SafeGroup
Programy zabezpieczające - dyskusja. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Programy zabezpieczające - dyskusja. (/thread-555.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 20.04.2009

yngve ostatnia darmowa wersja Outposta to 1.0 (freeware) z 2002 roku Smile Poza tym nie ma wsparcai dla Visty i nowszych.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - adam_993 - 20.04.2009

Ja chętnie skorzystałbym z takiej piaskownicy, do której wrzucam jakiś niezaufany program albo np. lokalnie podłączony zasób (płyta CD, pendrive) i mogę bezpiecznie z niego skorzystać.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - yngve - 20.04.2009

Plati napisał(a):yngve ostatnia darmowa wersja Outposta to 1.0 (freeware) z 2002 roku Smile Poza tym nie ma wsparcai dla Visty i nowszych.


Plati... Wink Ameryki nie odkryles, heh. Kerio 2 tez jest przedpotopowy. Creer poszukuje najlzejszego z mozliwych, wiec chyba outpost free jest najlzejszy, gdy usunie sie z niego pare wtyczek. A czy to dobry wybor? Zalezy dla kogo...
Creer za pewne i tak szybko wroci do OA.

EDIT:
Creer, dlaczego nie dzialasz na Risingu? Pisales kiedys, ze malo zabiera czasu CPU.
Nie ma co wracac do tych starych programow. Na Twoim miejscu poszukalbym czegos aktualizowanego. Ashampoo bylby w miare dobra propozycja, ale u mnie zawieszal sie, wiec nie wiem jak to jest z nim tak do konca. Moze akurat u Ciebie sie sprawdzi...


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 20.04.2009

Plati napisał(a):musisz mieć coś nie tak w systemie, u mnie OA Free 3.5.0.9 i Avira Personal nie kłócą się, strony internetowe działają b.dobrze.

Jurek jak u ciebie OA sprawia problemy, to zainstaluj PC Tools Firewall Plus i podłącz drukarkę Smile


Nie mam żadnych problemów z systemem od dawna. Nie chodzi o konflikt OA i Aviry, tylko o zbyt duże obciążenia kompa przez Guard Online Armor. Gdy zainstalowałem ponownie Outposta to aż przyjemnie było używać komputera Smile

Jeżeli chodzi o PCTools, to dziękuję Ci za taką propozycję. Niedopracowany firewall z pseudo hipsem (Spyware Doctor) Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - mateusxzz - 20.04.2009

A czytaliście reklamę F-Secure Grin

Cytuję: "F-Secure Internet Security 2009 to idealne połączenie szybkości, lekkości i pełnego bezpieczeństwa (zgodzę się ze wszystkim, prócz lekkości).

Instalacja pakietu zajmuje 90 sekund, a zawarta w nim technologia DeepGuard 2.0 zapewnia ochronę przed nowo powstającymi złośliwymi kodami 60 sekund po wykryciu . (tu: program na moim kompie instalował się 5minut).

Trochę tu podkolorowali, żeby sprzedać swój pakiecik Grin


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 20.04.2009

MateusXz napisał(a):Trochę tu podkolorowali, żeby sprzedać swój pakiecik Grin


Znajdź mi producenta który nie koloruje Grin


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - zord - 20.04.2009

Creer zainstaluj Jetico jest bardzo dobry i lekki nawet zauważyłem że go spolszczyli chyba sam zainsatluje tylko troche ciężki w konfiguracji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - yngve - 20.04.2009

Jetico nie jest "czysty", ma w sobie hips.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Dozamet1 - 20.04.2009

ale Jetico jest płatny?
!


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - yngve - 20.04.2009

Jetico 1 jest darmowy i nawet niezly pod wzgledem wydajnosci i dobrej skutecznosci, ale rowniez z hips.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 20.04.2009

Był kiedyś dział na naszym forum o Jetico, o ile się nie mylę Grin


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - zord - 20.04.2009

zainstalowałem ale jednak dziwny ten program już na początku sypnął adresami ip do blokowania czy pozwolenia
a skąd ja mam niby wiedzieć co to za adresy :/

potem było już tylko gorzej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


co to ma niby znaczyć że notatnik co chce zrobić ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


albo to jest przy prawie każdej aplikacji jakoś nie wydaje mi się żeby chciał kontrolować usługi systemowe


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 20.04.2009

@zord, tlumaczenie moze byc ''skopane''... zreszta dziwnie to wyglada czesc po ang. czesc po pl None


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 20.04.2009

ale tłumaczenie. To ja już wolę nie przetłumaczone programy niż jak tak mają być tłumaczone (jak z translatora).
"is trying to zainstalować globalne mocowanie" padłem Grin


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 20.04.2009

Plati napisał(a):ale tłumaczenie. To ja już wolę nie przetłumaczone programy niż jak tak mają być tłumaczone (jak z translatora).
"is trying to zainstalować globalne mocowanie" padłem Grin


zapewne chodzilo o global hook, ciezko to przetlumaczyc w DW tego slowa nie tlumaczylem (hook). Poza tym w wielu przypadkach slowa ang lepiej brzmia niz ich polskie odpowiedniki.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - zord - 20.04.2009

global hook tylko że notatnik nie robi takich rzeczy coś jest nie tak z HIPSem w tym programie
programy też raczej nie manipulują usługami systemowymi a ten program twierdzi że jednak to robią :/


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 20.04.2009

zord napisał(a):global hook tylko że notatnik nie robi takich rzeczy coś jest nie tak z HIPSem w tym programie
programy też raczej nie manipulują usługami systemowymi a ten program twierdzi że jednak to robią :/


Moze zamiast kontroluje powinno byc uzyskal dostep do... nie znam oryginalnego skryptu ang tego programu, wiec sa to tylko moje przypuszeczenia, byc moze faktycznie HIPS jest niedopracowany i wyswietla nieprecyzyjne komunikaty.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 21.04.2009

yngve napisał(a):Jetico 1 jest darmowy i nawet niezly pod wzgledem wydajnosci i dobrej skutecznosci, ale rowniez z hips.


Jest również starsza darmowa wersja zapory Outpost Firewall 1.0.1817.
Opis w załączniku!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Dozamet1 - 21.04.2009

ciekawe czy dobry?


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - VenomX - 21.04.2009

Na ten czas słaby .