Paczki, malware, złośliwe pliki, linki itp.
hahahaha opera niekompatybilna z nortonem?
Jurek napisał(a):
polak900 napisał(a):z tego wynika jedno liderem w tej chwili jest Symantec jego rozwiązania są na tyle skuteczne że jako jedyny wykrywa wszystkie zagrożenia
jestem pod wrażeniem


To tylko 11 wirusów ale trzeba przyznać, ze wynik imponujący i to bez Sonaru. Kaspersky też bardzo dobrze a Avira chyba tylko dwóch nie wykryła.


sophos 3 też całkiem nieźle
WIN11
Ventura
Odpowiedz
Avira 4Wink według VT
Odpowiedz
Polak już działa :p Trzeba wyciągnąć Nortona ze świetnego wynalazku MS jakim jest ten kwadracik w pasku zadań, co wtedy programy nie wywalają komunikatów :p Po wyciągnięciu blokuje ;D Jak jest schowany to się nie odzywa Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
polak900 napisał(a):hahahaha opera niekompatybilna z nortonem?


To prawda!
Ciekawe dlaczego nie wystawili Nortona na VB. Można by zobaczyć wykrywalność na dużej ilości wirusów. Raz w roku, to i kogut pierdnie Smile
Odpowiedz
O ludze... VT chyba kłamie... Już na 2 nie wywala nic i daje ściągnąć... Ale uruchamiać nie mam zamiaru.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
MateuSz napisał(a):Polak już działa :p Trzeba wyciągnąć Nortona ze świetnego wynalazku MS jakim jest ten kwadracik w pasku zadań, co wtedy programy nie wywalają komunikatów :p Po wyciągnięciu blokuje ;D Jak jest schowany to się nie odzywa Grin


to ciekawe ale tak może być jak piszesz bo tam w opcjach jest dowyboru że pokazywać wszystkie monity czy tylko monity itd
WIN11
Ventura
Odpowiedz
Wadą 7 jest, że automatycznie wszystko tam chowa... Moja mama ma wyłączone wgl chowanie i wszystkie ikonki ma na wierzchu. Bo o ile ikonka od jej komunikatora transportowego była na wierzchu, to wszystkiw ikonki od wiadomości chowały się, a że ona czasami odchodzi od kompa, to nawet nie wiedziała, że ktoś do niej napisał :/
Teraz to mi nikt nie podskoczy Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
dla mnie akurat to nie jest wada, można to sobie samemu dostosować i jest git później
WIN11
Ventura
Odpowiedz
polak900 napisał(a):sophos 3 też całkiem nieźle


Zobacz Polak wynik Sophosa i Nortona w tym teście na próbce 562086 wirusów Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
ie za ciekawy wiem, ale najciekawsze jest to że ja mam wersje pod maca i on nastawiony jest na wykrywanie macowskiego shitu
nie ma calej bazy sophosa
może też coś poprawili
trudno powiedzieć
widziałem ten test
WIN11
Ventura
Odpowiedz
Kaspersky wywalił wsio prócz jakiegoś GW i 2 strony nie działająGrin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
Jurek napisał(a):Oto wyniki skanu wszystkich jedenastu wirusów na VT:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Symantec wykrywa 100%


A-squared podobnie jak Norton także wykrył 100%
Odpowiedz
zyli OA++ też by wykryło
WIN11
Ventura
Odpowiedz
w A-squared ochrona realtime szwankuje skanujesz wykrywa pobierasz i uruchamiasz czasami nie wykrywa cos jak w avście
Odpowiedz
zord napisał(a):w A-squared ochrona realtime szwankuje skanujesz wykrywa pobierasz i uruchamiasz czasami nie wykrywa cos jak w avście


Może ale z OA to bardzo mocna ochrona. Poza tym a-squared Free jako skaner na żądanie, szczególnie dla bardziej zaawansowanych userów jest bardzo dobry.
Odpowiedz
MateuSz napisał(a):Teraz to mi nikt nie podskoczy Tongue Aktywowałem właśnie licencję na 281dni na KIS 2010 Grin


Ja mam jeszcze 695 remaining i się nie chwalę Tongue

------------------------------------------------

Skanowałem sobie wczoraj kompa i w katalogu WinRAR wykrywa mi kasper coś takiego:

Kod:
Detected: Backdoor.Win32.Hupigon.jver    C:\Program Files\WinRAR\Zip.SFX


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Myślałem, że coś się wdarło do systemu. Ściągam instalkę z

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, dalej wykrywa, w wersji 32 jak i 64bit v3.91. Na wersji angielskiej nic nie wykrywa. Wysłałem do klabu, bo może FP. Przychodzi wiadomość, że to jest w/w wirus.

Hahahaha. Grin

Wczoraj na VT tylko kasper wykrywał, dziś doszedł ikarus:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czyżby na kompie tego gostka co kompilował polskie wersje pleniły się wirusy. Hupigony są w delphi pisane.

virscan.org 5/36-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie wiem, zapytam się jeszcze raz na forum kaspra czy to nie napewno FP Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Znów bardzo mało AV wykrywa, szwankuje u nich reakacja na nowe zagrożenia, K widać zdecydowanie ja poprawił jak za dawanych latWink Jak wyjdzie wersja 2011 to przetestuję na chwileWink
Odpowiedz
Cytat: Znów bardzo mało AV wykrywa, szwankuje u nich reakacja na nowe zagrożenia

Albo niczym małpy na wszelki wypadek kopiują błedy innych.
Z ciekawosci rozpakowałem tego winrara i wysłałem na Anubiś sam plik zip.sfx i dla porównania plik zip.sfx ze swojego rara ale w wersji 3.7.Moze cos przeoczyłem ale zadnej różnicy między obiema analizami nie widzę.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jedyna róznica miedzy wersja polska i angielska polega na innej wartości MD5 i SHA-1
Jeśli programy ida na łatwizne i analizuja wyłacznie te wartości,to odmienne nie uwzglednione w bazie danych moga byc uznane za wrogie.A poniewaz ten plik ma wpływ na system to byc moze jest przez to oznawany za podejrzany.
Odpowiedz
Teraz pytanie, kto od kogo małpuje z wykrywaniem. Wczoraj tylko kaspersky, dziś rano ikarus i kaspersky. Wysłałem na support, zgłoszone jako FP, ciekawe co odpiszą.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Sprawa wyjaśniona, FP Smile

Kod:
Hello,

Sorry, it was a false detection. It will be fixed in the next update.
Thank you for your help.


Best Regards, Kaspersky Lab
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 25 gości