Jaki wybrać pakiet AV+IS do ochrony komputera?
#81
U mnie XP startuje w 40 sekund...format 3 dni temu(3 w ciągu ostatnich 3 tygodni-niezła fazaSmile)
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#82
Meir napisał(a):U mnie XP startuje w 40 sekund...format 3 dni temu(3 w ciągu ostatnich 3 tygodni-niezła fazaSmile)


A ja robiłem ostatnio 3 formaty ale... w ciągu jednego dnia
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#83
Panowie.. czemu robicie format co kilka dni.. ja nie robię formatów często (raz na kilka lat), system XP działa mi bardzo stabilnie. Nie pokazał mi żadnego BSODu.

Jedynym minusem jest czas startu Windowsa, który wynosi 2.30 min, ponieważ startuje automatycznie wiele programów i procesów (np. sterownik od drukarki, gg, skype, avira, comodo, java...)
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#84
Plati napisał(a):Panowie.. czemu robicie format co kilka dni.. ja nie robię formatów często (raz na kilka lat), system XP działa mi bardzo stabilnie. Nie pokazał mi żadnego BSODu.

Jedynym minusem jest czas startu Windowsa, który wynosi 2.30 min, ponieważ startuje automatycznie wiele programów i procesów (np. sterownik od drukarki, gg, skype, avira, comodo, java...)


To wywal zbędne rzeczy z autostartu a javę to wywal w pierwszej kolejności. Po co ci gg i skype startujące z systemem ? Ja uruchamiam je dopiero wtedy gdy z nich korzystam. Szkoda czasu i mocy obliczeniowej procka Smile
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#85
nie będę wywalał nic z Autostartu bo lubię mieć załączone (skype i gg). Javę kiedyś wywaliłem z autostartu, później były z tego tytułu jakieś komplikacje (nie chciałasię włączyć i zaktualizować mimo dodania z powrotem do Autostartu.
Niech będzie jak jest, te 2,5 minuty mogę poczekać Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#86
update javy w autostarcie no naco ci to?
Odpowiedz
#87
niech sobie będzie.
Grunt że system jest stabilny.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#88
Wiem jak automatyczny start gg i skype''a z Windowsem wpływa na czas uruchamiania. Zwłaszcza na słabszym sprzęcie różnica przed wywaleniem gg i skype''a z autostartu a "po" jest porażająca. Zyskuje się ładnych kilkanaście sekund.
W ten sposób skróciłem czas startu systemu na słabym kompie u znajomego który miał zawalony autostart różnymi duperelkami.

Jak ktoś jest cierpliwy i lubi oglądać sobie przez kilka minut ekran "Zapraszamy" to już jego sprawa.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#89
mbm86 napisał(a):Jak ktoś jest cierpliwy i lubi oglądać sobie przez kilka minut ekran "Zapraszamy" to już jego sprawa.


U mnie ekran "Zapraszamy" wisi tylko 2 sekundy Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#90
Plati napisał(a):
mbm86 napisał(a):Jak ktoś jest cierpliwy i lubi oglądać sobie przez kilka minut ekran "Zapraszamy" to już jego sprawa.


U mnie ekran "Zapraszamy" wisi tylko 2 sekundy Smile


To gdzie są te 2,5 minuty ? W trakcie paska postępu gdy system się ładuje ?
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#91
mbm86 napisał(a):A ja robiłem ostatnio 3 formaty ale... w ciągu jednego dnia


A ja nie robiłem formata od roku czyli od chwili gdy stawiałem system po złożeniu nowego PC Smile
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#92
mbm86 napisał(a):
Plati napisał(a):
mbm86 napisał(a):Jak ktoś jest cierpliwy i lubi oglądać sobie przez kilka minut ekran "Zapraszamy" to już jego sprawa.


U mnie ekran "Zapraszamy" wisi tylko 2 sekundy Smile


To gdzie są te 2,5 minuty ? W trakcie paska postępu gdy system się ładuje ?


między innymi tak, poza tym czekam też minutę po napisie "Zaparszamy". Wtedy wychodzi całe 2.5 minuty (mierzyłem stoperem).
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#93
Najlepsze wyniki to osiąga Usain Bolt Grin
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#94
Cytat: między innymi tak, poza tym czekam też minutę po napisie "Zaparszamy". Wtedy wychodzi całe 2.5 minuty (mierzyłem stoperem).


Mam dla ciebie rozwiązanie, spróbuj, może pomoże:

Wywal/skasuj wszystkie pliki w katalogu C:\WINDOWS\Prefetch

Zdefragmentuj C:\, a potem przerestartuj kompa ze 2 razy. Ile ci szybciej ładuje system?
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#95
A te pliki są zbędne?? nie ucierpi na tym system , jak nie sam usunęWink
Odpowiedz
#96
System nie ucierpi ale i nie odczujesz żadnej poprawy w działaniu PC Smile
Jeśli chcesz odchudzić i zoptymalizować XP to poczytaj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

temat.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#97
Jak tak to lipa nic nie oplaca sie ruszac jak poprawy nie bedzieSmile
Odpowiedz
#98
Część plików z folderu Prefetch można spokojnie wywalić...są tam pliki do updatów Windowsa, aktualizacji programów, instalerów i uninstalerów no i programów, których od dawna nie musisz mieć. Zostaw tylko to, co wiesz z czym się aktualnie wiąże i to o czym nie masz pojęcia...niektóre nazwy mogą być zagadkowe. No i zostaw plik layout.ini.
Tu kawałek artykułu z sieci
"Dostosowanie Funkcji Prefetching
O samej funkcji - odpowiada ona za za monitowanie plików użytych podczas startu systemu i aplikacji oraz tworzenie dla nich specjalnego cache dzięki czemu szybciej się uruchamiają. Funkcja ta w katalogu C:\Windows\Prefetch gromadzi skróty do ostatnio używanych programów w postaci tymczasowych plików o rozszerzeniu *.pf. Są to inaczej listy plików wymaganych do uruchomienia systemu czy danej aplikacji. Prawidłowo działająca funkcja Prefetching pozwala na poprawę wydajności Windows o około 10%. (...) jej wadą, podobnie jak innych rzeczy na świecie jest starzenie się plików w katalogu Prefetch, które z biegiem czasu zawierają wiele nieaktualnych skrótów i niepotrzebnie zajmują miejsce.
Dlatego okresowo katalog ten należy oczyścić, ale nie częściej jak raz w miesiącu, a nawet raz na kwartał. Jeżeli będziemy robić to częściej to uzyskamy efekt odwrotny do oczekiwań czyli znaczne spowolnienie. Dlatego trudno się zgodzić z publikowanymi twierdzeniami, że skasowanie katalogu Prefetch daje więcej pożytku niż korzyści, chyba że myślimy wyłącznie o brakującym miejscu na dysku, a to w dzisiejszych czasach nikomu nie grozi.
Layout Optymalization
Mechanizm ten jest ściśle powiązany z funkcją Prefetching. Umieszcza on pliki w kolejności w jakiej zgłaszane są żądania o ich odczyt przy uruchamianiu systemu lub aplikacji. Pełni zatem podobną funkcję jak SpeedDisk w Norton SystemWorks, którego zadaniem jest optymalne ułożenie plików. Lista tych plików jest przechowywana w pliku layout.ini w katalogu C:\Windows\Prefetch.
Czynność tę system przeprowadza samoczynnie co trzy dni w czasie bezczynności trwającej dłużej niż 30 minut, uruchamiając w tle Windows Defragmenter z parametrem zapewniającym optymalizację. Funkcja Layout Optymalization jest realizowana także przy defragmentacji uruchomionej przez użytkownika.(...)"
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#99
Okej thx ziomWink
Odpowiedz
W Pańskie rączki Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości