SafeGroup
Programy zabezpieczające - dyskusja. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Programy zabezpieczające - dyskusja. (/thread-555.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 09.04.2009

Istotnym mankamentem darmowej Aviry ze względu na bezpieczeństwo jest brak skanera HTTP (WebGuarda). Gdy używałem Aviry Premium to ponad 50% wirusów wyłapywał właśnie WebGuard. Guard Aviry Free czasem nie zdąży w porę zareagować ale niż lepszego i darmowego nie ma a w połączeniu z Outpostem Firewallem mam bardzo dobrą ochronę.
Avira Presonal w porównaniu z Premum ma oczywiście również swoje walory. Znacznie mniej obciążą kompa, nie zwalnia pobierania plików i nie pobiera aktualizacji zaraz po starcie systemu co mnie trochę wkurzało Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - czullo - 09.04.2009

Przede wszystkim prermium na aktualizacje pare razy dziennie, personal tylko 1 dziennie.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - polak900 - 09.04.2009

webguard nie zwalnia pobierania plików sprawdziłem po prostu inaczej ściąga
ale czas ściągnięcia plików jest porównywalny
pobieranie po starcie można wyłączyć jak przeszkadza
obciążenie wersji free jest mniejsze to prawda ale używam wersji premium na 1 giga ramu i nie zauważyłem różnicy
czullo napisał(a):Przede wszystkim prermium na aktualizacje pare razy dziennie, personal tylko 1 dziennie.


ma ile się chce razy dziennie tylko trza umieć to zrobic


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 09.04.2009

czullo napisał(a):Przede wszystkim prermium na aktualizacje pare razy dziennie, personal tylko 1 dziennie.


Avira Free może pobierać aktualizacje nawet co godzinę (Scheduler), co mnie osobiście nie odpowiada, ponieważ związane jest to z obciążeniem kompa i netu.

polak900 napisał(a):webguard nie zwalnia pobierania plików sprawdziłem po prostu inaczej ściąga
ale czas ściągnięcia plików jest porównywalny
pobieranie po starcie można wyłączyć jak przeszkadza
obciążenie wersji free jest mniejsze to prawda ale używam wersji premium na 1 giga ramu i nie zauważyłem różnicy


Też mam 1GB RAM i różnica w obciążeniu pomiędzy Avirą Premium i Free jest wyraźna.
Nieduże spowolnienie na początku ściągania plików przez WebGuard może występować ale ja nie miałem z tym większego problemu.

Faktem jest, że nie ma darmowego AV o takiej wykrywalności i heurystyce jak Avira a wiele płatnych też się nie umywa Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - czullo - 09.04.2009

[redkosc sciagania plikow z webguardem i bez jest taka sama, poprostu na poczatku wyswietla sie mniejsza predkosc a pozniej od powiedzmy 60% "sciaga" sie wszystko odrazu, poprostu sciagane dane sa bufforowane ale predkosc sciagania jest taka sama.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - VenomX - 09.04.2009

Tak z ciekawości przetestowałem McAfee VirusScan Plus 2009 , zinteresowałem się nim , ponieważ w ostatnim teście AV COMPARATIVES program ten miał bardzo wysoką wykrywalność przy minimalnych fałszywych alarmach . Konfiguralny za mocno to on nie jest , pierwszy test EICAR plik txt niezaliczony, pozwolił otworzyć nie zablokował , mocno mnie to zdziwiło, ściągnąłem parę wirusów z forum MBAM , które na VIRUS TOTAL podobno były wykrywalne przez Mcafee jednak u mnie sytuacja była zupełnie inna, program sobie nie radził , nie reagował na infekcje . Doszedłem do wniosku , że w śród większości antywirusów istnieją tylko dwa , które zasługują na uznanie, gdyż oba wyróżniają się bardzo dobrą wykrywalnością ,są nimi: Nod32 + Avira , żaden inny AV nie dorówna tym programom, są niesamowicie czułe , natychmiastowo reagują na infekcje . Jak kupować to któryś z tych programów Smile .


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 09.04.2009

A mnie rozczarowuje postawa Kasperskiego, jego reakcja na nowe zagrożenia jest powiedziałbym mizerna, co irytuje tym bardziej że producent piszę iż zapewnia bardzo krótką reakcje na nowe zagrożenia.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 09.04.2009

a po co kupować, Avira Personal jest za friko Grin
troche to dla mnie dziwne, że MCAfee źle zareagował na eicar. Przecież to testowy wirus.

PS: VenomX mogłeś trochę poczekać przy aktualizacji antywirusa Comodo, bo faktycznie zatrzymuje się na 30%, ale po kilku minutach już leci dalej Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - zord - 09.04.2009

VenomXmusiałeś coś namieszać miałem ten program na kompie w tamtym roku wersje total security i wszystko co miał wykryć to wykrył ustawić też go było można odinstalowałem go bo interfejs jak dla mnie miał jakiś dziwny Tongue
ostatnio testują w nim nawet HIPSa


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 09.04.2009

VenomX czy odinstalowałeś wcześniej NOD-a?


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - VenomX - 09.04.2009

Pablosss napisał(a): VenomX czy odinstalowałeś wcześniej NOD-a?


Oczywiście , dodatkowo przeczyściłem rejestr .


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 09.04.2009

VenomX napisał(a):Doszedłem do wniosku , że w śród większości antywirusów istnieją tylko dwa , które zasługują na uznanie, gdyż oba wyróżniają się bardzo dobrą wykrywalnością ,są nimi: Nod32 + Avira , żaden inny AV nie dorówna tym programom, są niesamowicie czułe , natychmiastowo reagują na infekcje . Jak kupować to któryś z tych programów Smile .


Mamy podobne preferencje Smile
Jeżeli chodzi o czułość to Avira trochę jest lepsza. Nod natomiast posiada kapitalną ochronę heurystyczno - proaktywną i mniej fałszywek.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - polak900 - 09.04.2009

Jurek napisał(a):
VenomX napisał(a):Doszedłem do wniosku , że w śród większości antywirusów istnieją tylko dwa , które zasługują na uznanie, gdyż oba wyróżniają się bardzo dobrą wykrywalnością ,są nimi: Nod32 + Avira , żaden inny AV nie dorówna tym programom, są niesamowicie czułe , natychmiastowo reagują na infekcje . Jak kupować to któryś z tych programów :) .


Mamy podobne preferencje :)
Jeżeli chodzi o czułość to Avira trochę jest lepsza. Nod natomiast posiada kapitalną ochronę heurystyczno - proaktywną i mniej fałszywek.


dlatego kupiłem jeden z nich pozdro venomx i jurek witajcie jeszcze raz po jasnej stronie mocy:)


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 09.04.2009

polak900 napisał(a):dlatego kupiłem jeden z nich pozdro venomx i jurek witajcie jeszcze raz po jasnej stronie mocySmile


Nigdy nie byliśmy z VenomX''em po ciemnej stronie mocy ponieważ zawsze docenialiśmy te dwa antywiry (NOD32, Avira) ale co do Ciebie Polak900 to mam pewne wątpliwości Grin


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - polak900 - 09.04.2009

problem polega na tym że ja nie jestem po żadnej stronie mocy
doceniam i ciemną i jasną
tak poza tym kiedyś na tym forum napisałem coś i wyszło na moje pozdrówka


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 10.04.2009

polak900 napisał(a):problem polega na tym że ja nie jestem po żadnej stronie mocy
doceniam i ciemną i jasną
tak poza tym kiedyś na tym forum napisałem coś i wyszło na moje pozdrówka


Problem polega na tym, że czasem nie widzimy problemu Smile
Mnie tam nie zależy, żeby wyszło na moje. Nod ma to czego brakuje Avirze a Avira to czego brakuje Nodowi. Najlepiej, by było gdyby Eset i Avira utworzyły wspólnie jedną firmę ale to tylko marzenie Grin


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - polak900 - 10.04.2009

masz racje


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - zbycho - 11.04.2009

Cytat: Tak z ciekawości przetestowałem McAfee VirusScan Plus 2009, zinteresowałem się nim , ponieważ w ostatnim teście AV COMPARATIVES program ten miał bardzo wysoką wykrywalność przy minimalnych fałszywych alarmach . Konfiguralny za mocno to on nie jest , pierwszy test EICAR plik txt niezaliczony

Trochę to dziwne.Od paru dni to testuje i sama próba zapisanie pliku txt w notatniku powoduje jego kasację.
Z mcafee trzeba pamietać ze ten program pozwala na pobieranie zawirusowanych plików o ile nie są plikami wykonywalnymi,np. zip,txt i zapisanie ich na dysku z tym ze plik txt w trakcie zapisu jest kasowany a pliki skompresowane dopiero w trakcie ich rozpakowywania.
Przy okazji z ciekawości zainstalowałem a-squared i ten na dzień dobry uznał że pliki Latex-a Napi, oraz Tlen-a to trojany.Nadaktywny jakiś.Oczywiscie wywaliłem
.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 11.04.2009

A-squared wykazuje zdolnośc do pokazywania dużej ilości fałszywek (nawet testowaliśmy go kiedyś na naszym forum), podczas skanowania wykazywał nawet w rejestrze wpisy od Kazzy.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 12.04.2009

Mam nową konfigurację zabezpieczeń - sam, tylko jeden program - Avira AntiVir Personal - Free Antivirus + zapora systemowa.
Zrezygnowałem z Comodo Internet Security gdyż czasami wyskakiwały dość dziwne komunikaty (lub kilka razy o to samo), niektóre aplikacje mi blokował. Pomimo zezwalania lub blkowania niektórych aplikacji, te i tak oczekiwały na weryfikację. Oczywiście będę śledził na bieżąco rozwój Comodo, Online Armor i PC Tools Firewall Plus, ale na chwilę obecną żaden z powyższych nie spełnia moich oczekiwań.