SafeGroup
Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Pakiety Internet Security (https://safegroup.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta (/thread-7892.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - Quassar - 04.09.2015

tak da sie wykluczyć foldery oraz procesy w tym samym miejscu tylko musisz wybrać w opcjach czy to ma być obszar czy wybrany process

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - zbc - 04.09.2015

1. Tak: Ochrona -> Skaner Plików -> Lista wykluczeń
2. Mi się uruchamia po dwukrotnym kliknięciu ikonki w trayu.
3. Nie wiem. Zalecam włączenie kontroli zachowań.
4. Może zostaw na dłużej? Jak dalej nie działa to Mikołaj ci może pomóc.


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - rogacz - 04.09.2015

2. U mnie jest tak domyślnie.
3. Poprzesz Reguły aplikacji.
4. Czasami tak ma że nie odświeża tego statusu, pomaga restart kompa.
1. Tutaj się sam przyłączam do pytania - w poprzedniej wersji pamiętam że mogłem dodać, teraz już nie mogę tego zrobić.

@zbc.
1. Możesz screena wstawić? bo u mnie niema tam opcji dodaj, jedynie pokazuje co już jest dodane.


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - gravity1287 - 04.09.2015

(04.09.2015, 19:54)zbc napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

1. Tak: Ochrona -> Skaner Plików -> Lista wykluczeń
2. Mi się uruchamia po dwukrotnym kliknięciu ikonki w trayu.
3. Nie wiem. Zalecam włączenie kontroli zachowań.
4. Może zostaw na dłużej? Jak dalej nie działa to Mikołaj ci może pomóc.

Ad1. Dzięki, Quassar, twój link bardzo mi pomógł bo przez tą płaską grafikę nie wiedziałem że pole pod Obiekt jest do kliknięcia i wybrania - wyglądało jak nieaktywne, a siedziałem i szukałem w tej liście wykluczeń ciągle jak to dopisaćSmile
Ad2. Już działa. Coś w SSFW mi blokowało uruchamianie aplikacji, ale dałem wszystkie procesy EIS na zezwalaj.
3. Włączone, ale nadal nie wiem jak dodać daną aplikację (zmienić jej regułę) aby miała status Dobry. Włączyłem społecznościową redukcję alarmów, myśląc że coś dojdzie, ale nieSad Dodatkowo nie wiem jak ustawić, aby np. SpyShelter nie był monitorowany, bo w EIS widzę możliwość tylko Blokowania, lub tylko monitorowania w którym mogę określić czy blokować czy zezwalać na akcje, natomiast nie widzę aby wyłączyć dla danej aplikacji (SpyShelter) monitorowanie zachowania.
4. Program cały czas chodzi i "udaje że aktualizuje/skanuje"Smile Nie wiem - zrobię jeszcze czyszczenie reguł w SS bo może coś blokuje i EIS nie może skończyć jakiejś akcji, i restart PC. Może pomoże.

@rogacz,
zobacz załącznik, tam możesz dodać wyjątkiSmile Też tego nie widziałem, bo kolor jest beznadziejny i nie widać że można kliknąćSmile  
[attachment=733]


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - rogacz - 04.09.2015

Beznadziejny i przy większej liczbie wykluczeń niż okienko przewijanie nie jest płynne Wink

Ale dzięki za pomoc, coś nowego odkryłem Smile


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - zbc - 04.09.2015

(04.09.2015, 19:59)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@zbc.
1. Możesz screena wstawić? bo u mnie niema tam opcji dodaj, jedynie pokazuje co już jest dodane.
Kilk na puste pole

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - gravity1287 - 04.09.2015

(04.09.2015, 20:21)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Beznadziejny i przy większej liczbie wykluczeń niż okienko przewijanie nie jest płynne Wink

Ale dzięki za pomoc, coś nowego odkryłem Smile

Pamiętaj że pierwsze od lewej jest TYP, gdzie możesz wybrać Plik/Folder/Proces lub Nazwa - cokolwiek to znaczy to ostatnie. Wybierając folder najwięcej sobie ułatwiaszSmile Będę musiał też poszukać co się kryje pod tym NazwaSmile
===
Dodałem do wykluczeń następujące procesy/foldery:
[attachment=735]
Czy jeszcze coś warto dodać? Rozumiem że te "ptaszki" przy Skaner/Skanowanie plików/Strażnik zachowań oznaczają, z którego modułu wykluczam dany folder/proces/plik.
Mam jeszcze pytanie. Czy wiecie coś może o planowanej wersji interfejsu w 64-bit? Program oczywiście działa i robi co należy (64bit bazuje na 32-bitowych binarkach?), ale fajnie byłoby mieć wszystko dostosowane maksymalnie do systemuSmile


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - Quassar - 05.09.2015

Ile zużywa wam ram Emsisoft na w7 ?


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - rogacz - 05.09.2015

Win 8.1 64b nie powinno być większej różnicy.
[attachment=736]


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - gravity1287 - 06.09.2015

(05.09.2015, 19:04)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Win 8.1 64b nie powinno być większej różnicy.

Nie wiem jakim cudem Tobie tak mało zajmuje? Mi na W10 więcej ram zabiera paint.. A sam EIS przy skanowaniu ok 220MB, w spoczynku to bardzo niestały jest i potrafi zabrać od 60-80MB, a czasami podbija do 170MB. Podane wartości to suma wszystkich procesów EIS łącznie.


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - juh - 06.09.2015

@up
Mi na Win 10 tyle:
[attachment=738]


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - rogacz - 07.09.2015

(06.09.2015, 15:44)gravity1287 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie wiem jakim cudem Tobie tak mało zajmuje? Mi na W10 więcej ram zabiera paint.. A sam EIS przy skanowaniu ok 220MB, w spoczynku to bardzo niestały jest i potrafi zabrać od 60-80MB, a czasami podbija do 170MB. Podane wartości to suma wszystkich procesów EIS łącznie.

Optymalizacja systemu Smile Wywaliłem wszystko co zbędne, powyłączałem nieprzydatne usługi i bajery, defragmentacje raz na 2 tygodnie, czyszczenie raz na 2 tygodnie + w robocie jak mam puste przebiegi przynajmniej raz na tydzień robię pełen skan kompa.
Wartości 60-80mb mam jeśli podpinam nowy dysk typu pendrive, a 100-150mb w momencie aktualizacji i skanowania kwarantanny po aktualizacji, przy skanie średnio mam 90-120mb.


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - juh - 07.09.2015

(07.09.2015, 09:23)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Optymalizacja system 
To może jakiś tutorial? Sam bym chętnie zoptymalizował system.


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - gravity1287 - 07.09.2015

(07.09.2015, 09:23)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Optymalizacja systemu Smile Wywaliłem wszystko co zbędne, powyłączałem nieprzydatne usługi i bajery, defragmentacje raz na 2 tygodnie, czyszczenie raz na 2 tygodnie + w robocie jak mam puste przebiegi przynajmniej raz na tydzień robię pełen skan kompa.
Wartości 60-80mb mam jeśli podpinam nowy dysk typu pendrive, a 100-150mb w momencie aktualizacji i skanowania kwarantanny po aktualizacji, przy skanie średnio mam 90-120mb.
Szczerze nie wyobrażam sobie jak to możliwe że zajmuje Ci łącznie 2,3 MB, skoro zwykły paint zajmuje więcej, mniej zajmuje tylko uruchomiony notatnik, a w EIS jeszcze dochodzi moduł skanujący, ochrony plików..itd. i szata graficzna :/
Nie żebym narzekał bo mam 16 GB RAM, więc mi starcza z zapasem, ale to wygląda jakby coś pchało Ci antywirusa do pliku wymiany.
SpyShelter zajmuje mi ok 16,3MB i w tutaj nie mam zastrzeżeń, ale że z hips(?)+aktywną ochroną plików w czasie rzeczywistym+skanowaniem odwiedzanych stron+zaporą ogniową zszedłeś z wykorzystaniem RAM poniżej dwóch otwartych notatników to jakiś cud, chyba że nie masz żadnych reguł i część modułów wyłączonych, ale to i tak bardzo, bardzo mało Grin

@juh, póki masz duży zapas mocy komputera to bym go nie optymalizował aż do takiego stopnia, żeby nie miał co robićSmile Ale faktycznie ciekawy przypadek u rogacza, tym bardziej że W8.1 i W10 są podobne - przynajmniej z wyglądu. Może Cortana u mnie sobie gada z EIS i tyle ramu żre - nie wiemSmile


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - rogacz - 07.09.2015

Mam reguły, mam wszystkie moduły aktywne, nic mi nie ładuje av do pliku wymiany i mam aktywne wszystkie ochrony Smile
Spytaj się @Mikołaj jak mu jęczałem gdy z powodu błędów w Emsi zaczął mi w czasie używania qbittorenta wzrastały mi znacznie zużywane zasoby.

@juh jak ci zależy mogę pomyśleć nad zrobieniem jakiegoś tutoriala w wersji mini - bo niestety ale między innymi takie rzeczy robię w firmach i nie mogę sobie "odbierać chleba".

[attachment=739]

Aby nie być gołosłownym.


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - Mikołaj - 07.09.2015

(04.09.2015, 20:33)gravity1287 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(04.09.2015, 20:21)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy jeszcze coś warto dodać? Rozumiem że te "ptaszki" przy Skaner/Skanowanie plików/Strażnik zachowań oznaczają, z którego modułu wykluczam dany folder/proces/plik.
Mam jeszcze pytanie. Czy wiecie coś może o planowanej wersji interfejsu w 64-bit? Program oczywiście działa i robi co należy (64bit bazuje na 32-bitowych binarkach?), ale fajnie byłoby mieć wszystko dostosowane maksymalnie do systemuSmile
Obecnie nie mamy w planach wydania dedykowanej wersji na 64 bitowe platformy. Jednak warto zauważyć, że programy OA, EAM, i EIS w pełni wspierają 64 bitowe wersje programu. Podczas instalacji programu pewne komponenty są instalowane w wersji 64 bitowej, tak aby zapewnić poprawne działanie właśnie 64 bitowym.

(04.09.2015, 19:43)gravity1287 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

3. Co trzeba zrobić by uznać daną aplikację na bezpieczną, bo użytkownik wie że jest ona bezpieczna? Chodzi mi m.in. o dodanie aplikacji karty sieciowej na USB i oprogramowania myszki.
4. Po Otwarciu EIS pod ochroną wyświetla się napis Inicjowanie.. i tak od 15 minut i nic się nie dzieje. Wygląda jakby miał problem z aktualizacją, sami zobaczcie:
[attachment=732]
Przez to ciągle mi miga postęp na pasku zadań jakby coś było pobierane/skanowane, a nie jest. Po kliknięciu "x" przy napisie Inicjowanie, zmienia się on na Anulowanie i dalej to samoSmile
Ad. 3. Nic nie trzeba robić. Wink Jest to jeden z modułów, który opiera się na technologii chmury. Procesy o których wspominasz nie są podpisane cyfrowo, bądź moduł "Kontroli zachowań" nie posiada aktualnie wystarczająco dużo informacji o tych plikach (mała ilość użytkowników używających daną aplikację), więc posiadają status "Nieznany".
Ad. 4. Czy problem nadal występuje?


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - Toruniak - 07.09.2015

(07.09.2015, 10:49)juh napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(07.09.2015, 09:23)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Optymalizacja system..
To może jakiś tutorial? Sam bym chętnie zoptymalizował system.

Bez żadnej optymalizacji Na Windows 10 64 bit. 
(wyłączone kilka usług w ustawieniach związanych z szpiegowaniem)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


(07.09.2015, 18:25)gravity1287 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Szczerze nie wyobrażam sobie jak to możliwe że zajmuje Ci łącznie 2,3 MB, skoro zwykły paint zajmuje więcej, mniej zajmuje tylko uruchomiony notatnik, a w EIS jeszcze dochodzi moduł skanujący, ochrony plików..itd. i szata graficzna
Masz rację to przekłamanie, czasami tak pokazuje

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - rogacz - 07.09.2015

Tylko że zużycie sprawdzałem nie tylko menadżerem i takie samo było, więc słabo z tym przekłamaniem Wink

Swoją drogą blog Emsi powinien być też prowadzony w języku polskim, więcej osób by się nim interesowało.


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - Toruniak - 07.09.2015

Na obrazku wyżej który dałem zakreślone na czerwono. Wynik taki sam jak Twój.
Więc skoro nie przekłamanie, optymalizacja na Windows 10 nie ma wpływu na wynik?
Trochę to nie logiczne prawda?
gravity1287 ma rację pisząc: cudów nie ma
Taki wynik jest nieracjonalny.

Edit:
Nawet te 40/50 z drobnymi jak na program z zaporą to bardzo dobry wynik.
I widać że coś z tym robią, bo kiedyś EIS brał ok 70/80.
Około 40 brał kiedyś EA.


RE: Emsisoft Internet Security - wersje stabilne i beta - rogacz - 07.09.2015

To nie jest racjonalny to sam wiem Smile
Baa sam byłem zdziwiony jak zobaczyłem jak nisko zszedł Emsi u mnie - zwykle do momentu aż mi wentylatory się nie włączą w laptopie mnie on nie interesuje.

PS: Czy czasem W10 nie jest zoptymalizowaną wersją 8.1? Tongue