SafeGroup
Programy zabezpieczające - dyskusja. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Programy zabezpieczające - dyskusja. (/thread-555.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Meir - 19.06.2009

To oznacza-ni mniej ni więcej-tylko to,że Jurek powinien terazjechać bez żadnych zabezpieczeń-w końcu-"antywirusy i firewalle to przeżytek".
Jurku-apelujemy o konsekwencje,stanowczość i dotrzymywanie słowaSmile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - adam_993 - 19.06.2009

Czy jakiś użytkownik Avasta pokaże mi zrzute ekranowy z menedżera zadań? Zastanawiam się nad Avastem. Jest po polsku, darmowy, ma w sumie niezłą skuteczność. Avira? Nieprzyjemna.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 19.06.2009

adam_993 napisał(a):Czy jakiś użytkownik Avasta pokaże mi zrzute ekranowy z menedżera zadań? Zastanawiam się nad Avastem. Jest po polsku, darmowy, ma w sumie niezłą skuteczność. Avira? Nieprzyjemna.


Ja właśnie mialem tak z Avastem.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - adam_993 - 19.06.2009

Nie pytam się o opinię, a o rzut!


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - mateusxzz - 19.06.2009

Za jakieś 15 min dam rzuta... bo wywalam to coś microsoftu ;P


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 19.06.2009

adam_993 napisał(a):Czy jakiś użytkownik Avasta pokaże mi zrzute ekranowy z menedżera zadań? Zastanawiam się nad Avastem. Jest po polsku, darmowy, ma w sumie niezłą skuteczność. Avira? Nieprzyjemna.


Testowałem Adam Avasta kilka razy. Przy kompletnym zestawie nie ma to większego znaczenia czy używasz Avasta czy Aviry ale osobiście mnie bardziej odpowiada Avira z kilku względów. Znacznie mniej obciąża kompa, szybciej skanuje oraz posiada konfigurację skanowania no i jednak jest trochę bardziej skuteczna. Wersja językowa przynajmniej dla mnie nie ma znaczenia pomimo tego że angielski znam słabiutko.
Przetestowaćjednak Avasta i przekonać się zawsze można a przy okazji jest trochę urozmaicenia Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - mateusxzz - 19.06.2009

adam_993 napisał(a):Czy jakiś użytkownik Avasta pokaże mi zrzute ekranowy z menedżera zadań? Zastanawiam się nad Avastem. Jest po polsku, darmowy, ma w sumie niezłą skuteczność. Avira? Nieprzyjemna.


Adamie ;P Proszę bardzo - zrzut z avast! Grin


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Serafin - 19.06.2009

MateusXs
Nie wstawiaj tak dużych screenów bo się forum rozjeżdża.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - mateusxzz - 19.06.2009

Przepraszam Smile U mnie na ekranie się nie rozjechało ;-)


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Serafin - 19.06.2009

Więc używaj opcji "podgląd" zanim wyślesz posta.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Dozamet1 - 20.06.2009

adam_993 napisał(a):Czy jakiś użytkownik Avasta pokaże mi zrzute ekranowy z menedżera zadań? Zastanawiam się nad Avastem. Jest po polsku, darmowy, ma w sumie niezłą skuteczność. Avira? Nieprzyjemna.


Jeśli wybrałeś Avasta to tu masz jak go skonfigurować

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - adam_993 - 20.06.2009

Myślę sobie: mam GesWalla, a brat nie lubi Aviry. Jest po polsku (Avast oczywiście) a zapowiedzi co będzie w piątce, zaostrzyły mi apetytu. Skuteczność - nie jest zła. W ostateczności raz na jakiś czas skan online lub Dr. Web.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 20.06.2009

adam_993 napisał(a):Myślę sobie: mam GesWalla, a brat nie lubi Aviry. Jest po polsku (Avast oczywiście) a zapowiedzi co będzie w piątce, zaostrzyły mi apetytu. Skuteczność - nie jest zła. W ostateczności raz na jakiś czas skan online lub Dr. Web.


Zainstaluj Avasta + GW i Comodo firewall (bez D+).
Jeżeli chodzi o Dr.Web to wykrywalność słabiutka. Możesz użyć do skanu AV Comodo.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - adam_993 - 20.06.2009

Muszę oszczędzać RAM. A COMODO pożera za dużo. Usunąłem OA i włączyłem zaporę systemową.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - VenomX - 20.06.2009

adam_993 napisał(a):Muszę oszczędzać RAM. A COMODO pożera za dużo. Usunąłem OA i włączyłem zaporę systemową.

Zamiast usuwać, oszczędzać mógłbyś zainwestować w ram - jest tani jak barszcz ! To nie te czasy gdzie za 2 GB DDR2 800mhz płaciło się prawie 400 zł ! Teraz na allegro nówki można kupić za 80 zł !


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 20.06.2009

adam_993 napisał(a):Muszę oszczędzać RAM. A COMODO pożera za dużo. Usunąłem OA i włączyłem zaporę systemową.


U mnie cały CIS bez AV real-time, pobiera 4.5 MB a Avira Personal jeszcze mniej.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - adam_993 - 20.06.2009

VenomX napisał(a):
adam_993 napisał(a):Muszę oszczędzać RAM. A COMODO pożera za dużo. Usunąłem OA i włączyłem zaporę systemową.

Zamiast usuwać, oszczędzać mógłbyś zainwestować w ram - jest tani jak barszcz ! To nie te czasy gdzie za 2 GB DDR2 800mhz płaciło się prawie 400 zł ! Teraz na allegro nówki można kupić za 80 zł !


DDR2 - no właśnie. A moja płyta nie obsługuje DDR2, tylko zwykłe "dedeery". A takie są droższe.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Kizi - 20.06.2009

adam_993 napisał(a):DDR2 - no właśnie. A moja płyta nie obsługuje DDR2, tylko zwykłe "dedeery". A takie są droższe.


Nie mówiąc o moich SD''kach. Tongue


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - adam_993 - 21.06.2009

A przecież jeszcze jest MBAM!

Przypomniało mi się, co nauczyciele informatyki wyprawiali z komputerami. W podstawówce, na staruszkach Avast i Norton. Pani uczyła nas jak skanuje się dysk. W bibliotece była Panda...
Ale to nic. W gimnazjum (ukończyłem, już złożyłem podanie Grin) na komputerach:
w starszej pracowni Avira Classic;
w nowszej Arcavir z bazami z 2008 roku. Wyłączone wszystko - strażnik, skaner, działa tylko skaner poczty. Co Wy na to?


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Ratatui - 28.06.2009

To jest program "przyszłości", już kiedyś o nim wspomniałem a dzisiaj sobie go zainstalowałem Grin