Warszawa najbardziej zainfekowana :)
#1
Kaspersky Lab prezentuje pierwszy raport dotyczący aktywności szkodliwego oprogramowania na terenie Polski. Zestawienia będą ukazywały się cyklicznie co miesiąc. Co kwartał, pół roku oraz rok będą także prezentowane raporty podsumowujące. Zestawienie zostało przygotowane w oparciu o dane wygenerowane przez system Kaspersky Security Network (KSN).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
ciekawe kto tak zaraża w tej stolicy?Mój typ to na tych 2co w dzieciństwie ukradli księżyc a pózniej Polskę
Odpowiedz
#3
pewnie mają NOD-a Tongue
Odpowiedz
#4
he i to bankowo
Odpowiedz
#5
Może to dlatego że Warszafka to największe skupisko noobów i łatwo jest dokonać ataku na ich słabo zabezpieczone komputery Tongue
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#6
Żarty żartami ale tabelka interesująca, szczególnie wielka nadreprezentacja Zawiercia (miasto ma coś ok. 55 tys. mieszkańców) oraz Kraków, drugie co do wielkości miasto w Polsce a wynik tylko 1,7%.
Odpowiedz
#7
mbm86 napisał(a):Może to dlatego że Warszafka to największe skupisko noobów i łatwo jest dokonać ataku na ich słabo zabezpieczone komputery Tongue


Tak na marginesie, jest Warszawa i tzw. Warszafka - roznica miedzy tymi dwoma okresleniami jest ogromna i prosze ich ze soba nie mylic Wink
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#8
Creer napisał(a):
mbm86 napisał(a):Może to dlatego że Warszafka to największe skupisko noobów i łatwo jest dokonać ataku na ich słabo zabezpieczone komputery Tongue


Tak na marginesie, jest Warszawa i tzw. Warszafka - roznica miedzy tymi dwoma okresleniami jest ogromna i prosze ich ze soba nie mylic Wink


Wiem Creer i właśnie mi chodziło o Warszafkę. To był rodzaj ironii, sarkazmu
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#9
mbm86 napisał(a):
Creer napisał(a):
mbm86 napisał(a):Może to dlatego że Warszafka to największe skupisko noobów i łatwo jest dokonać ataku na ich słabo zabezpieczone komputery Tongue


Tak na marginesie, jest Warszawa i tzw. Warszafka - roznica miedzy tymi dwoma okresleniami jest ogromna i prosze ich ze soba nie mylic Wink


Wiem Creer i właśnie mi chodziło o Warszafkę. To był rodzaj ironii, sarkazmu


Spoko, niestety przez Internet nie zawsze daje sie wyczuc ironie Smile
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#10
No proszę jak moje miasto ładnie wypadło...ostatnie zaszczytne miejsce Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
ja tam się nie dziwię temu że warsaw tak słabo wypadł
tam jest najwięcej miejsc gdzie malware czuje się komfortowo
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#12
Syf? Łazienki, PKIN, pałac prezydencki...
Odpowiedz
#13
Dobrze, że nie mieszkam w stolicy, Kraków Rulez jak na tyle mieszkanców, komputerówSmile
Odpowiedz
#14
Łódź Venomxa druga - to pewnie przez Nody Tongue

A mojego miasta nie ma, ha!
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#15
Nod najpopularnieszy antywiruswiec duzo lodzian go pewnie maina efekty nie maco czekac, ale nie tylko lodzianwiec spokojnieSmile
Odpowiedz
#16
LikwidatoR napisał(a):Nod najpopularnieszy antywirus


NOD ? W Polsce to chyba Avast a potem Kaspersky i Norton
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#17
VenomX wkleił linka, że Nod najpopularniejszy te słupki. Po zcesci ma racje bo wiele polakow sciaga noda bo lekki, itp, widac ile osob sciaga zvortalu dobreprogramy.pl tego antywirusa, lecz uwazam , że to troche zawyzone w sprawie Noda, ponieważ Avast jako darmowy i skuteczny antywirus jednak posiada wiecej uzytkownikow od zalania lat. Co do Nortona to bym polemizowal , bardziej chyba Avira Free. Norton jestplatny, pozatymsieje sie opinia jaki on jest ciezki dla systemu przez wczesniejsze wersje a to ludzi odstrasza i dalej jets takie przekonanie ze to prawdziwy mół, lecz to nie prawda. Mysle , że Nortonnie jest tak popularny jak Avast, Nod czy Kaspersky i Avira w PolsceSmile
Odpowiedz
#18
Myślę, że nie chodzi tylko o popularność antywirów...dla mnie to bardziej zagadnienie socjologiczne. Gnome zwrócił uwagę na Zawiercie - miasto w zestawieniu raczej najmniejsze (nie wiem jak Kalisz) - a na dole z drugim wynikiem tzw. pozostałe miasta (ponad 22,3%), natomiast największe miasta i aglomeracje to wynik do 10% (poza Warszawą). Tu chyba raczej chodzi o świadomość zagrożeń i podejście do nich...Kraków to dwie ogromne i znane uczelnie stricte techniczne (Akademia Górnicz-Hutnicza i Politechnika Krakowska, poza tym UJ z wydziałami ścisłymi m.in. z informatyką), to w połączeniu z innymi uczelniami dziesiątki tysięcy młodych ludzi, aktywnie korzystających z internetui możliwe, że to wpływa mocno na wyniki. Nie powiem, że wszyscy zwracają uwagę na bezpieczeństwo...części to zwyczajnie dynda...ale większość myślę ma świadomość, na co może się narazićw sieci.
O Warszawie wypowiadać się nie chcę, żeby nie być posądzony o jakiś szowinizm Smile Ale jej najwyższy wynik zastanawia.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#19
ichito na AGH, PK czy UJ większośc nawet niema porządnego av a nie mówiąc już o fv.. Tongue
Odpowiedz
#20
Szkoda że nie wiadomo jaki AV chroniły komputery użytkowników, wtedy mielibyśmy interesujące porównanie skuteczności takich programów Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości