Pomoc w wyborze av+firewall
#1
Jako nowy użytkownik forum chcę wszystkich przywitać ,a zarazem poprosić o pomoc w wyborze ochrony dla mnie. Wcześniej miałem już kilka programów zabezpieczających od avasta, zonelarma, NIS (którego długo nie poużywałem), Aviry free, Gdaty Is, Comodo Firewall, po KIS na którego nigdy nie narzekałem. Teraz jednak zwracam się z prośbą o doradztwo co wybrać. Wymagania są ,aby był on darmowy, miał dobrą ochronę(nie chcę się obudzić z brakiem pieniążków na koncie), nie wyrzucał co chwilę bezsensownych komunikatów, w miarę łatwy w obsłudze, może być po angielsku byle nie za trudny w rozszyfrowaniu o co mu chodzi, nie sprawiał problemów i dobrze chronił przede wszystkimWink
System to vista x32, net po Wifi, w razie czego podam co trzeba.
Za wszystkie ew. niedoskonałości co do nazwy tematu czy innych rzeczy przepraszam. Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą radę.
Odpowiedz
#2
jak dla ciebieavira free + pc tools 6
trochę bardziej rozbudowany to do powyższego dodaj GW free z regułami od pro przeczytaj artykuł na forum o GW
ewentualnie DefenseWall Hips ale jest płatny
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Co do antywirusa to bierz Avire AntiVir Personal. Potem konfiguracja -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co do firewalla - bierz Comodo Internet Security (podczas instalacji zaznacz "tylko firewall". Potem skonfiguruj go wg tutoriala na YT -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dzięki temu firewall nie będzie pytał o kazdą rzecz, tylko o te mozliwie niebezpieczne.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#4
comodo nie zabezpiecza wifi...
Odpowiedz
#5
Jesli chcesz darmowe to AV Aviry Free 9 jesli Firewall darmowy to Outpost Free duzo komunikatow nie sypie z tego co pamietam gdy go uzytkowalem wczesniej, albo te Comodo, chodz D+ Hips Comodo jest zawodne
Odpowiedz
#6
Autor tematu chce AV+ FW a nie AV+FW z HIPSem Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#7
Autor tematu nie napisal, ze nie chce Hipsa, napisal tylko ''''nie wyrzucał co chwilę bezsensownych komunikatów'''' a to roznicaSmile Outpost free nie sypie komunikatami chyba ze wrzuci sie na maksymalna ochrone. Jesli Plati patrzysz na tytul tematu to tak, ale uzytkownik chce skutecznej ochrony zarazem ktora problemow nie powoduje. A zestaw o dobrej ochronie powinien zawierac Hipsawbudowanego w Firewall a sa takie co nie krzycza bez pzrerwy. Comodo tak samo nie wywala co chwile alertow w moim przypadkow wiec nie jest klopotliwy w uzytkowaniu. Co do ochrony W-Fi wessja FreeComodo nie chroni tylko platna, wiec polecam Outposta, ewentualnie OA freeSmile Albo nowy PcTools w tescie matouseca wymiata wiec dobrze powinien chronicSmile
Odpowiedz
#8
Proponuję Avirę Antivir + PC Tools Free/ CIS - sam firewall/OA Free ;-)
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#9
AV z darmowych Tylko Avira nie ma lepszej alternatywy, Avast przy niej siada wiec AviraSmile
Odpowiedz
#10
Tzn. wiecie jeśli coś będzie lepszym wyborem to powiedzcie tylko najlepiej zaznaczcie co to zmienia. Tak jak mówiłem net idzie po wifi.
Odpowiedz
#11
Net po WI-FI Wink Z Cis są problemy, że po reebocie WI-FI nie działa (przynajmniej u mnie).

PC Tools wykrywa sieć i chyba ją zabezpiecza Smile
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#12
klemensior napisał(a):Tzn. wiecie jeśli coś będzie lepszym wyborem to powiedzcie tylko najlepiej zaznaczcie co to zmienia. Tak jak mówiłem net idzie po wifi.


nie lubisz za dużo komunikatów to tylko pctools 6 i outpost free
reszta niestety o sporo się pyta
ja mam wifi i zestaw który pisałem w pierwszym poście
antywirus już rozumiem wybranySmile
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#13
Tzn. może uściślę o co mi chodzi. Nie przeszkadza mi pytanie o aplikacje, które znam i używam (bo przecież chyba nie ma teraz av lub firewalli bez reguł), ale żeby wiedział ,że np jakiś proces potrzebuje się połączyć z netem i żeby to robił. Z tego co przeczytałem o tym PC Toolsie to tak nie za bardzo się sprawdza chyba,że czytałem złe komentarze. Problemów nie miałem z avirą tylko nie wiem jak z jej bezpieczeństwem, wykrywaniem i usuwaniem.
Odpowiedz
#14
jak już coś ci antywirus przepuści to już kaplica ciężko będzie to usunąć
avira ma wykrywać i usuwać wykryte i w tym jest dobra
ale na zawirusowanym systemie może mieć kłopoty jak każdy av

używasz wtedy MBAM, spybota a bardziej zaawansowanie combofixa
pctools w teście matouseca jest bardzo wysoko, wiec to jest dobry FW
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#15
Chyba zdecyduję się na Avire free i Pc Toolsa lub Outposta. Dodać do tego Malwarebytes Anti-Malware? Dziękuję za wszystko jednak czekam też na inne propozycje Smile
Odpowiedz
#16
MBAM? Czemu nie. Zawsze coś tam może znaleźć. Ale i tak lepszy jest a2.
Odpowiedz
#17
Jeśli nie narzekałeś na KIS to wybierz właśnie ten pakiet i nie kombinuj bo przekombinujesz Smile
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#18
Miałem zaporę PC Tools-ów i zawsze ją chwaliłem...a wersja 6 jest jeszcze lepsza. Outposta free mam i też nie narzekam...do tego avast, bo z darmowych antywirów oferuje najbardziej szerokie możliwości.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#19
Ale Chłopcu w głowie mieszacie...jak dobrze poszuka w necie to wszystkie są darmowe...
Klemensior jakiego masz kompa-szybkiego czy wolnego?

Jak szybkiego to: Avira Premium+OA free
Jak wolnego to:NIS 2010
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#20
w sumie jak nie narzekasz na Kisa zostaw jakby Ci cos przepuscil mialbys z nim problemy to moglbys myslec nad zmiana, sparwdzonego zestawu sie raczej nie zmieniaSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości