skaner linków (na wzór Norton Safe Web albo F-Secure)?
3. Czy uruchomienie programu z traya będzie wymagało potwierdzenia UAC?
4. Kiedy wystawicie program do testów w celu otrzymania certyfikatu AV-Test.org?

To chyba tyle pytań ile pamiętam z mojego testowania ArcaVira 2010.
Odpowiedz
#9
I kiedy będzie dostępna beta żebyśmy mogli przetestować i ocenić program Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#10
Ja bym proponowal wprowadzenie jakiegos behawioralnego skanera. Wiem, ze latwo sie mowi, ale coz. Wg mnie to teraz w kazdym antywirusie bedzie i tak nieuknione wiec jak teraz byscie wprowadzili to juz by byl jakis krok naprzod w stosunku do poprzednich wersjach, a w nastepnych wersjach udoskonalanie ów skanera.

Niby jest jakis system w Arcavir, ktory bada system na obecnosc malware, jednak jego skutecznosc...Smile
Odpowiedz
#11
Ratatui napisał(a):1. Szybkość instalacji? Czy po instalacji wymagany będzie restart systemu (w Windows Vista i Windows 7)?
2. Czy w programie będzie skaner linków (na wzór Norton Safe Web albo F-Secure)?
3. Czy uruchomienie programu z traya będzie wymagało potwierdzenia UAC?
4. Kiedy wystawicie program do testów w celu otrzymania certyfikatu AV-Test.org?

To chyba tyle pytań ile pamiętam z mojego testowania ArcaVira 2010.


1. Szybkość jak najbardziej i właśnie restart nie będzie już konieczny
2. Nie
3. Muszę to potwierdzić jeszcze
4. Odnośnie testów to na razie jesteśmy zaangażowani w VB100 i PC Security Labs

Odnośnie pozostałych pytań, oczywiście prace angażują działania w celu poprawy efektywności. Sugestia o skanerze behawioralnym ciekawa. ELWIS1 zapewne ma na myśli monitor rejestru, który póki co będziemy rozwijać.Na bieżąco będę informował o pojawieniu się wersji beta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
a czy będzie poprawa szybkości działania nowego ArcaVira??


używałem przez tydzień ArcaVir 2010 Home Protection (licencje dostałem za testy wersji BETA) i strasznie mulił mi kompa. Dotychczas żaden z pakietów tak bardzo mi nie spowalniał komputera.
Odpowiedz
#13
Tak, jak najardziej, konkretne infformacje będę mógł podać po pełnych testach u programistów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
A tak wyglądać będzie okno ArcaVir 2011

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
Całkiem przyjemny wygląd Smile. Oby skuteczność była na poziomie
avast! Internet Security 6 + Malwarebytes' Anti-Malware
[Obrazek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz
#16
Wg mnie , za dużą wagę przywiązujecie do wyglądu, a za małą do jakości oferowanego produktu.Jeśli Arca osiągnie poziom wykrywalności i ochrony choćby darmowego Avasta , wtedy zacznijcie myśleć nad wyglądem.
Odpowiedz
#17
Wygląd świetny, choć wykrywalność i wydajność jest ważniejsza. Jeżeli ochrona będzie na wysokim poziomie, to będziemy mieli się czym pochwalić przed konkurentami zza granicy. Smile
Odpowiedz
#18
Fajnie wygląda, ale zmienianie go w każdej wersji (bez poprawy algorytmów) jest trochę... bezsensowne.
Odpowiedz
#19
obecnie najważniejszy aspekt to wygląd więc programiści z Arcavira podążają za tą samą drogą - a twórcy malware tylko przyklaskują i produkują co raz to nowe ciekawe zagrożenia
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#20
Cytat:
źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kolejna edycja najpopularniejszego polskiego antywirusa już wkrótce ujrzy światło dzienne. W obecnej fazie produkt przechodzi testy w dziale rozwoju, zaś w pierwszej połowie listopada zadebiutuje wersja beta. Jak w latach ubiegłych tak i tym razem wersja beta będzie bezpłatnie dostępna do otwartego testowania. Na aktywnych betatesterów, co również jest już pewną tradycją w firmie ArcaBit, będą czekały nagrody. W tym roku producent postanowił pójść o krok dalej, aby zebrać możliwie jak najwięcej tzw. crodsourcingowej wiedzy (czerpanie pomysłów i uwagz ogółu społeczeństwa), ponieważ to opinie użytkowników są najważniejszymi sugestiami przy opracowywaniu rozwiązań ArcaVir.. Zresztą takie działania ostatnio możemy obserwować coraz częściej, za przykład może posłużyć obecnie kampania realizowana przez jeden z banków. Źródeł uwag było bardzo wiele od internetowych mediów społecznościowych, po bezpośrednie kontakty z użytkownikami programu. Udało się dzięki temu wyłonić kilka ważkich uwag istotnych dla końcowych użytkowników pojedynczych komputerów, jak również administratorów rozbudowanych sieci komputerowych, które zostały włączone do prac rozwojowych.



Co zatem udało się wprowadzić w programie ArcaVir 2011?
Należy zacząć od początku, czyli od zupełnie nowego pliku instalacyjnego, który ułatwi i przyspieszy ten proces. Co ważne został on tak opracowany, aby zapewnić maksymalną ochronę komputera już na starcie, bez konieczności ingerencji użytkownika. Na dalszym etapie programiści zsynchronizowali działanie poszczególnych modułów pakietu, aby zmniejszyć zasoby komputera potrzebne do jego pracy. ArcaVir 2011 będzie więc zatem programem lżejszym niż wersja poprzednia.



Wychodząc naprzeciw współczesnym zagrożeniom twórcy programu postanowili przygotować szeroki mechanizm kontroli treści internetowych oraz ogólnie dostępu do komputera i sieci. Mowa tutaj o module kontroli rodzicielskiej, którego zadaniem jest ochrona najmłodszych internautów, ale jego funkcję mogą być wykorzystywane również w biurach. Filtrowanie treści pozwala w wygodny sposób, za pomocą określonych reguł określić do jakich treści użytkownik powinien mieć dostęp, a do jakich nie. Użytkownik może definiować treści za pomocą tzw. białych i czarnych list (spis konkretnych dopuszczanych i blokowanych adresów) oraz posiadających szeroki zakres słów kluczowych określających niedozwoloną tematykę, np. przemoc, narkotyki itd. Ponadto podczas każdej aktualizacji moduł wzbogacany jest o nowe, nieodpowiednie strony zdefiniowane przez laboratorium analityczne. Innym elementem modułu są harmonogramy dostępu czyli przejrzyste narzędzie pozwalające na prostym schemacie ustawić odpowiednie parametry dostępu do Internetu. Całości dopełnia monitor aktywnościruchów dziecka w Internecie informujący rodzica w prostych komunikatach e-mail o próbach wejścia na nieodpowiednie strony itp.



Jeśli chodzi o obsługę w programie pojawi się nowe okno obsługi, które usprawni dostęp do ustawień, szczególnie elementów wymagających ingerencji użytkownika ja zapora sieciowa (firewall) i antyspam. Nowością są statystyki programu, które w prosty sposób zaprezentują historię jego działania i wykrytych infekcji. Efektywność wykrywania zagrożeń systematycznie podnoszona jest dzięki technologii Molecule, która zadebiutowała w wersji 2010.



ArcaVir 2011 po okresie betatestów zadebiutuje w sprzedaży w znanych od lat pakietach: Antivirus Protection, Internet Security, Home Protection i System Protection. ArcaBit zapewnia bezpłatne przejście użytkowników starszych wersji, do wersji 2011, a w przypadku jakichkolwiek problemówbezpłatne wsparcie techniczne drogą internetową i telefoniczną.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości