Paczki, malware, złośliwe pliki, linki itp.
Meir napisał(a):Nie ma się czym podniecać...zainstalujcie sobie dobrego HIPS-a-to Wam zatrzyma każdego exploita Smile
A co do NIS-a to proszę podawać wyniki po uruchomieniu a nie skanowaniu Wink


Taaak, tylko tutaj testujemy wykrywalność, a nie sonary, defense+ czy inne mamutu Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
KIS 2011
exploity - 126/172 (73,2%)
malware - 78/122 (59,8%)
••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
yaslaw napisał(a):Meir.. myślę że większość programów przy dynamicznym teście miała by wyniki wyższe. Tak jak pisałem pare moich postów wcześniej. Sygnatury NIS są dość średnie i siła programu opiera się o jego moduł Sonar. Ale jeśli to tak chciałbyś testować to trzeba by to porównywać z b-havem,deep guardem, zaawansowaną heurystyką podczas uruchamiania (która zazwyczaj nie jest angażowana przy skanowaniu) eset''a etc.
Niestety w przeciwieństwie do tego co twierdzą entuzjaści NIS (aby nie było nie mam nic przeciw temu programowi sam uważam go za b. dobry) nie podoba mi się tylko przechył który tam widać w kierunku mniejszego polegania na sygnaturach a większemu na "chmurze" (tudzież "reputacji" co jest potrzebne ale IMHO na obecnym etapie nie powinno stanowić technologi dominującej) . Ale te dywagacje to chyba nadają się na osobny temat. Smile

edit: ale jeszcze jedna uwaga. Sam kiedyśtestowałem NIS (uruchamianie) na expoitach i radził sobie wyśmienicie blokując właściwie wszystko w momencie uruchomienia.Jeśli NIS nie wykryje exploita przy skanowaniu jest olbrzymia szansa iż zatrzyma go w momencie uruchomienia. Dla kontrastu - jeśli Avast nie wykryje czegoś przez sygnatury to jest naprawdę marna szansa aby inny moduł zablokował wraże działanie podczas uruchomienia


Też mnie to martwi, gdy nie jesteśmy online, to klops...
Odpowiedz
lukasamd napisał(a):
yaslaw napisał(a):Meir.. myślę że większość programów przy dynamicznym teście miała by wyniki wyższe. Tak jak pisałem pare moich postów wcześniej. Sygnatury NIS są dość średnie i siła programu opiera się o jego moduł Sonar. Ale jeśli to tak chciałbyś testować to trzeba by to porównywać z b-havem,deep guardem, zaawansowaną heurystyką podczas uruchamiania (która zazwyczaj nie jest angażowana przy skanowaniu) eset''a etc.
Niestety w przeciwieństwie do tego co twierdzą entuzjaści NIS (aby nie było nie mam nic przeciw temu programowi sam uważam go za b. dobry) nie podoba mi się tylko przechył który tam widać w kierunku mniejszego polegania na sygnaturach a większemu na "chmurze" (tudzież "reputacji" co jest potrzebne ale IMHO na obecnym etapie nie powinno stanowić technologi dominującej) . Ale te dywagacje to chyba nadają się na osobny temat. Smile

edit: ale jeszcze jedna uwaga. Sam kiedyśtestowałem NIS (uruchamianie) na expoitach i radził sobie wyśmienicie blokując właściwie wszystko w momencie uruchomienia.Jeśli NIS nie wykryje exploita przy skanowaniu jest olbrzymia szansa iż zatrzyma go w momencie uruchomienia. Dla kontrastu - jeśli Avast nie wykryje czegoś przez sygnatury to jest naprawdę marna szansa aby inny moduł zablokował wraże działanie podczas uruchomienia


Też mnie to martwi, gdy nie jesteśmy online, to klops...


Z drugiej strony, to najczęściej jesteśmy online, bo co to za komputer, bez połączenia z internetem.
Odpowiedz
Malwarebytes'' Anti-Malware: 59/122 48,36%
Emsisoft Anti-Malware: 99/122 81,15%
Hitman Pro 3.5 119/122 97,54%
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
Na forum MBAM rozpoczęła się dyskusja; czy STOPzilla to rogue?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co o tym myślicie? NA VT czysto.

Kod:
* Detects, blocks, and quarantines Spyware and Adware in true real time.
* Four configurable types of on-demand and automatic Spyware scanning.
* Can be set to update automatically or on demand for optimal protection.
* Advanced Pop-up protection blocks ads that slow down your surfing.
* Kills browser hijackers, removes rootkits, prevents botnet attacks.
* Blocks Phishing attacks, protects from malicious Web sites.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
ten program znam juz od paru lat kilka razy dodawali go nawet do różnych gazet więc raczej jest czysty
Odpowiedz
Tylko jak go zapuścisz na swoim czystym sysie, to wykrywa od groma falsów pewnie Grin

Instalował to ktoś?
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
czytałem kiedyś,że STOPozilla to jest jakiś jeden z tych fakeów typu anty trojan elitaGrin to prawda?
Odpowiedz
Fake nie fake,po co to komu,każdy i tak zazwyczaj instaluje antywira lub pakiet ochronny i mam moduł spyware.
Odpowiedz
andrzej76 napisał(a):mam moduł spyware.

Kiedyś były takie czasy, że darmowa Avira nie wykrywała spyware Smile. Dopiero od 9 dodali antyspyware do Free.
Odpowiedz
Ale żyjemy w ówczesnych czasach Eugieniusz,tamte czasy to przeszłość.Kiedyś nie było LCD a teraz są,postęp techniki wszędzie. Idea
Odpowiedz
avira free

87/122
Odpowiedz
Teraz:

CIS 2011 - 92/122 (75,4%)
••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
AVG IS 2011 teraz:

93/122 (76,22%)
avast! Internet Security 6 + Malwarebytes' Anti-Malware
[Obrazek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz
89 malware z dn. 15.01.2011:

Treść widoczna jedynie dla zarejestrowanych użytkowników
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
CIS 2011

71/89 (79,77%)
avast! Internet Security 6 + Malwarebytes' Anti-Malware
[Obrazek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz
CIS 2011 - 71/89 (79,7%)
••• KASPERSKY Internet Security 2018  | ZEMANA AntiMalware 2 •••
Odpowiedz
Avast
70/89 (78.65%)
Odpowiedz
Avira Free

72/89
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 135 gości