SafeGroup
Programy zabezpieczające - dyskusja. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Programy zabezpieczające - dyskusja. (/thread-555.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - mbm86 - 18.05.2009

Jednak zmieniłem u siebie:
powrót do sprawdzonego Avasta i dołożyłem CIS (firewalla z Defense+)
Comodo leak test zaliczony 320/340 (po ustawieniach z forum Comodo)

Z chęcią wróciłbym do Online Armor ale miałem z nim problemy a Outpost też mi jakoś nie przypadł do gustu więc zostało tylko Comodo

Tak sobie myślę czy w tej sytuacji jest sens trzymać na kompie PC Tools Threat Fire


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - ELWIS1 - 18.05.2009

Jak dla mnie Threat Fire jest słaby. Kiedy go uzywalem to na poczatku nic nie wykrywal. Potem lekko sie poprawil wiec go zostawilem. Jednak teraz juz go nie mam i zapewne do niego nie powroce.

U mnie tez lekka zmiana: dodalem GeSWalla

czyli: Avira premium, Comodo, prevx 3,0, GeSWall, KeyScrambler Pro.

Wszystkie programy zajmuja bardzo malo zasobowSmile W chwili pisania tego posta mam otwartych kilka zakladek w operze, slucham muzy, sciagam programy i użycie procesora siega max 8%. Wiec te programy naprawde malo zasobow zajmuja.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - VenomX - 18.05.2009

Jak dla mnie to za dużo tego . Obeszłoby się bez prevx . Mając Avire jest on zbędny .


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - mbm86 - 18.05.2009

Kolejna, oby ostatnia zmiana bo już sam mam dość tych eksperymentów. Powrót do Online Armor czyli znów mój stary sprawdzony zestaw. OA przechodzi leak test 330/340 i to praktycznie bez potrzeby grzebania w ustawieniach. W Comodo ustawiałem tak jak było pokazane na forum Comodo a i tak maks.320 wyciągało.

BTW
Z ciekawości wyłączyłem OA i uruchomiłem leak test. Wynik to 230/340 Wink


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 18.05.2009

mbm86 napisał(a):BTW
Z ciekawości wyłączyłem OA i uruchomiłem leak test. Wynik to 230/340 Wink


to zasluga zaporki systemowej Smile a pisza ze slaba jest.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 18.05.2009

Plati napisał(a):Jurek, nie uzywasz już Outposta i Aviry? Co cię skłoniło do takiej decyzji?


Outposta i Avirę Personal ma córka na laptopie ale chyba już nie długo.

Od pewnego czasu przymierzałem się i dojrzewałem do zupełnie innego sposobu ochrony aż trafiłem na GeSWalla. Wcześniej przez chwilę testowałem DW jeszcze w wersji angielskiej.
Jest to zasługa Creera i yngve, którzy zwrócili naszą uwagę na odmienne i znacznie skuteczniejsze programy zabezpieczające a jak się okazuje również bardzo wygodne w użytkowaniu.
Nawet najlepsze antywirusy o znakomitej wykrywalności, heurystyce i ochronie proaktywnej, są bardzo zawodny i niepewne. Te stare metody są niewydolne przy coraz większej ilości wirusów. Jeden AV wykrywa a drugi przepuszcza. Do tego dochodzą jeszcze problemy z usuwaniem wirusów.

Tradycyjna ochrona AV i firewall z HIPS jeszcze jakoś sobie radzi jeżeli oczywiście nie klikniemy zezwól Smile ale nadszedł już czas na zmiany. Na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Meir - 18.05.2009

Zastanawiam się czy my czasami nie popadamy w jakieś stany paranoiczne na tle zabezpieczeń antywirusowychSmile...ja chyba tak ponieważ cały czas zmieniam te softySmile
A moglibyście podać np. z ostatnich 3 lat przypadki kiedy z powodu poważnej infekcji straciliście
wszystkie dane z kompa.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 19.05.2009

Meir napisał(a):A moglibyście podać np. z ostatnich 3 lat przypadki kiedy z powodu poważnej infekcji straciliście
wszystkie dane z kompa.


Nigdy nie miałem takiej sytuacji, zapewne dlatego że podczas korzystania ze swojego kompa w 99% polegam na zdrowym rozsądku a w 1% na softach zabezpieczających Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 19.05.2009

Meir napisał(a):Zastanawiam się czy my czasami nie popadamy w jakieś stany paranoiczne na tle zabezpieczeń antywirusowychSmile...ja chyba tak ponieważ cały czas zmieniam te softySmile
A moglibyście podać np. z ostatnich 3 lat przypadki kiedy z powodu poważnej infekcji straciliście
wszystkie dane z kompa.


Ciekawa uwaga!
Można popaść w paranoje w różnych tematach również w tym związanym z zabezpieczeniami. Na pewno trzeba traktować to z pewnym dystansem, zresztą tak jak wszystko Smile

Jeżeli chodzi o wirusy to dla mnie stanowiły one tylko pewną niedogodność, szczególnie jeżeli chodzi o malware i spyware. Danych nigdy nie utraciłem ale zdarzały się wielogodzinne zmagania z wirusem a nawet format.
Jeżeli ludzie wymyślają sposoby, które skutecznie zaczynają chronić system przed wirusami i atakami, to dlaczego z nich nie skorzystać. Ja traktuję to bardziej jak hobby i zabawę niż bardzo poważny problem Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 19.05.2009

Meir napisał(a):Zastanawiam się czy my czasami nie popadamy w jakieś stany paranoiczne na tle zabezpieczeń antywirusowychSmile...ja chyba tak ponieważ cały czas zmieniam te softySmile
A moglibyście podać np. z ostatnich 3 lat przypadki kiedy z powodu poważnej infekcji straciliście
wszystkie dane z kompa.


kilka miesięcy temu było tego blisko, jednak teraz zdalem sobie sprawe, ze tak naprawde nie taki diabeł straszny jak go malują, a w wielu przypadkach firewall Comodo czy OA mi po prostu przeszkadzał (m.in. zbyt wysoki ping w grach). Nigdy nie zdarzyło mi się, abym formatował dysk ze względu na obecnosc wirusow, a ilość infekcji jaka przydarzyła mi się od początku używania komputera jest bardzo niewielka. Po prostu trzeba wiedziec jak korzystać z internetu Grin


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 19.05.2009

Plati napisał(a):(...)
Po prostu trzeba wiedziec jak korzystać z internetu

To niewatpliwie prawda, tyle tylko ze rozsadek moze nie zdac sie na nic w przypadku infekcji typu drive-by, nie trzeba nic klikac, wystarczy wejscie na specjalnie spreparowana strone (lub na zaufana dotad, dobrze nam znana strone, ktora zostala zainfekowana zlosliwym kodem z poziomu FTP poprzez bezposrednia modyfikacje plikow .php/.html), aby na naszym komputerze zaczely dziac sie rozne niekorzystne dla nas rzeczy.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 19.05.2009

Creer no nie wiem ile razy w ciągu ostatnich kilku lat zdarzyła sie sytuacja, że na Onecie/WP/Wikipedii/N-K/fcbarca.com/sport.pl/pclab zdarzyły się jakies infekcje drive-by czy inne. Niektorzy gracze nawet nie uzywaja zadnego AV i zadnego FW poza systemowym, nie formatuja komputera i też żyją Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 19.05.2009

Plati napisał(a):Creer no nie wiem ile razy w ciągu ostatnich kilku lat zdarzyła sie sytuacja, że na Onecie/WP/Wikipedii/N-K/fcbarca.com/sport.pl/pclab zdarzyły się jakies infekcje drive-by czy inne. Niektorzy gracze nawet nie uzywaja zadnego AV i zadnego FW poza systemowym, nie formatuja komputera i też żyją Smile


Ostatnio cos bylo na Pajacyk''u o ile dobrze pamietam. Poza tym im wiecej stron przegladamy tym ryzyko jest wieksze, ile osob uzywa wyszukiwarek typu Google lub Live Search (Kumo) i z linkow w nich zawartych wchodzi na nowe czesto w ogole nie znane strony.

Jasne, zgadzam sie nie nalezy popadac w paranoje, ale nie nalezy rowniez zapominac o tego typu zagrozeniach, ktore sa realne i istnieja. Tym bardziej lekcewazenie ich moze byc niebezpieczne. Jesli chodzi o graczy fps goni fps - krotko mowiac, te osoby sa gotowe wiele poswiecic i licza sie z ryzykiem ktore podejmuja w celu osiagniecia jak najlepszej wydajnosci i ok jest to ich swiadoma decyzja. Poza tym inna kwestia jest komputer do gier i komputer do codziennego uzytkowania, a niektorzy z zapalonych graczy maja kilka konfiguracji ktore pelnia role konsoli i sluza wylacznie do gier.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 19.05.2009

Creer z Twojej wypowiedzi powyzej wynika, że mam po prostu dużo szczęścia.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 19.05.2009

Plati napisał(a):Creer z Twojej wypowiedzi powyzej wynika, że mam po prostu dużo szczęścia.


Wedlug Twojego podpisu wynika ze uzywasz:
Avira AntiVir Personal 9 + zapora systemowa

Podczas gdy ja odpisalem wyzej na Twoja wypowiedz:
Cytat: Niektorzy gracze nawet nie uzywaja zadnego AV i zadnego FW poza systemowym, nie formatuja komputera i też żyją



Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 19.05.2009

Creer napisał(a):
Plati napisał(a):Creer z Twojej wypowiedzi powyzej wynika, że mam po prostu dużo szczęścia.


Wedlug Twojego podpisu wynika ze uzywasz:
Avira AntiVir Personal 9 + zapora systemowa

Podczas gdy ja odpisalem wyzej na Twoja wypowiedz:
Cytat: Niektorzy gracze nawet nie uzywaja zadnego AV i zadnego FW poza systemowym, nie formatuja komputera i też żyją


ale ja nie pisalem o sobie. Popatrz sobie na jakies growe forum, czasami pojawi sie jakis watek "jakiego antywirusa uzywasz", w wiekszosci wypowiedzi jest to Avast, a na drugim miejscu jest brak zabezpieczen.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 19.05.2009

Plati napisał(a):
Creer napisał(a):
Plati napisał(a):Creer z Twojej wypowiedzi powyzej wynika, że mam po prostu dużo szczęścia.


Wedlug Twojego podpisu wynika ze uzywasz:
Avira AntiVir Personal 9 + zapora systemowa

Podczas gdy ja odpisalem wyzej na Twoja wypowiedz:
Cytat: Niektorzy gracze nawet nie uzywaja zadnego AV i zadnego FW poza systemowym, nie formatuja komputera i też żyją


ale ja nie pisalem o sobie.


Napewno nie?

Plati napisał(a):Creer z Twojej wypowiedzi powyzej wynika, że mam po prostu dużo szczęścia.



Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 19.05.2009

Plati - "Creer no nie wiem ile razy w ciągu ostatnich kilku lat zdarzyła sie sytuacja, że na Onecie/WP/Wikipedii/N-K/fcbarca.com/sport.pl/pclab zdarzyły się jakies infekcje drive-by czy inne."

Creer - "Ostatnio cos bylo na Pajacyk''u o ile dobrze pamietam. Poza tym im wiecej stron przegladamy tym ryzyko jest wieksze, ile osob uzywa wyszukiwarek typu Google lub Live Search (Kumo) i z linkow w nich zawartych wchodzi na nowe czesto w ogole nie znane strony."

napisalem potem ze mam poprstu duzo szczescia. Odnioslem sie tez do zapalonych graczy, ktorzy - jak sam zauwazyles - rezygnuja z AV i FW poza systemowym na potrzeby plynnosci/mniejszego pingu. Ja od dawna uzywam Aviry i nie mam potrzeby jej odinstalowywac.

Jesli chodzi o gry, to mam na nie malo czasu i nie gram zbyt czesto.

OK, znalazlem wątek w ktorym to gracz GTA IV stanowczo odradza uzywania AV podczas gry -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

punkt 28.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Ratatui - 19.05.2009

Powstała nawet edycja przeznaczona specjalnie dla graczy przez Symantec: "Norton Gaming Edition".

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie testowałem tej wersji ale jeśli to co piszą zgadza się z tym co ten program oferuje to jest to jakiś krok na przód Smile Ale za czasów kiedy ja grałem niemal codziennie w Wolfensteina: ET albo Lineage 2 to dostałbym szału mając włączony av i firewall. Spadek FPS - ów zauważalny i do tego czasowe przycięcia. Obstawianie się zabezpieczeniami jak super, extra firewall, hips, gw albo dw przypomina mi trochę zachowanie członków pewnej rosyjskiej sekty, którzy budują bunkier, zasieki i chowają się tam w oczekiwaniu na 2012 rok i domniemany ich zdaniem koniec świata. Zwykły av + firewall w zupełności powinien przeciętnego użytkownikowi komputera wystarczyć.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 19.05.2009

@Ratatui, "zwykle AV" tez kosztuja, sa i darmowe wersje to prawda, ale GW rowniez jest w wersji darmowej. Jesli sie zabezpieczac to w najskuteczniejszy z mozliwych sposobow. Czemu mam wybierac rozwiazania''50/50'' w przypadku AV ktore bazuja na przestarzalych mechanizmach blacklist, skoro moge zabezpieczyc swoj komputer w znacznie lepszy i lzejszy dla niego sposob instalujac na nim GW ktory jest darmowy?
Ciagle widze utarte i wpojone przez lata przekonanie - masz komputer? - pierwsze co powinienes zrobic zainstaluj AV, w dzisiejszych czasach takie rozumowanie jest tak samo przestarzale jak system blacklist na ktorych AV sie opieraja.