SafeGroup
Programy zabezpieczające - dyskusja. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Programy zabezpieczające - dyskusja. (/thread-555.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Nikesz - 26.02.2009

Myślisz, że jesteś dowcipny? Wątpię.
Sophos się stoczył, Symantec miał lata chude, ponoć Kaspersky dołuje (ja tak nie uważam), a MKS czy AVG? Czy w tych firmach płacą programistom za nic? Napij się kawy i wyluzuj.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 26.02.2009

Nikesz napisał(a):No właśnie... A poprawy w wykrywalności pewnie nie widać Wrong


Masz na myśli skanowanie paczek? Na pewno nie będzie poprawy tego rodzaju wykrywalności, ponieważ polityka Esetu jest inna niż np. Aviry. Nacisk stawia się bardziej na heurystykę aktywną a nie pasywną. Jeżeli ktoś chce mieć antywirusa z bardzo dobrą wykrywalnością przy skanie i ze stosunkowo dużą ilością fałszywek, to wybiera Avirę.Jeżeli jednak chcemy używaćantywira, który jest skuteczniejszy w ochronie i generuje mniej fałszywych alarmów, to wybiera Noda Smile Dla mnie poza tym ważna jest również szybkość i obciążenie kompa.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Ratatui - 26.02.2009

To nie miało być śmieszne tylko pokazać jak płytkie, naiwne i głupie jest twoje myślenie. Nie zna się, nie widział finalnej wersji, nie ma możliwości przetestować w pełni a wydaje "wyroki" <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2--> Zaiste "yntelygentne" posunięcie...


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Nikesz - 26.02.2009

Jurek napisał(a):Masz na myśli skanowanie paczek?


Marzy mi się połączenie rozwiązań ESET z F-Secure i jego DeepGuard i uaktualnieniami w stylu Symanteca, a nie dwa razy dziennie.
Ratatui napisał(a):To nie miało być śmieszne tylko pokazać jak płytkie, naiwne i głupie jest twoje myślenie.


Następny prymityw na liście Wrong Powoli mam dosyć.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 26.02.2009

Jeżeli ktoś mówi, że Avira generuje stosunkowo dużą ilość fałszywek, to niech sobie spojrzy na Avasta, czy na Sophosa i wydaje wyroki. Skuteczność Aviry i Noda jest wręcz identyczna, jednak Nod ma lepszą heurystykę, ale jest płatny.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - VenomX - 26.02.2009

Plati napisał(a):Jeżeli ktoś mówi, że Avira generuje stosunkowo dużą ilość fałszywek, to niech sobie spojrzy na Avasta, czy na Sophosa i wydaje wyroki. Skuteczność Aviry i Noda jest wręcz identyczna, jednak Nod ma lepszą heurystykę, ale jest płatny.


jest też lżejszy oraz mniej podatny na fałszywki .


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 26.02.2009

VenomX napisał(a):
Plati napisał(a):Jeżeli ktoś mówi, że Avira generuje stosunkowo dużą ilość fałszywek, to niech sobie spojrzy na Avasta, czy na Sophosa i wydaje wyroki. Skuteczność Aviry i Noda jest wręcz identyczna, jednak Nod ma lepszą heurystykę, ale jest płatny.


jest też lżejszy oraz mniej podatny na fałszywki .


tak tak, ale to i tak elita Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 26.02.2009

Z lepszą heurystyką NOD-a nad Avirą to bym polemizowował - testy mówią co innego.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - polak900 - 26.02.2009

mniej podatny na fałszywki jest nod32 oczywiście, ale przez to jest mniej skuteczny.
testy mówią same za siebie, generalnie jest tak jednego dnia nod szybciej wykrywa zagrożenia a drugiego avira


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 26.02.2009

Pablosss napisał(a):Z lepszą heurystyką NOD-a nad Avirą to bym polemizowował - testy mówią co innego.


Ściągnij kilka wirusów których Avira i Nod nie wykrywają podczas skanowania a następnie uruchom je w systemie. Zrozumiesz co oznacza aktywna heurystyka i nie będziesz polemizował Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - VenomX - 26.02.2009

Jurek napisał(a):
Pablosss napisał(a):Z lepszą heurystyką NOD-a nad Avirą to bym polemizowował - testy mówią co innego.


Ściągnij kilka wirusów których Avira i Nod nie wykrywają podczas skanowania a następnie uruchom je w systemie. Zrozumiesz co oznacza aktywna heurystyka i nie będziesz polemizował Smile


Jurek kiedy czegoś używasz to wychwalasz ten program w niebiosa , jestem zagorzałym fanatykiem NODa jednak nie jest do końca tak jak piszesz . Avira równie dobrze sobie radzi z wykrywaniem szkodników podczas próby uruchomienia .


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 26.02.2009

VenomX napisał(a):(...)jestem zagorzałym fanatykiem NODa(...)


a ja nie jestem fanatykiem żandego antywirusa, używam tego, czego lubię, i co jest równocześnie dobre Grin


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 26.02.2009

VenomX napisał(a): Jurek kiedy czegoś używasz to wychwalasz ten program w niebiosa , jestem zagorzałym fanatykiem NODa jednak nie jest do końca tak jak piszesz . Avira równie dobrze sobie radzi z wykrywaniem szkodników podczas próby uruchomienia .


Fanatyzm mam już raczej za sobą tym bardziej, że przekonałem się o tym, że nawet najlepsze antywirusy dalekie są od doskonałości. Dostrzegam walory i mankamenty Noda, Aviry, Kasperczaka, GDaty, Nortona i F-Secure. Mam jednak nadzieję, że w przyszłości firmy antywirusowe bardziej rozwiną inteligentną, aktywną heurystykę i ochronę proaktywną do tego stopnia, że sygnatury wirusów będą niepotrzebne a komputer będzie w stu procentach bezpiecznySmile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - VenomX - 27.02.2009

Myślę, że tak nigdy nie będzie .


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 28.02.2009

Realtime:
Online Armor Premium (ostatnia public beta v.3.1.0.26),
DefenseWall HIPS v.2.50 PL,
Avira AntyVir Personal (skanowanie tylko przy zapisie).

On-demand:
MBAM,
ShadowProtect Desktop.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - polak900 - 01.03.2009

Mojeobecnie używane zabezpieczenie kompa z Windowsem:

Realtime :
Avira Premium
Comodo Internet Security bez AV(wyłączony Defence+)
DefenseWall HiPS v. 2.50 PL

On-demand :
MBAM
Spy-Bot - mam sentyment do tego progsaSmile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 01.03.2009

Aktualnie moje zabezpieczenia wyglądają tak:

Realtime:

Avira Premium
CIS z wyłączonym AV oraz Defense+
DefenseWall
MBAM
PeerGuardian

Na żądanie:

SAS


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - VenomX - 01.03.2009

Czemu już Avasta nie używasz ? Co się stało ?


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 01.03.2009

Pisałem już o tym dlaczego z niego zrezygnowałem, widocznie przeoczyłeś ten post - 3 krotnie zawiesił mi się co było powodem jego deinstalacji.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - VenomX - 01.03.2009

Dobrze , że ci się Avira nie wiesza Grin .