SafeGroup
Programy zabezpieczające - dyskusja. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Programy zabezpieczające - dyskusja. (/thread-555.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Ratatui - 19.05.2009

Cytat: @Ratatui, "zwykle AV" tez kosztuja, sa i darmowe wersje to prawda, ale GW rowniez jest w wersji darmowej. Jesli sie zabezpieczac to w najskuteczniejszy z mozliwych sposobow. Czemu mam wybierac rozwiazania''50/50'' w przypadku AV ktore bazuja na przestarzalych mechanizmach blacklist, skoro moge zabezpieczyc swoj komputer w znacznie lepszy i lzejszy dla niego sposob instalujac na nim GW ktory jest darmowy?


Dlatego każdy wybiera programy dostosowane do swoich potrzeb i tego co robi na komputerze.

Cytat: Ciagle widze utarte i wpojone przez lata przekonanie - masz komputer? - pierwsze co powinienes zrobic zainstaluj AV, w dzisiejszych czasach takie rozumowanie jest tak samo przestarzale jak system blacklist na ktorych AV sie opieraja.


Wydaje mi się, że takie przekonanie będzie jeszcze bardzo długo funkcjonowało a to ze względu, że ludzie nie lubią sobie zawracać głowy i nie przejmują się zagrożeniami jakie płyną z internetu. To jest po prostu prostsze i wygodniejsze a przecież każdy kupuje komputer czy też zakłada sobie internet z przeświadczeniem, że teraz będzie mi łatwiej np. płacić rachunki, robić zakupy etc. Pamiętaj, że to co dla Ciebie wydaje się być oczywistością dla innych może być zupełnie czymś innym.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 19.05.2009

Zainstalowałem darmową wersję GeSWall 2.8 Freeware i skopiowałem reguły. Najprostszy sposób to podmienić plik i zrobić restart.
Wszystko działa tak jak w wersji Pro. Nie ma tylko możliwości wyłączenia programy w treyui wyświetlania ataków po wyłączeniu "Policy Notifications".

Moja ochrona to tylko GW Free i zapora WinXP .


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 19.05.2009

Moja ochrona to: Avira Premium 9 + CIS ( FW tryb własnych zasad + Defense+ tryb paranoiczny ) + GesWall Free z regułami z wersji Pro.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 19.05.2009

Pablosss napisał(a):Moja ochrona to: Avira Premium 9 + CIS ( FW tryb własnych zasad + Defense+ tryb paranoiczny ) + GesWall Free z regułami z wersji Pro.


Można i tak ale co za dużo to nie zdrowo Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 19.05.2009

Wolę mieć kilka warstw ochronnych Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - ELWIS1 - 19.05.2009

Pablosss ja cie rozumiem doskonaleGrin


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 20.05.2009

Ratatui napisał(a):(...)Obstawianie się zabezpieczeniami jak super, extra firewall, hips, gw albo dw przypomina mi trochę zachowanie członków pewnej rosyjskiej sekty, którzy budują bunkier, zasieki i chowają się tam w oczekiwaniu na 2012 rok i domniemany ich zdaniem koniec świata. Zwykły av + firewall w zupełności powinien przeciętnego użytkownikowi komputera wystarczyć.


nie rosyjski, tylko amerykański. Ostatnio Joe Biden o tym wspomniał ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Smile ale to mniejsza z tym. Wygoda przede wszystkim. Nie chcę mi się już za bardzo bawić w te zabezpieczenia.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - ELWIS1 - 20.05.2009

Ja czytalem, ze Norwegowie juz od dosc dawna buduja bunkier o wartosci kilku milinow dolarow w ktorym beda przechowywac wiedze ksiazkowa, a NASA tak samo czyni z tym, ze jeszcze bedzie ponad 500 gatunkow roslin.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 20.05.2009

Ratatui napisał(a):Zwykły av + firewall w zupełności powinien przeciętnego użytkownikowi komputera wystarczyć.


To w takim razie my jesteśmy nieprzeciętnymi użytkownikami Grin


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Ratatui - 05.06.2009

Zmiana na Comodo Internet Security (AV + Firewall + Defense +) i nic więcej nie potrzeba Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Meir - 06.06.2009

Ratatui-jako Moderator-nie powinieneś prezentować naciąganych teoriiSmile
AV w tym pakiecie to zwykła kiszkaSmile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Ratatui - 06.06.2009

AV nie jest najlepszy ale Defense + nadrabia za niego sporo Wink Narazie go testuję, zobaczymy jak się będzie sprawował po tygodniu.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 06.06.2009

Ratatui słyszalem, że miales już nie używać firewalli softwareowych "bo tylko musisz zatwierdzać otwierane programy" Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 06.06.2009

Ratatui napisał(a):Zmiana na Comodo Internet Security (AV + Firewall + Defense +) i nic więcej nie potrzeba Smile


Bezpłatny pakiet (również dla firm) z bardzo dobrym firewallem i klasycznym hipsem oraz z przyzwoitym AV, który robi postępy.
Czy nic więcej nie potrzeba? Brakuje mi tutaj tylko piaskownicy i większej automatyki Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Dozamet1 - 06.06.2009

jak ktoś używa Defense + to powinien dobrze czytać i być obeznanym w procesach bo niestety nie jest jak Jurek wspomina automatyczny a szkoda bo trochę automatyki by się mu przydało


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Ratatui - 06.06.2009

Plati napisał(a):Ratatui słyszalem, że miales już nie używać firewalli softwareowych "bo tylko musisz zatwierdzać otwierane programy" Smile


Jak już powiedziałem na razie go testuję Wink Jeśli okaże się zbyt nachalny z wysłanymi komunikatami to go wtedy odinstaluję. Na "Proactive Security" działa jak na razie całkiem dobrze.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - zord - 06.06.2009

Ratatui ja tego d+ nie używam bo i tak nie wiadomo o co chodzi jak mi w wielu przypadkach pokazywał że rundll chce zrobić to czy tamto a skąd ja miałem niby wiedzieć jakiemu rzeczywiście programowi mam udzielić pozwolenia


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Ratatui - 11.06.2009

Po 5 dniach używania CIS - a zmieniam jednak na podstawową ochronę: Avira Antivir Free + Windows Vista Firewall. Wyraźny wzrost zauważyłem po zainstalowaniu nowego zestawu. Zaraz sprawdzę co Avira znalazła po CIS Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 11.06.2009

ale wzrost czego zauwazyles? RAMu?


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - martini - 11.06.2009

Ratatui napisał(a):Po 5 dniach używania CIS - a zmieniam jednak na podstawową ochronę: Avira Antivir Free + Windows Vista Firewall. Wyraźny wzrost zauważyłem po zainstalowaniu nowego zestawu. Zaraz sprawdzę co Avira znalazła po CIS Smile


może być i tak że nic nie znajdzie.. Smile

juz ktoś pisał na forum że ma podobny problem z CIS..
Wykorzystanie procesora i RAM u mnie też było zauważalne tylko nie po kilku dniach a godzinach.. Sad