SafeGroup
Malware Research Group - Testy - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Inne (https://safegroup.pl/forum-15.html)
+--- Wątek: Malware Research Group - Testy (/thread-1045.html)



Malware Research Group - Testy - Creer - 10.07.2009

Zalozylem oddzielny temat na testy przeprowadzane przez Malware Research Group.

Ostatni test dostepny jest pod adresem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wyniki:
a-squared 99.7%
Avira 99.5%
G DATA 99.4%
Kaspersky 98.8%
Avast 98.7%
BitDefender 98.6%
eScan 98.5%
Norton 98.2%
Nod32 97.4%
COMODO 97.1%
McAfee 96.8%
F-Secure 96.4%
AVG 96.2%
Norman 95.4%
Twister 94.6%
Sophos 93.5%
Spy Emergency 82.4%
ClamAV 82.3%
Dr.Web 79.5%



Jednoczesnie korzystajac z okazji, wspomne ze w kolejnych testach Malware Research Group, ma brac udzial program DefenseWall HIPS, wg zapewnien zalozycieli MRG. Wiecej szczegolow ma byc dostepne na forum MRG, ktore lada dzien ma wystartowac.


Re: Malware Research Group - Testy - Ratatui - 10.07.2009

Prawdziwe i wiarygodne testy robią oni:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tylko wtedy każda aplikacja zdobywa 0% Tongue


Re: Malware Research Group - Testy - LikwidatoR - 11.07.2009

Kolejny raz ta sama czołowka: a-squared, Avira, G data i Kasper bez zmian. Szkoda ze nie testowalinajnowszego Kaspra2010 i zabraklo najnowszej PandySmile


Re: Malware Research Group - Testy - Jurek - 11.07.2009

Szkoda, że w teście nie wzięły udziału: Microsoft, Microsoft Security Essentials i najnowszy Kaspersky.
Udział programów typu HIPS tych klasycznych i z piaskownicą oraz Sandboxie byłby również ciekawy.


Re: Malware Research Group - Testy - LikwidatoR - 11.07.2009

DOkladnie i naszych polskich antywirow zapomniales o nichWinkSmileSmileSmile Ogolnie test zadne zaskoczenienie ma niespodzianek , nod cos kiepsko wypadl spodziewalem sie powyzej 98% skutecznosci i Nortona wyzejSmile


Re: Malware Research Group - Testy - polak900 - 11.07.2009

LikwidatoR napisał(a):nod cos kiepsko wypadl spodziewalem sie powyzej 98% skutecznosci i Nortona wyzejSmile


właśnie siedzę przed kompem z zainstalowanym nodem, tylko on chronił ten komputer i po skanie mbam tak z ciekawości
5 trojanów na początek - właściciel nie wierzył że znajdę jakieś badziewie ponieważ jest fanatykiem noda o dawna
więc ten wynik mnie nie dziwi


Re: Malware Research Group - Testy - LikwidatoR - 11.07.2009

5 trojanów duzo cos jak na silna ponoc heurystyke noda Threat Sense. Nod zginął po wersji 2.7 .


Re: Malware Research Group - Testy - Pablosss - 11.07.2009

polak900 Sprawdź czy to nie FP, niestety MBAM ma to do siebie że bardzo często sypie fałszywkami ( wiem z autopsji ).


Re: Malware Research Group - Testy - polak900 - 11.07.2009

zainstalowana wersja 4.0
Pablosss napisał(a):Sprawd x czy to nie FP, niestety MBAM ma to do siebie że bardzo często sypie fałszywkami ( wiem z autopsji ).


wiem wiem ale avira już też wykrywa trojan agent więc mbam w tym przypadku się nie myli
widzi zagrożenie w tym samym pliku
a jestem pewien że ma wirusa bo po kliknięciu nie może wejść na dysk z poziomu mój komputerju


Re: Malware Research Group - Testy - Jurek - 11.07.2009

polak900 napisał(a):
LikwidatoR napisał(a):nod cos kiepsko wypadl spodziewalem sie powyzej 98% skutecznosci i Nortona wyzejSmile


właśnie siedzę przed kompem z zainstalowanym nodem, tylko on chronił ten komputer i po skanie mbam tak z ciekawości
5 trojanów na początek - właściciel nie wierzył że znajdę jakieś badziewie ponieważ jest fanatykiem noda o dawna
więc ten wynik mnie nie dziwi


Zobacz polak900czy ma włączona zaawansowana heurystkę i archiwa w ThreatSense oraz wykrywanie aplikacji. Wiadomo, że każdy AV coś może przepuścić ale konfiguracja ma tu też duże znaczenie.


Re: Malware Research Group - Testy - polak900 - 11.07.2009

Jurek napisał(a):
polak900 napisał(a):
LikwidatoR napisał(a):nod cos kiepsko wypadl spodziewalem sie powyzej 98% skutecznosci i Nortona wyzejSmile


właśnie siedzę przed kompem z zainstalowanym nodem, tylko on chronił ten komputer i po skanie mbam tak z ciekawości
5 trojanów na początek - właściciel nie wierzył że znajdę jakieś badziewie ponieważ jest fanatykiem noda o dawna
więc ten wynik mnie nie dziwi


Zobacz polak900czy ma włączona zaawansowana heurystkę i archiwa w ThreatSense oraz wykrywanie aplikacji. Wiadomo, że każdy AV coś może przepuścić ale konfiguracja ma tu też duże znaczenie.


ma wszystko na maxa ustawione


Re: Malware Research Group - Testy - LikwidatoR - 11.07.2009

Nod nie poczynil zadnych postepow co do wersji 3.0 ze zabezpiecza USB i male istotne rzeczy, moze sie kiedys otrzasna jak Kasperprzez prawie 2 lata i wroca na swoj normalny poziom z kilku lat


Re: Malware Research Group - Testy - Plati - 13.07.2009

właśnie tego Noda 4 przetestuję Tongue


Re: Malware Research Group - Testy - Serafin - 13.11.2011

Powodzenia Plati.
Pochwal się wynikami.