SafeGroup
Programy zabezpieczające - dyskusja. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Programy zabezpieczające - dyskusja. (/thread-555.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Meir - 15.05.2009

Pod kontem wydajności działania:
NOD32
Outpost Firewall Pro albo Free
Jak już ktośwcześniej słusznie zauważył wszystko zależy od maszyny na jakiej jedziemySmile
Ja do tej pory testowałem:
Avast+Kerio-pól roku nic...poźniej wpuścił kilkadziesiąt trojanów
KIS7-komp czysty
Outpost Security Suite-na fabrycznych ustawieniach wpuścił-Antywirus XP 2008-usunąłem MBAM.
KIS 2009-komp czysty
BDIS 2008-bardzo zamulał kompa-przy odinstalowywaniu uszkodził rejestr...formatSmile
NIS 2009-komp czysty
Ale ponieważ mam większe zaufanie do Waszych opinii i niemieckiej techniki...to jednak AviraSmile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - polak900 - 15.05.2009

Jurek napisał(a):Ciekawe jak długo wytrwacie przy swoich zestawach. Mój związek pomimo pewnych kryzysów i zawirowań staje się już bardzo dojrzały i stabilny Smile

Próbowałem kilku firewalli w tym również systemowego ale najdłużej używałem i pozostałem jednak przy Outpoście, który od niedawna jest także w wersji free.
Testowałem różne antywirusy i pakiety ale najdłużej Noda i Avirę. Po wielu latach wybór padł na darmową Avirę. Oczywiście istotne były tutaj zmiany, jakie pojawiły się w wersji 9 pod względem wykrywalności.

Jeżeli te programy będą się nadal znakomicie u mnie spisywać a nie pojawi się nic wyjątkowo interesującego i najlepiej darmowego, to ten zestaw pozostanie bardzo długo a może jeszcze dłużej Smile


niestety jurek ale ja i plati nie zmieniamy tak zabezpieczeń jak ty
więc nie wiem po co te wywody
zawsze od początku udzielania się na tym forum używamaviry premium,
dzięki temu forum dołożyłem DW
ten pakiet jest u mnie niezmienny
jedynie co zmieniam to FW ale tylko w krytycznych sytuacjach
i wcale nie chodzi mi tu o wirusy trojany itd

i wierz mi ja długo wytrzymam
a i jeszcze jedno bardzo się wszyscy cieszymyz tego że znalazłeś optymalny pakiet, swoją drogą bardzo dobry
pozdro


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 15.05.2009

polak900 napisał(a):bardzo się wszyscy cieszymyz tego że znalazłeś optymalny pakiet, swoją drogą bardzo dobry
pozdro


Tak to bardzo dobry darmowy zestaw.
Gdybym jednak miał wydać pieniądze, to na pewno nigdy nie kupiłbym antywirusa czy firewalla lecz DefenseWalla i używałbym go wraz z Avirą Personal (real time) i Outpostem Free (z wyłączonym hipsem).

pozdro

PS.

Jesteś polak900 niezmienny jeżeli chodzi o antywirusa ale nie zestaw Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - polak900 - 15.05.2009

chodziło o zestaw avira+ DW tego nie zmieniam sam przyznasz


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 16.05.2009

polak900 napisał(a):chodziło o zestaw avira+ DW tego nie zmieniam sam przyznasz


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak widać w powyższym linku nie tak znowu długo używasz Aviry a DW tym bardziej. Wcześniej używałeś Kaspersky''ego ido tego dochodzi zmiana firewalli a więc nie przesadzaj z tą niezmiennością.

Ja kilka lat używałem Noda i Outposta Pro. Potem była Avira Free i Premium a w międzyczasie eksperymenty z innymi softami: KIS, NIS, ArcaVir (trzyletnia darmowa promocja leży w szufladzie), ESET SS, Avast i DW oraz firewallami: Comodo, PCTools, OA i zapora systemowa.

Z tych wszystkich eksperymentów doszedłem do trzech wniosków.

Kompletne zabezpieczenie w Windowsie zapewni antywirus, HIPS i firewall.

Najlepszą ochronę zapewnia DefenseWall w zestawie z antywirusem i mocnym firewallem, którego nie można wyłączyć.

Można posiadać wysokiej klasy darmowe zabezpieczenie, znacznie skuteczniejsze i bardziej wygodne od wielu drogich AV i pakietów.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 16.05.2009

Jurek wypowiadasz się tak jakbyś swego czasu nie zmienia softu zabezpieczającego na swoim PC Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 16.05.2009

Pablosss napisał(a): Jurek wypowiadasz się tak jakbyś swego czasu nie zmienia softu zabezpieczającego na swoim PC Smile


Oczywiście Pablosss,że zmieniam a oto następny przykład:

1. Komputer: Avira Antivir Personal (ProActive) Beta + zapora systemowa

2. Komputer bez zmian: Avira AntiVir Personal + Outpost Firewall Free 2009

Pozdro Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 16.05.2009

widzę, że Jurek też używasz zapory systemowej, a tak na nią narzekasz Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 16.05.2009

Plati napisał(a):widzę, że Jurek też używasz zapory systemowej, a tak na nią narzekasz Smile


Żeby dobrze przetestować tę wersję Aviry, najlepiej nie używać hipsa a nawet mocnego firewalla. Ale jeżeli mi się spodoba, to kto wie, czy nie pozostanę przy tym rozwiązaniu.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - ELWIS1 - 16.05.2009

I jak tam uruchamial ktos wirusy na Avira proactiv?


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - lunaticdreams - 16.05.2009

mój konfig na kompie osobistym

Geswall free + zaporka systemowa

Drugi komp(reszta na nim klika)

avirka free +zaporka systemowa+defensewall


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 16.05.2009

ELWIS1 napisał(a):I jak tam uruchamial ktos wirusy na Avira proactiv?


Ja uruchamiałem. Skaner nie widział wirusa ale kilka sekund po uruchomieniu zawirusowanego pliku, trojan został wykryty a potem usunięty:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - mbm86 - 17.05.2009

A ja za 81 dni, kiedy skończy mi się okres subskrypcji NIS 2009 na 99% wrócę do Avasta a zamiast Online Armor zainstaluję chyba Comodo firewalla z Defense+
Online Armor nie dość że opóźnia mi start systemu to co któryś tam start zawiesza system tuż po starcie. To na 99% wina Online Armor bo odkąd nie mam go na kompie ani razu nie miałem zwiechy.
Bez sensu żebym miał uruchamiać firewalla ręcznie po starcie systemu.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 17.05.2009

mbm86 napisał(a):A ja za 81 dni,


Za 81 dni mbm86wiele może się zmienić. Słyszałem kiedyś fajne powiedzenie. Przyszłość nigdy nie nastąpi ponieważ zawsze jest tylko teraźniejszość Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Dozamet1 - 18.05.2009

mówiłeś że nie lubisz programów trail i w promocji.Czy masz jakąś promocję?

Możesz skopiować te pliki o których wspomina yngve w temacie o GeSWall post 8 i wrzucić na server ?Bo nie chce mi się instalować wersji Pro tylko żeby skopiować te pliki


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - polak900 - 18.05.2009

zakupił program jurek


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - zbyszek - 18.05.2009

zbyszek napisał(a):A więc mała zmiana w firewall. Outpost powodował u mnie problemy (zanikanie internetu). Aktualnie testuję (jak będzie wsio ok to pozostanie na stałe) najnowsze COMODO. Jak na razie jest wszystko OK.

Aktualna konfiguracja:

Avira AntiVir Personal Free Antivirus + COMODO Firewall


Mała aktualizacja:


Avira AntiVir Personal Free Antivirus + Outpost Firewall 2009 Pro + DefenseWall HIPS 2.54


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 18.05.2009

Dozamet1 napisał(a):mówiłeś że nie lubisz programów trail i w promocji.Czy masz jakąś promocję?

Możesz skopiować te pliki o których wspomina yngve w temacie o GeSWall post 8 i wrzucić na server ?Bo nie chce mi się instalować wersji Pro tylko żeby skopiować te pliki


Na razie używam Pro a po piętnastu dniach prawdopodobnie zainstaluję wersję Free i skopiuję reguły.

Tu jest działający link do pliku z ustawieniami:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Dozamet1 - 18.05.2009

OK wielkie dzięki


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 18.05.2009

Jurek, nie uzywasz już Outposta i Aviry? Co cię skłoniło do takiej decyzji?