SafeGroup
Programy zabezpieczające - dyskusja. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Programy zabezpieczające - dyskusja. (/thread-555.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 28.06.2009

adam_993 napisał(a):A przecież jeszcze jest MBAM!

Przypomniało mi się, co nauczyciele informatyki wyprawiali z komputerami. W podstawówce, na staruszkach Avast i Norton. Pani uczyła nas jak skanuje się dysk. W bibliotece była Panda...
Ale to nic. W gimnazjum (ukończyłem, już złożyłem podanie Grin) na komputerach:
w starszej pracowni Avira Classic;
w nowszej Arcavir z bazami z 2008 roku. Wyłączone wszystko - strażnik, skaner, działa tylko skaner poczty. Co Wy na to?


Avira Classic i Avast są używane nielegalnie, tak jest zresztą w wielu szkołach w Polsce. Nauczyciele nie wiedzą, że w przeciwieństwie do Comodo, to są programy darmowe tylko do domowego użytku. ArcaBit podpisał z MEN kontrakt na oprogramowanie antywirusowe dla szkół ale to jest prawie tak jakby nie było żadnych zabezpieczeń a do tego jeszcze niesamowicie zwalnia otwieranie stron internetowych.
Nie przywiązuje się w wielu szkołach większej wagi do zabezpieczeń a informatyk od czasu do czasu zrobi format i jest OK.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - LikwidatoR - 28.06.2009

Jurek ma racje ja jak chodziłem do Gim pare lat temu to na kompach był Norton 2002 juz dawno ze skończoną licencja, dramat.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 28.06.2009

Ratatui napisał(a):To jest program "przyszłości", już kiedyś o nim wspomniałem a dzisiaj sobie go zainstalowałem Grin


tylko się nie dziw jak jakies niespodzianki beda Tongue


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - mateusxzz - 28.06.2009

A u mnie w szkole na kompach nie ma wcale antyvirusa Tongue

Na serwerze nie ma, na kompach nie ma, w bibliotece też nie ma Grin

A jak wracam do domu, podłączam pendrive do swojego kompa i avast! wyje, że wykryto wirusa.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Kizi - 28.06.2009

Ratatui napisał(a):To jest program "przyszłości", już kiedyś o nim wspomniałem a dzisiaj sobie go zainstalowałem Grin


Ale kozak, nie umieszcza wirów, tak jak inne programy w kwarantannie, tylko od razu do paki. Grin


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - LikwidatoR - 28.06.2009

Ratatui napisał(a):To jest program "przyszłości", już kiedyś o nim wspomniałem a dzisiaj sobie go zainstalowałem Grin


Stary to masz już system pewnie zainfekowany napewno zdarzył coś przepuścićSmile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Serafin - 28.06.2009

Kiedy chodziłem jeszcze do podstawówki na komputerach była zainstalowana dystrybucja linuksa - aurox. Więc AV nie było.
Kiedy poszedłem do gimnazjum to na zainstalowanych tam systemach nie było nawet AV! Zgroza.
W trzeciej klasie na komputerach został zainstalowany NOD32.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 28.06.2009

Serafin napisał(a):Kiedy chodziłem jeszcze do podstawówki na komputerach była zainstalowana dystrybucja linuksa - aurox. Więc AV nie było.
Kiedy poszedłem do gimnazjum to na zainstalowanych tam systemach nie było nawet AV!Zgroza.
W trzeciej klasie na komputerach został zainstalowany NOD32.


To chyba dlatego Serafin nie używałeś przez pewien czas żadnego antywirusa Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 28.06.2009

U mnie na uczelni tez nie bylo zadnego AV na komputerach, wszystko dzialalo pod opieka wirtualnego srodowiska oraz zestawu restrykcji dostepnych z poziomu Win XP Pro. Restart i wszystko wracalo do poprzedniego stanu.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 28.06.2009

Creer napisał(a):U mnie na uczelni tez nie bylo zadnego AV na komputerach, wszystko dzialalo pod opieka wirtualnego srodowiska oraz zestawu restrykcji dostepnych z poziomu Win XP Pro. Restart i wszystko wracalo do poprzedniego stanu.


SBS? dobrze mysle?


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Serafin - 28.06.2009

Jurek napisał(a):
Serafin napisał(a):Kiedy chodziłem jeszcze do podstawówki na komputerach była zainstalowana dystrybucja linuksa - aurox. Więc AV nie było.
Kiedy poszedłem do gimnazjum to na zainstalowanych tam systemach nie było nawet AV!Zgroza.
W trzeciej klasie na komputerach został zainstalowany NOD32.


To chyba dlatego Serafin nie używałeś przez pewien czas żadnego antywirusa Smile


Przynajmniej na lekcjach w szkole. Grin
Ja wiem jak ważna jest ochrona AV.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - LikwidatoR - 29.06.2009

Czemuwszystkie szkoły są takie biedne , Polskie szkoły pod wzgledem bezpieczeństwaw Europie pewnieznajdują sie w czołówce od końcaSmile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - adam1226 - 29.06.2009

chyba dlatego ze upieraja sie na windowsa i rozwiazania komercyjne?


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - martini - 29.06.2009

to raczej bieda umysłowa Smile totalny paradoks.. uczą informatyki a większość pierwszoklasistów ma większe pojęcie niż nauczyciele..


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Serafin - 29.06.2009

Ale czego to jest wina? Mądrzejszych pierwszaków czy niewykwalifikowanych nauczycieli?
Wydaje mi się bardziej, że to drugie.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Dozamet1 - 29.06.2009

w Polskiej szkole bezpieczeństwo stoi na nędznym poziome.Tak jak ostatnio widziałem na komputerach był MKS_VIR z nieważną licencją od 2lat Grin


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - ELWIS1 - 29.06.2009

Wydaje mi sie, ze informatycy w szkołach posiadaja małą wiedze na temat bezpieczenstwa. Powiedzialbym nawet, ze znikoma ilosc informatykow wie duzo o zabezpieczeniach. Ostatnio kolega do mnie, ze Avast jest najlepszy, bo mu tak wlasnie informatyk powiedział i, ze nie potrzebuje zadnego firewalla. Avast wystarczy. To juz przesadaTongue


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - LikwidatoR - 29.06.2009

To sie nazywa pseudo informatycy , żenada niestety.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 29.06.2009

LikwidatoR napisał(a):To sie nazywa pseudo informatycy , żenada niestety.


Najlepsi informatycy nie podejmują pracy za 1200 zł w szkole a poza tym pracuje tam wiele osób o innych specjalizacjach, które robiły tylko studia podyplomowe lub kursy informatyczne.
Poza tym znam wielu informatyków którzy wchodząc na nasze forum nie wiedzieliby o czym piszemy. Studia nie przygotowują ludzi najlepiej jeżeli chodzi o zabezpieczenia komputerów.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - ELWIS1 - 29.06.2009

Tak tylko ja mowilem o informatykach, ktorzy nie pracuja w szkolach. Poza tym pewnego czasu sam bylem informatykiem i musze sie przyznac ze wtedy duzo sie nauczylem. Jednak nie o zabezpieczeniach o ktorych mało sie mówiło.