Malware Research Group - Testy
#1
Zalozylem oddzielny temat na testy przeprowadzane przez Malware Research Group.

Ostatni test dostepny jest pod adresem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wyniki:
a-squared 99.7%
Avira 99.5%
G DATA 99.4%
Kaspersky 98.8%
Avast 98.7%
BitDefender 98.6%
eScan 98.5%
Norton 98.2%
Nod32 97.4%
COMODO 97.1%
McAfee 96.8%
F-Secure 96.4%
AVG 96.2%
Norman 95.4%
Twister 94.6%
Sophos 93.5%
Spy Emergency 82.4%
ClamAV 82.3%
Dr.Web 79.5%



Jednoczesnie korzystajac z okazji, wspomne ze w kolejnych testach Malware Research Group, ma brac udzial program DefenseWall HIPS, wg zapewnien zalozycieli MRG. Wiecej szczegolow ma byc dostepne na forum MRG, ktore lada dzien ma wystartowac.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#2
Prawdziwe i wiarygodne testy robią oni:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tylko wtedy każda aplikacja zdobywa 0% Tongue
Odpowiedz
#3
Kolejny raz ta sama czołowka: a-squared, Avira, G data i Kasper bez zmian. Szkoda ze nie testowalinajnowszego Kaspra2010 i zabraklo najnowszej PandySmile
Odpowiedz
#4
Szkoda, że w teście nie wzięły udziału: Microsoft, Microsoft Security Essentials i najnowszy Kaspersky.
Udział programów typu HIPS tych klasycznych i z piaskownicą oraz Sandboxie byłby również ciekawy.
Odpowiedz
#5
DOkladnie i naszych polskich antywirow zapomniales o nichWinkSmileSmileSmile Ogolnie test zadne zaskoczenienie ma niespodzianek , nod cos kiepsko wypadl spodziewalem sie powyzej 98% skutecznosci i Nortona wyzejSmile
Odpowiedz
#6
LikwidatoR napisał(a):nod cos kiepsko wypadl spodziewalem sie powyzej 98% skutecznosci i Nortona wyzejSmile


właśnie siedzę przed kompem z zainstalowanym nodem, tylko on chronił ten komputer i po skanie mbam tak z ciekawości
5 trojanów na początek - właściciel nie wierzył że znajdę jakieś badziewie ponieważ jest fanatykiem noda o dawna
więc ten wynik mnie nie dziwi
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#7
5 trojanów duzo cos jak na silna ponoc heurystyke noda Threat Sense. Nod zginął po wersji 2.7 .
Odpowiedz
#8
polak900 Sprawdź czy to nie FP, niestety MBAM ma to do siebie że bardzo często sypie fałszywkami ( wiem z autopsji ).
Odpowiedz
#9
zainstalowana wersja 4.0
Pablosss napisał(a):Sprawd x czy to nie FP, niestety MBAM ma to do siebie że bardzo często sypie fałszywkami ( wiem z autopsji ).


wiem wiem ale avira już też wykrywa trojan agent więc mbam w tym przypadku się nie myli
widzi zagrożenie w tym samym pliku
a jestem pewien że ma wirusa bo po kliknięciu nie może wejść na dysk z poziomu mój komputerju
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#10
polak900 napisał(a):
LikwidatoR napisał(a):nod cos kiepsko wypadl spodziewalem sie powyzej 98% skutecznosci i Nortona wyzejSmile


właśnie siedzę przed kompem z zainstalowanym nodem, tylko on chronił ten komputer i po skanie mbam tak z ciekawości
5 trojanów na początek - właściciel nie wierzył że znajdę jakieś badziewie ponieważ jest fanatykiem noda o dawna
więc ten wynik mnie nie dziwi


Zobacz polak900czy ma włączona zaawansowana heurystkę i archiwa w ThreatSense oraz wykrywanie aplikacji. Wiadomo, że każdy AV coś może przepuścić ale konfiguracja ma tu też duże znaczenie.
Odpowiedz
#11
Jurek napisał(a):
polak900 napisał(a):
LikwidatoR napisał(a):nod cos kiepsko wypadl spodziewalem sie powyzej 98% skutecznosci i Nortona wyzejSmile


właśnie siedzę przed kompem z zainstalowanym nodem, tylko on chronił ten komputer i po skanie mbam tak z ciekawości
5 trojanów na początek - właściciel nie wierzył że znajdę jakieś badziewie ponieważ jest fanatykiem noda o dawna
więc ten wynik mnie nie dziwi


Zobacz polak900czy ma włączona zaawansowana heurystkę i archiwa w ThreatSense oraz wykrywanie aplikacji. Wiadomo, że każdy AV coś może przepuścić ale konfiguracja ma tu też duże znaczenie.


ma wszystko na maxa ustawione
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#12
Nod nie poczynil zadnych postepow co do wersji 3.0 ze zabezpiecza USB i male istotne rzeczy, moze sie kiedys otrzasna jak Kasperprzez prawie 2 lata i wroca na swoj normalny poziom z kilku lat
Odpowiedz
#13
właśnie tego Noda 4 przetestuję Tongue
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#14
Powodzenia Plati.
Pochwal się wynikami.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości