Włamanie do Militaria.pl
#1
Niestety dostałem oto taką niepokojącą wiadomość:

Cytat:Dzień dobry,
z przykrością informujemy, że doszło do niezamierzonego opublikowania Twoich danych osobowych w kodzie źródłowym naszej strony internetowej.
Błąd wykryliśmy w środę 19.06.2019 rano. Natychmiast podjęliśmy działania naprawcze. Twoje dane usunęliśmy ze strony o 14:00 w środę 19.06.2019 i nie są one już dostępne w kodzie źródłowym strony.
Twój adres e-mail, podany przez Ciebie przy rejestracji konta na stronie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, był dostępny w źródle strony www. Dokładniej była to strona z listą dodanych przez Ciebie opinii o produktach – również w sytuacji kiedy lista ta zawierała 0 wpisów. Strony te nie były indeksowane w wyszukiwarkach internetowych. Naruszenie ochrony danych zgłosiliśmy również Prezesowi UODO.
Możliwe jest jednak, że zostały one pobrane przez osoby nieuprawnione i możliwe jest ich użycie do działań takich jak np. wysyłka spamu, phishing (czyli podszywanie się pod inny podmiot, np. bank, w celu wyłudzenia danych logowania).
W celu zmniejszenia ewentualnych negatywnych skutków:
  • zwracaj szczególną uwagę na to od kogo pochodzi dana wiadomość,
  • nie otwieraj załączników od nieznanych nadawców,
  • pamiętaj, że żaden bank czy operator komórkowy, nie będą prosili Cię w mailu o podanie takich informacji jak login, hasło, czy numer PESEL. Gdy dostaniesz taką wiadomość usuń ją, a nadawcę dodaj do czarnej listy,
  • możesz rozważyć sprawdzenie swojego adresu e-mail na stronie

    [Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

    gdzie zbierane są informacje o różnego rodzaju wyciekach danych.
Bardzo nam przykro, że doszło do takiej sytuacji i przepraszamy za wszystkie niedogodności. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Pozdrawiamy
Militaria.pl

Ups nie ten dział. Prośba do moderatora o przeniesienia do działu "Prywatność danych".
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości