OA - moduł WWW/Mail - obciążenie CPU
#1
Creer napisał(a):Jest dokladnie tak jak napisal Pablos.
OA - to klasyczny HIPS (informujacy i pytajacy o wszystko) dodatkowo posiada wbudowanego firewall''a, ochrone WWW oraz modul ochrony poczty.

DW - to ''cichy'' HIPS (informuje tylko w krytycznych sytuacjach - blokuje sam automatycznie wszystkie niebezpieczne zachowania niezaufanych procesow) oparty na polityce piaskownicy z restrykcjami na uruchamiane procesy. Program praktycznie bezobslugowy, wymagajacy minimalnego zaangazowania ze strony uzytkownika a jednoczesnie zapewniajacy ochrone rowna najlepszemu klasycznemu HIPS''owi. W przygotowaniu jest wersja V3 DefenseWall HIPS oraz DefenseWall Personal Firewall. Ta druga bedzie wzbogacona dodatkowo o wbudowany firewall, dzialajacy na ciut innej, innowacyjnej zasadzie niz te znane nam do tej pory.

Wybor moze wydawac sie ciezki, oba produkty oferuja solidna ochrone, ktora dziala na zupelnie innych plaszczyznach - co wybrac? najlepiej samemu przetestowac i podjac decyzje Smile


Jednak zostaję przy OA Premium z promocji Smile A tak na marginesie (ja wiem że nie ten dział)OA w wersji Premium lekko przymula przeglądarkę. W wersji Free nie było tego - to normalne ?
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#2
Tak to normalne - to zasluga modulu WWW, wylacz i zobacz czy bedzie poprawa. Ja gdy uzywalem OA, zawsze mialem ochrone WWW i Mail wylaczona - dla mnie to bylo tylko niepotrzebne obciazenie procesora.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#3
Creer napisał(a):Tak to normalne - to zasluga modulu WWW, wylacz i zobacz czy bedzie poprawa. Ja gdy uzywalem OA, zawsze mialem ochrone WWW i Mail wylaczona - dla mnie to bylo tylko niepotrzebne obciazenie procesora.


Wyłączyłem te moduły Creer. Jest znaczna poprawa wydajności. Jeśli to nie będzie w znacznym stopniu obniżać bezpieczeństwa to pozostaną te moduły wyłączone u mnie Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#4
zbyszek napisał(a):Jednak zostaję przy OA Premium z promocji Smile A tak na marginesie (ja wiem że nie ten dział)OA w wersji Premium lekko przymula przeglądarkę. W wersji Free nie było tego - to normalne ?


Mankamentem hipsa OA są pytania na które trzeba udzielać odpowiedzi. Nawet jeżeli zapewnia on skuteczność na poziomie DW, to trzeba uwzględnić ludzki czynnik a więc podjęcie niewłaściwej decyzji lub kliknięcie "allow" z automatu.
Dlatego moim zdaniem warto skorzystać jeszcze (szczególnie do surfowania w sieci i otwierania nieznanych plików) z piaskownicy. Jeżeli podejmiesz niewłaściwą decyzję, to wówczas wszelkie zmiany wystąpiąjedynie w wirtualnym środowisku. W przeciwnym razie po kliknięciu "zezwól" OA Ci już nie pomoże Smile
Odpowiedz
#5
zbyszek napisał(a):
Creer napisał(a):Tak to normalne - to zasluga modulu WWW, wylacz i zobacz czy bedzie poprawa. Ja gdy uzywalem OA, zawsze mialem ochrone WWW i Mail wylaczona - dla mnie to bylo tylko niepotrzebne obciazenie procesora.


Wyłączyłem te moduły Creer. Jest znaczna poprawa wydajności. Jeśli to nie będzie w znacznym stopniu obniżać bezpieczeństwa to pozostaną te moduły wyłączone u mnie Smile


Te moduly podczas surfowania po necie u mnie zjadaly nawet do ok 50% dwu-rdzeniowego procesora, ich wylaczenie wiaze sie jednak ze spadkiem stopnia ochrony (skaner WWW to cos a''la webguard w Avirze, blokuje skrypty na stronach a nie jak w przypadku Aviry, strony zawierajace szkodliwy kod znanych malware). Przeciez zawsze jeszcze masz Kaspra z tego co widze w sygnaturze.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#6
Creer napisał(a):
zbyszek napisał(a):
Creer napisał(a):Tak to normalne - to zasluga modulu WWW, wylacz i zobacz czy bedzie poprawa. Ja gdy uzywalem OA, zawsze mialem ochrone WWW i Mail wylaczona - dla mnie to bylo tylko niepotrzebne obciazenie procesora.


Wyłączyłem te moduły Creer. Jest znaczna poprawa wydajności. Jeśli to nie będzie w znacznym stopniu obniżać bezpieczeństwa to pozostaną te moduły wyłączone u mnie Smile


Te moduly podczas surfowania po necie u mnie zjadaly nawet do ok 50% dwu-rdzeniowego procesora, ich wylaczenie wiaze sie jednak ze spadkiem stopnia ochrony (skaner WWW to cos a''la webguard w Avirze, blokuje skrypty na stronach a nie jak w przypadku Aviry, strony zawierajace szkodliwy kod znanych malware). Przeciez zawsze jeszcze masz Kaspra z tego co widze w sygnaturze.


Tak Creer posiadam KAV 2010. Ja mam 4 rdzeniowego procka a jednak idzie odczuć spowolnienie przy włączonym module WWW.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#7
zbyszek napisał(a):
Creer napisał(a):
zbyszek napisał(a):
Creer napisał(a):Tak to normalne - to zasluga modulu WWW, wylacz i zobacz czy bedzie poprawa. Ja gdy uzywalem OA, zawsze mialem ochrone WWW i Mail wylaczona - dla mnie to bylo tylko niepotrzebne obciazenie procesora.


Wyłączyłem te moduły Creer. Jest znaczna poprawa wydajności. Jeśli to nie będzie w znacznym stopniu obniżać bezpieczeństwa to pozostaną te moduły wyłączone u mnie Smile


Te moduly podczas surfowania po necie u mnie zjadaly nawet do ok 50% dwu-rdzeniowego procesora, ich wylaczenie wiaze sie jednak ze spadkiem stopnia ochrony (skaner WWW to cos a''la webguard w Avirze, blokuje skrypty na stronach a nie jak w przypadku Aviry, strony zawierajace szkodliwy kod znanych malware). Przeciez zawsze jeszcze masz Kaspra z tego co widze w sygnaturze.


Tak Creer posiadam KAV 2010. Ja mam 4 rdzeniowego procka a jednak idzie odczuć spowolnienie przy włączonym module WWW.


Taki juz ''urok'' tego modulu w OA Wink
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#8
zbyszek napisał(a):Tak Creer posiadam KAV 2010. Ja mam 4 rdzeniowego procka a jednak idzie odczuć spowolnienie przy włączonym module WWW.


Jest spowolnienie nie tylko kompa ale również netu.
Moim zdaniem jeżeli ktoś używa tylko OA Pro bez AV to używanie ochrony "www" i "mail" ma jakiś sens. W przeciwnym razie poco utrudniać sobie życie ? Smile
Odpowiedz
#9
No i dlatego Jurek mam wyłączone te 2 moduły. A różnica jest znaczna Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#10
Jurek napisał(a):Mankamentem hipsa OA są pytania na które trzeba udzielać odpowiedzi. Nawet jeżeli zapewnia on skuteczność na poziomie DW, to trzeba uwzględnić ludzki czynnik a więc podjęcie niewłaściwej decyzji lub kliknięcie "allow" z automatu.
Dlatego moim zdaniem warto skorzystać jeszcze (szczególnie do surfowania w sieci i otwierania nieznanych plików) z piaskownicy. Jeżeli podejmiesz niewłaściwą decyzję, to wówczas wszelkie zmiany wystąpiąjedynie w wirtualnym środowisku. W przeciwnym razie po kliknięciu "zezwól" OA Ci już nie pomoże Smile


Dlatego też posiadam taki zestaw z piaskownicą.

Zbyszek
Ja mam w OA Premium wyłączonego tylko mailguarda bo jest mi zupełnie niepotrzebny a pozostałe 3 moduły działają i na 2-rdzeniowym procesorze w ogóle nie odczuwam obciążenia ani też spowolnienia neta. Nawet na chwilę wyłączyłem moduł www ale znaczącej różnicy jakoś nie dostrzegłem.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#11
No nie wiem @mbm86. Pokombinuje jeszcze wieczorem z tym Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#12
Ja nie odczuwam spowolnienienetu jak mam wlaczona ochrone www w OASmile
Odpowiedz
#13
Zrobiłem restart komputera. Mam włączony moduł WWW. Chodzi OK Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#14
LikwidatoR napisał(a):Ja nie odczuwam spowolnienienetu jak mam wlaczona ochrone www w OASmile


Jeżeli masz mocną maszynę i szybkie łącze, to możesz nie odczuwać Smile
Odpowiedz
#15
Mam Jurku ciulowe łącze radiowe 512 kb/s a kompa dośc nawet dobrego 2 rdzeniowego Athlona 3800+ z 2 Gb ramu Kingstony 800 mhzSmile DDR 2
Odpowiedz
#16
LikwidatoR napisał(a):Mam Jurku ciulowe łącze radiowe 512 kb/s a kompa dośc nawet dobrego 2 rdzeniowego Athlona 3800+ z 2 Gb ramu Kingstony 800 mhzSmile DDR 2


Łącze masz tak samo ciulowe jak ja ale maszyna jest już stosunkowo mocna.
Nie ma cudów LikwidatoR, każde filtrowanie stron musi w większym lub mniejszym stopniu spowolnić ich otwieranie.
Odpowiedz
#17
Na pewnotroszke spowalnia tylko ja tego nie czuje bo ja nigdy nie siedzialem na gołego bez niczego i nie wiem jak to sie surfuje po necie bez Firewalla i AV gdzie net i komputer kompletnie nie obciazony niczymWink Porównujac doComodo czy jak posiadalem pakiety Kaspra czy Nortona , czy Firewall Outpostato nie widze zbytnio roznicy w dzialaniu netu, idzie plynnie( oprocz G data i F-Secure starsze wersje) Dla mnie OA z wlaczonausluga ochrony WWW Run Saferdziala dobrze, nie narzekam, abym mógł wylaczyc ta funkcje lub wywalic cale Online Armor. Akurat mam szczescie gdzie nie mam problemow z programami bezpieczenstwa, gdzie sie cos psuje, wywala, bledy, muli neta. Moj system jest bez konfliktowy , zyje w zgodzie z kazdym softem oprocz wymienionej wyzej 2 no i GW, ale on sie jakos z KAV 2010 za bardzo mnie nie lubił. nie mam powodow do narzekania i do mekolenia, ze cos nie tak to wywalam i nastepny, jestem zadowolonySmile
Odpowiedz
#18
LikwidatoR napisał(a):Na pewnotroszke spowalnia tylko ja tego nie czuje bo ja nigdy nie siedzialem na gołego bez niczego i nie wiem jak to sie surfuje po necie bez Firewalla i AV gdzie net i komputer kompletnie nie obciazony niczymWink Porównujac doComodo czy jak posiadalem pakiety Kaspra czy Nortona , czy Firewall Outpostato nie widze zbytnio roznicy w dzialaniu netu, idzie plynnie( oprocz G data i F-Secure starsze wersje) Dla mnie OA z wlaczonausluga ochrony WWW Run Saferdziala dobrze, nie narzekam, abym mógł wylaczyc ta funkcje lub wywalic cale Online Armor. Akurat mam szczescie gdzie nie mam problemow z programami bezpieczenstwa, gdzie sie cos psuje, wywala, bledy, muli neta. Moj system jest bez konfliktowy , zyje w zgodzie z kazdym softem oprocz wymienionej wyzej 2 no i GW, ale on sie jakos z KAV 2010 za bardzo mnie nie lubił. nie mam powodow do narzekania i do mekolenia, ze cos nie tak to wywalam i nastepny, jestem zadowolonySmile


Przed instalacją GW, trzeba porządnie wyczyścić rejestr i wywalić klasycznego hipsa i AV najlepiej też. Wtedy system, komp i net śmigają aż miło. Wersja 2.9 jest jeszcze lżejsza od poprzedniej i pobiera 11 MB ramu (gswserv, gswui), przy zerowym obciążeniu procesora.


Ale Ty jesteś fanem Kasperczaka, to nie ma tematu Smile
Odpowiedz
#19
Jurek napisał(a):
LikwidatoR napisał(a):Na pewnotroszke spowalnia tylko ja tego nie czuje bo ja nigdy nie siedzialem na gołego bez niczego i nie wiem jak to sie surfuje po necie bez Firewalla i AV gdzie net i komputer kompletnie nie obciazony niczymWink Porównujac doComodo czy jak posiadalem pakiety Kaspra czy Nortona , czy Firewall Outpostato nie widze zbytnio roznicy w dzialaniu netu, idzie plynnie( oprocz G data i F-Secure starsze wersje) Dla mnie OA z wlaczonausluga ochrony WWW Run Saferdziala dobrze, nie narzekam, abym mógł wylaczyc ta funkcje lub wywalic cale Online Armor. Akurat mam szczescie gdzie nie mam problemow z programami bezpieczenstwa, gdzie sie cos psuje, wywala, bledy, muli neta. Moj system jest bez konfliktowy , zyje w zgodzie z kazdym softem oprocz wymienionej wyzej 2 no i GW, ale on sie jakos z KAV 2010 za bardzo mnie nie lubił. nie mam powodow do narzekania i do mekolenia, ze cos nie tak to wywalam i nastepny, jestem zadowolonySmile


Przed instalacją GW, trzeba porządnie wyczyścić rejestr i wywalić klasycznego hipsa i AV najlepiej też. Wtedy system, komp i net śmigają aż miło. Wersja 2.9 jest jeszcze lżejsza od poprzedniej i pobiera 11 MB ramu (gswserv, gswui), przy zerowym obciążeniu procesora.


Ale Ty jesteś fanem Kasperczaka, to nie ma tematu Smile


Nie to, że jestem fanem Kasperczaka , bo długo używałem Aviry więc mogłeś powiedzieć , żebyłem fanem AviryWink Po prostu wole klasyczną formę ochrony AV+ FW+ HIPS i skaner dodatkowy na żadanie. Przy znakomitym AV oraz świetnym FWhipsem oraz bardzo skutecznym skanerzena żądanie mam niemal 100% ochrone. Kaspersky+OA 3.5 i MBAM+ a-squared zapewania bardzo mocną ochronę. Mogę sobie pozwolić na tyle progsów bo nic mi nie muli. Jakby było inaczej to mógłbym się zastanawiać co z tym fantem zrobić użytkowniku all Wink
Odpowiedz
#20
LikwidatoR napisał(a):
Jurek napisał(a):
LikwidatoR napisał(a):Na pewnotroszke spowalnia tylko ja tego nie czuje bo ja nigdy nie siedzialem na gołego bez niczego i nie wiem jak to sie surfuje po necie bez Firewalla i AV gdzie net i komputer kompletnie nie obciazony niczymWink Porównujac doComodo czy jak posiadalem pakiety Kaspra czy Nortona , czy Firewall Outpostato nie widze zbytnio roznicy w dzialaniu netu, idzie plynnie( oprocz G data i F-Secure starsze wersje) Dla mnie OA z wlaczonausluga ochrony WWW Run Saferdziala dobrze, nie narzekam, abym mógł wylaczyc ta funkcje lub wywalic cale Online Armor. Akurat mam szczescie gdzie nie mam problemow z programami bezpieczenstwa, gdzie sie cos psuje, wywala, bledy, muli neta. Moj system jest bez konfliktowy , zyje w zgodzie z kazdym softem oprocz wymienionej wyzej 2 no i GW, ale on sie jakos z KAV 2010 za bardzo mnie nie lubił. nie mam powodow do narzekania i do mekolenia, ze cos nie tak to wywalam i nastepny, jestem zadowolonySmile


Przed instalacją GW, trzeba porządnie wyczyścić rejestr i wywalić klasycznego hipsa i AV najlepiej też. Wtedy system, komp i net śmigają aż miło. Wersja 2.9 jest jeszcze lżejsza od poprzedniej i pobiera 11 MB ramu (gswserv, gswui), przy zerowym obciążeniu procesora.


Ale Ty jesteś fanem Kasperczaka, to nie ma tematu Smile


Nie to, że jestem fanem Kasperczaka , bo długo używałem Aviry więc mogłeś powiedzieć , żebyłem fanem AviryWink Po prostu wole klasyczną formę ochrony AV+ FW+ HIPS i skaner dodatkowy na żadanie. Przy znakomitym AV oraz świetnym FWhipsem oraz bardzo skutecznym skanerzena żądanie mam niemal 100% ochrone. Kaspersky+OA 3.5 i MBAM+ a-squared zapewania bardzo mocną ochronę. Mogę sobie pozwolić na tyle progsów bo nic mi nie muli. Jakby było inaczej to mógłbym się zastanawiać co z tym fantem zrobić użytkowniku all Wink


Nie do końca się z Tobą zgadzam. Bez programu wykorzystującego skutecznie wirtualizację, twój zestaw, nawet gdybyś miał jeszcze kilkanaście softów, nie jest zbyt skuteczny.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości