Pomoc w wyborze av+firewall
#41
klemensiorpostaraj się dobrze poznać program Outpost, zrozumieć jego komunikaty, rozeznać się w procesach jakie masz zwykle załadowane, procesach systemowych, orientować się w nazwach procesów programów codziennego użytku. Jeśli czegoś nie wiesz, nie rozumiesz pytaj tutaj na forum. Ta wiedza pozwoli właściwie wykorzystać HIPS. Niestety bez niej mogą pojawić się problemy.

BTW. Polecam także Keepass do przechowywania haseł i wprowadzania ich za pomocą funkcji Perform Auto-Type czy też program Keyscrambler i zawsze te programy aktualizuj do najnowszych wersji. Tak jak wszystkie pozostałe z resztą. Nie pozwalaj na przechowywanie haseł w przeglądarce lub innych programach co zmniejszy możliwość ich przechwycenia.
Odpowiedz
#42
Jednym słowem zezwalać na to co wiem skąd pochodzi ,ew. szukać w necie co się chce połączyć.
Outposta free ściągnałem stąd

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, chcę się upewnić ,żebym później się nie zdziwił ,że to czasem wersja Pro. Jeszcze raz wszyskim dziękuję.
yngve napisał(a):Nie pozwalaj na przechowywanie haseł w przeglądarce lub innych programach co zmniejszy możliwość ich przechwycenia.
Nigdy tego nie robię wiekszość mam w pamięci tudzież próbuję do skutku Wink
A i jeszcze pytanie o svchost czy jakoś tak pozwalać mu? Według Microsofta to znajduje się w dobrym katalogu więc raczej nie wirus.
Odpowiedz
#43
klemensior napisał(a):Nigdy tego nie robię wiekszość mam w pamięci tudzież próbuję do skutku Wink

OK, tylko wprowadzanie hasła za pomocą klawiatury lub za pomocą ctrl+c i ctrl+v, nie uchroni Cię przed keyloggerami. HIPS też może nie wszystko wyłapać, jak również możesz podjąć błędną decyzję i zaakceptować jego działanie.

EDIT:
Najważniejsza sprawa, to zachować zdrowy rozsądek przy ściąganiu i instalowaniu programów, tzn. zawsze zwracaj uwagę, aby pochodziły one z pewnych źródeł i były to znane, zaufane aplikacje.
Odpowiedz
#44
Wiem ,że zawsze coś może mnie dopaść jednakże nie mam jakoś zwyczaju wykorzystywać takiego typu aplikacji Jednak dziękuję Ci za propozycję.
Odpowiedz
#45
Warto zmieniać swoje zwyczaje, przyzwyczajenia, jeśli nie są dobre, nawet kosztem wygody.
Odpowiedz
#46
@klemensior
Mam i Outposta i OA...i dziwię Ci się trochę, że właśnie OA Cię przeraził w czasie instalacji. To jedyny chyba firewall, który za rękę prowadzi krok po kroku przez całą konfigurację. Dla mnie takie rozwiązanie jest rewelacyjne. Poza tym jego komunikaty...mimo, że po angielsku są naprawdę czytelne i bardzo dokładne. W każdym razie...i jedna i druga zapora jest bardzo skuteczna Smile
Na koniec...trochę z uporem maniaka zaproponuję Returnila do wirtualizacji dysku systemowego Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#47
oj kwestia przyzwyczajenia i wprawy.
za jakiś czas przydałaby się ocena klemensiora jak mu się tam wszystko sprawdza
Odpowiedz
#48
Z pewnością...dopiero wtedy się dowiemy, jak nasze rady mu się przysłużyły Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#49
ichito napisał(a):@klemensior
Mam i Outposta i OA...i dziwię Ci się trochę, że właśnie OA Cię przeraził w czasie instalacji. To jedyny chyba firewall, który za rękę prowadzi krok po kroku przez całą konfigurację. Dla mnie takie rozwiązanie jest rewelacyjne. Poza tym jego komunikaty...mimo, że po angielsku są naprawdę czytelne i bardzo dokładne. W każdym razie...i jedna i druga zapora jest bardzo skuteczna Smile
Na koniec...trochę z uporem maniaka zaproponuję Returnila do wirtualizacji dysku systemowego Smile


Podczas instalacji OA można wybrać opcję automatyczną (tę poniżej) i wtedy nie trzeba nic konfigurować.
Dla userów niezaawansowanych i słabo znających język angielski, ten firewall się jednak nie nadaje.
Jeżeli chodzi o porównanie z Outpostem, to jego HIPS - Host Protection na najwyższym i bardzo upierdliwym poziomie ochrony jest mniej skuteczny od hipsa OA - Programu Guarda, na domyślnym ustawieniach.
Odpowiedz
#50
Cytat:

Cytat: Jeżeli chodzi o porównanie z Outpostem, to jego HIPS - Host Protection na najwyższym i bardzo upierdliwym poziomie ochrony jest mniej skuteczny od hipsa OA - Programu Guarda, na domyślnym ustawieniach.


No popatrz...a ja Outposta wybrałem właśnie dzięki Twojej opinii Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#51
ichito napisał(a):
Cytat:

Cytat: Jeżeli chodzi o porównanie z Outpostem, to jego HIPS - Host Protection na najwyższym i bardzo upierdliwym poziomie ochrony jest mniej skuteczny od hipsa OA - Programu Guarda, na domyślnym ustawieniach.


No popatrz...a ja Outposta wybrałem właśnie dzięki Twojej opinii Smile


Długo używałem Outposta PL z Nodem a potem z Avirą. Host Protection miałem ustawiony na poziomie domyślnym, czyli Normalnym (w sytuacjach ekstremalnych dawałem na maxa), który nie zadaje wielu pytań. Ochrona była bardzo dobra ale nie znakomita. Z piaskownicą taki zestaw może być ale jeżeli ktoś opiera swoją ochronę tylko na klasycznym hipsie z firewallem i AV, to na pewno lepiej korzystać z OA.
Odpowiedz
#52
A więc kilka spostrzeżeń co do zestawu. Jak na razie nie narzekam, jednak będę chciał wypróbować OA jednak chwilę jeszcze potestuję Outposta. Avira sprawuje się b.dobrze aktualizacje bezproblemowe,nie ma powodu do zmiany. Jednak outpost trochę nudzi tymi swoimi komunikatami jednak może jestem odzwyczajony od komunikatów od fw. Poziom ustawiłem na domyślny. Kolejnymi spostrzeżeniami postaram się dzielić w miarę możliwośći
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości