Poczta Polska zostanie Narodowym Operatorem Cyfrowym :)
#1
Potraktowałem te informację bardziej jako żart w kontekście wydarzeń z ostatnich miesięcy wiążących PP i jej szefa z przeprowadzaniem wyborów prezydenckich. Ale żeby nie było zapowiedzi są szumne, a przyszłość świetlana Cool 

Cytat:"Poczta Polska to firma bardzo duża o ogromnej tradycji, 462 lata zobowiązuje. To też firma, która działa jako instytucja zaufania publicznego" - powiedział prezes Zarządu Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot. Jego zdaniem, z tego powodu firma może popełniać o wiele mniej błędów.
(...)
Prezes Zarządu przypomniał, że cyberbezpieczeństwo to niezwykle ważne zadanie, zwłaszcza w kontekście wdrażania nowych usług i profili elektronicznych. "Jesteśmy bardzo dużą spółką. Zatrudniamy prawie 80 tys. ludzi i mamy 7,5 tys. placówek" - dodał. Zdzikot wyjaśnił, że Poczta Polska musi zapewnić z "jednej strony bezpieczeństwo naszych własnych sieci oraz systemów, ale również wykonać zadania związane z zapewnieniem ciągłych działań, zwłaszcza w kontekście naszej roli jako operatora infrastruktury krytycznej, a także bezpieczeństwa świadczonych usług dla obywateli na zewnątrz."
(...)
"Intensywnie przygotowujemy się do pełnienia roli narodowego operatora cyfrowego. To dla nas niezwykle ważne, ważne również dla firmy i państwa polskiego" - powiedział Zdzikot. "To jest projekt zgodnie wdrażany z ustawą, którą rząd premiera Morawieckiego przyjął w lutym tego roku. Obecnie trwają prace parlamentarne"- dodał prezes Zarządu Poczty Polskiej.
cytat za

https://cyberdefence24.pl/prezes-poczty-...-cyfrowego
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Dlaczego Poczta Polska miała by nie zostać Narodowym Operatorem Cyfrowym? Przy zamieszaniu z wyborami prezydenta 2020 dostali spis wszystkich mieszkańców PL Smile Chyba od Pana Sasina: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Sasin-w...80517.html
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#3
Nie wiem czym zawiniła PP z wyborami prezydenckimi. Otrzymali zlecenie (płatne) i je wykonali. To, że akceptacja na taką formę organizowania wyborów była jak domek z kart, niczym nie umocniona i podmuch ze strony opozycji ją rozwalił kompletnie to nie była wina PP.
Natomiast inna sprawa - za te wybory powinny być wyciągnięte konsekwencje, głównie finansowe. Dlaczego znów mają płacić obywatele?
Odpowiedz
#4
Możliwe, że PP "nie zawiniła", jeśli mamy na myśli ludzi, którzy wykonują polecenia tych z góry. Szefem PP tuż przed wyborami został zausznik min. Błaszczaka i nie dlatego, że był bardziej kompetentny, ale dlatego, żeby bez szemrania wykonywać polecenia politycznego zwierzchnika. Ta cała wyborcza akcja PP to pokaz braku kompetencji osób zarządzających i decyzyjnych. Instytucja została upolityczniona do cna i trudno jest uwierzyć w jej rzetelność i obiektywne zaangażowanie w faktyczne pełnienie zadań centralnego operatora cyfrowego. Przykład?...a żądanie wydania danych obywateli?...a sposób ich przechowywania?...a brak przejrzystości procedur niemal wszystkich czynności, które PP wtedy wykonywała? I czym mam przypominać, że na dniach SA orzekł, że działania premiera, podległych mu ministrów i instytucji...w tym PP...były sprzeczne z prawem?
Wyobrażam sobie na podstawie opisu powyżej, że PP będzie dysponować danymi wszystkich obywateli, wszystkich firm...może nawet danych zdrowotnych i majątkowych...i co wtedy, kiedy jakiś oszołom z któregoś ministerstw zażyczy sobie takowych, bo "mu szwagier się skarżył na sąsiedni warsztat albo lekarza i prosił o interwencję"?

-----------
edit:
ciekawa informacja na temat przetargu ogłoszonego przez PP
https://www.cyberdefence24.pl/poczta-pol...t-w-polsce
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości