Paczki, malware, złośliwe pliki, linki itp.
Aż mi wstyd podawać wynik BPS dzisiaj bo to tylko 39/124 !!!
Odpowiedz
facecik napisał(a):Aż mi wstyd podawać wynik BPS dzisiaj bo to tylko 39/124 !!!


Znając życie po uruchomieniu by wykrył pozostałą część Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
Zapewne, dużą część by wykrył, ale wynik skanu sam przyznasz ,że żenująco niski jak na ten programNone2
Odpowiedz
Nie wiem jak to jest z tym skanowaniem, że niby wykryje kilka a po uruchomieniu spokojnie wyłapuje resztę Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
A na wczorajszej paczce jeszcze słabiej, ale tak jak piszecie Panowie, trzeba byna virtualu.(może dam dzisiaj radę).
Odpowiedz
Pamiętacie jak była kłótnia z @Piotrex44 o te pliki co wrzuciłem do paczki, a potem usunąłem? ap otem znowu wrzuciłem?

Najpierw kaspersky nie wykrywał, przeskanowałem na VT, jakieś tylko śladowe były, uznałem, że wrzucam do paczki (wysłałem do labu). Na drugi dzień odpowiedź - no malicious. Uznałem to za pewnik, poprawiam paczkę, usuwam te pliki. Potem po aktualizacji skanuję i wszystkie są jako HEUR.Generic. Zgłaszam do kaspersky-labu, jako FP:

Kod:
Hello,

This is not a false detection, these files are parts of riskware program.

Regards


Wrzuciłem z powrotem do paczki.

Wyjaśnione? Czasami w labach podają nie tak info Smile

@Piotrex44, te pliki są jakąś tam częścią szkodliwego/niebezpiecznego programu. Tak jak pisałem, same w sobie nie są szkodliwe Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
W zasadzie nie jest ważne ile skan wykryje , bo on hipsem i tak wyłapie.Ale przeważnie skanem wykrywał dość dobrze jak wszyscy pamiętają.
Jak masz Andrzej VM to uruchamiaj te pliki jak masz chęć , wtedy dowiemy się jaka jest naprawdę jego wykrywalność.A jak testy wielu userów pokazały w tym Eru , to BPS sprawuje się wyśmienicie w tej kwesti.
Odpowiedz
Na VM 30% malware ma zabezpieczenia przed uruchomieniem w tym środowisku, więc takie testy są mało konkretne.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Kończę instalkę Wina na virtualu, instalnę BP i zobaczymy.


Dodano: 10 mar 2011 23:34

Odpalałem Sonara na VM na paczkach malware i wszystkie malware się uruchamiały, co do jednego.
Odpowiedz
tommy504 napisał(a):Na VM 30% malware ma zabezpieczenia przed uruchomieniem w tym środowisku, więc takie testy są mało konkretne.

hmm czyli co pozostaje,żeby mieć bardziej miarodajny wynik, ufność w szczelność np. Shadow Defender?
Czy postawić system na wolnym kompie ze zrobionym backupem i na żywca odpalać malware ?
Odpowiedz
na żywca, na żywca, wrzuć mu deepfreeze Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Bez przegięcia.
Odpowiedz
andrzej76 napisał(a):Bez przegięcia.

Hehe Grin
Co tak się zbulwersowałeś Andrzej ?
Odpowiedz
BPS, wszystko fajnie, ale dlaczego tego produktu nie ma w rankingach?

Czekam na odpowiedź Grin

Jak się zapytam kowalskiego na ulicy czy zna program do ochrony komputera BluePoint Security to z pewnością 90-99% powie, że nie
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Immunet 3 Free

10.03.2011 -98/124 (79%)
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Ja to mogę wszystko, na żywca też, u mnie to no problem.Ale pozwolę sobie najpierw na VM. Lol
Odpowiedz
COMODO IS 2011 - 70/124 (56,4%)
••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
avast! 106/124 = 85,48%


Dodano: 11 mar 2011, 2011 21:22

Jak często wypuszczacie nowe paczki ?
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
Codziennie przeważnie wieczorkiem, między 18-23.(Toomy504 to robi, ewentualnie ELWIS1).
Odpowiedz
Za jakieś 15 minut dam nową paczkę. Dzisiaj mało plików exe. Jeszcze sprawdzam, które pliki są czyste.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 91 gości