SafeGroup
Programy zabezpieczające - dyskusja. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Programy zabezpieczające - dyskusja. (/thread-555.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - polak900 - 25.02.2009

a moje zdanie avira premium najlepszy av na drugim miejscu Nod. reszta ok


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Ratatui - 25.02.2009

1. KIS 2009
2. Norton 2009
3. NOD 3.0


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 25.02.2009

Co do 1 i 2 miejsca zgadzam się z polakiem900. Te programy u mnie sprawdzały się najlepiej. Co do trzeciej pozycji trudno mi wybrać, więc tego nie czynię Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 25.02.2009

Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak najlepszy antywirus. W testach różnie bywa. Na przykładzie Aviry Premium która w jednym teście osiąga wykrywalność 98% a w innym 20%.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ale w testach nie otwiera się nieznanych wirusów w systemie i nie bada, jak zachowa się antywirus. Czy pozwoli sobie wyłączyć update lub zrobić w systemie blue screena. Nie wiele testów sprawdza wykrywanie nowych zagrożeń i ilość fałszywych alarmów, które są nie mniej niebezpieczne od wirusów.
Jest coraz więcej wirów i moim zdaniem najważniejsze nie są sygnatury ale heurystyka i ochrona praktywna. Poza tym w przypadku AV na podobnym poziomie istotne jest obciążenie kompa, szybkość, niezawodność i wygodna obsługa.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - polak900 - 25.02.2009

nie ma zgodzę się z tobą


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 25.02.2009

Wszystko zależy od tego jakimi użytkownikami PC jesteśmy. Jeśli wchodzimy gdzie popadnie i klikamy bez namysłu we wszystko co ładnie wygląda lub nagle pojawi się na ekranie to nie ma bata - żaden AV nam nie pomoże i nie obroni przed infekcją. Jeśli jednak jesteśmy rozsądnymi użytkownikami PC i postępujemy na co dzień rozsądnie to ośmielę się stwierdzić iż nawet darmowy antywirus zapewni nam bezpieczeństwo.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 25.02.2009

Pablosss napisał(a):Jeśli jednak jesteśmy rozsądnymi użytkownikami PC i postępujemy na co dzień rozsądnie to ośmielę się stwierdzić iż nawet darmowy antywirus zapewni nam bezpieczeństwo.


Ja właśnie to preferuję.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 26.02.2009

Pablosss napisał(a):Wszystko zależy od tego jakimi użytkownikami PC jesteśmy. Jeśli wchodzimy gdzie popadnie i klikamy bez namysłu we wszystko co ładnie wygląda lub nagle pojawi się na ekranie to nie ma bata - żaden AV nam nie pomoże i nie obroni przed infekcją. Jeśli jednak jesteśmy rozsądnymi użytkownikami PC i postępujemy na co dzień rozsądnie to ośmielę się stwierdzić iż nawet darmowy antywirus zapewni nam bezpieczeństwo.


Żaden antywirus nie zapewni nam całkowitego bezpieczeństwa a rozsądne postępowanie może tylko ograniczyć zagrożenia. Poza tym ważna jest ochrona wielowarstwowa (firewall, HIPS) i skuteczne wykrywanie przez AV nieznanych wirusów.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Nikesz - 26.02.2009

Może by ktoś tak skoczył na stronę ESET-a, zalogował się i wkleił info o ESET 4.0? Ja nie mam konta


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 26.02.2009

Sęk w tym że ja mam tam konto ale za ..olerę nie wiem gdzie mam się zalogować.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Nikesz - 26.02.2009

Profesionalny ten ESET, nie ma co...


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 26.02.2009

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Ratatui - 26.02.2009

Na targi CeBIT będzie już wd. mnie gotowa... wiadomość, informację można normalnie odczytać, nie wiem o co wam chodzi.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Nikesz - 26.02.2009

Jeśli można, to wklej. Ja nie mogę.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 26.02.2009

Ratatui napisał(a):wiadomość, informację można normalnie odczytać, nie wiem o co wam chodzi.


Otóż nie można -->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Ratatui - 26.02.2009

Kod:
Firma ESET, producent ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security, udostępniła przedpremierowe wersje swoich najnowszych rozwiązań. Czwarta generacja produktów firmy ESET pozwala chronić dane użytkowników również poprzez opcję ograniczania dostępu do portów USB oraz napędów CD/DVD.

Wersje RC (Release Candidate) programu ESET NOD32 Antivirus 4 oraz ESET Smart Security 4 to ostatnie testowe kompilacje przed ich oficjalną premierą.

Producent ESET Smart Security 4 oraz ESET NOD32 Antivirus 4 udoskonalił mechanizmy sztucznej inteligencji, dzięki którym nowe rozwiązania potrafią jeszcze lepiej oceniać, czy badany program stanowi zagrożenie czy też nie – nawet jeżeli nie istnieje jeszcze odpowiednia sygnatura dla danego zagrożenia.

Ciekawą funkcjonalnością ESET Smart Security 4 oraz ESET NOD32 Antivirus 4 jest opcja administrowania portami USB oraz napędami CD/DVD, która umożliwia ochronę ważnych dla użytkownika danych przed kradzieżą.

Nowe rozwiązania potrafią rozpoznać czy chroniony przez nie laptop pracuje na zasilaniu sieciowym czy bateryjnym. Jeśli laptop jest odłączony od zasilania sieciowego rozwiązanie tak dostosowuje swoje ustawienia, aby obniżyć pobór energii i wydłużyć w ten sposób czas działania akumulatora.

Producent oraz polski dystrybutor rozwiązań ESET zapewniają, że wszyscy użytkownicy ESET Smart Security 3.0 oraz ESET NOD32 Antivirus 3.0 będą mogli bezpłatnie zaktualizować swoje rozwiązania do najnowszych wersji 4 zaraz po premierze nowych produktów.

Przedpremierowe wersje ESET Smart Security 4 oraz ESET NOD32 Antivirus 4 są dostępne na stronie: www.eset.pl/pobieranie/pobieranie/wersje-beta.html.



Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Nikesz - 26.02.2009

Wydaje mi się po tej zapowiedzi, że przełomu oczekiwać nie należy. Mam gdzieśwodotryski. Liczy się wykrywalność, a potem lekkość. Mam przeczucie, że wykrywalność się nie zwiększy (bo nie piszą o żadnych nowych mechanizmach), a pobór pamięci podskoczy...


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 26.02.2009

Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na pamięć to w wersji RC jest on zwiększony o ok 15-20% w porównaniu do najnowszej kompilacji wersji 3.0 i wątpię aby ta sytuacja uległa poprawie.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Nikesz - 26.02.2009

No właśnie... A poprawy w wykrywalności pewnie nie widać Wrong


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Ratatui - 26.02.2009

Ja nie zauważyłem żadnej różnicy w obciążeniu komputera między wersją 3.0 a 4.0 RC.

@Nikesz Tak, pewnie. Wykrywalność ta sama. W firmie płacą tylko grafikom za nowy layout programu. Dorobili 4 - ke i przenieśli całość z wersji 3.0.