SafeGroup
Programy zabezpieczające - dyskusja. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Programy zabezpieczające - dyskusja. (/thread-555.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - czullo - 05.04.2009

ja uzywam caly czas OA 3.5 RC i bardzo sobie chwale, co prawda wprowadzili juz pare zmian w zamknietym bulidzie 3.5.0.4 ale bledy ktore tam naprawli mnie nie dotycza, co ciekawe instalator skurczyl sie z bodajze 15MB do 10MB, a na dysku zajmuje tylko 16MB, a taki COMODO bez zainstalowanego antyvirusa ponad 100MB Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - zord - 05.04.2009

czullo jaką masz wersje płatną czy free bo chciałem sobie zainstalować ale wydaje mi się że wersji free się nie opłaca za bardzo jest obcięta


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - czullo - 05.04.2009

free, jedyna dla mnie istotna zmiana jest niewykrywanie keylogerow, ale wg mnie to juz jest robota antyvirusa a nie firewalla Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - zord - 05.04.2009

z tego co widze to dziś jest wyszła nowa wersja rc2 3.5.0.6

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ale raczej się nie skusze z tego co widze w necie to od wersji free raczej lepiej mieć jakiegoś zwykłego firewalla i HIPSa


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - czullo - 05.04.2009

wielkie dzieki za linka nawet nie zauwazylem tej wersji musze przetestowac, tak jak mowilem, jedyna znaczaca roznica to wykrywanie keylogerow, przy czym jesli masz antivirusa to wtedy ta roznica jest zadna Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - adam_993 - 05.04.2009

A ja mam pytanie do reguły I solatedw Defense+. Czy to jest taka piaskownica? Mogę w niej umieścić np. Firefoksa?


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - polak900 - 05.04.2009

możesz


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 05.04.2009

a ja mam też pytanie związane z Defnese+. W głównym oknie programu w części "Proactive Defense" po instalacji jakiegoś nowego programu (lub ściągnięciu na dysk nowego pliku) pokazuje się "2 files (lub więcej) are waiting for your review", następnie co z tymi plikami mam zrobić (znajdują się one w folderze "My Pending Files"), są one untrusted ?


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - adam_993 - 05.04.2009

To są pliki do przejrzenia. Sprawdź, czy możesz im zauwać i dodaj do zaufanych.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 05.04.2009

Czyli do My Own Safe Files? tak dodałem.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - adam_993 - 05.04.2009

W porządku. Zaglądaj co jakiś czas do reguł i czyść klikając purge.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 05.04.2009

a czy mam dobre ustawienia (patrz: mój podpis)


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - yngve - 06.04.2009

adam_993 napisał(a):A ja mam pytanie do reguły I solatedw Defense+. Czy to jest taka piaskownica? Mogę w niej umieścić np. Firefoksa?


Nie mozesz, bo to nie piaskownica. Ta opcje wybierasz, gdy chcesz zablokowac calkowicie dana aplikacje, np. gdy podejrzewasz, ze jest to zagrozenie. Taka aplikacja, proces nie ma zadnych praw dostepu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Nazwa troche nie jest trafiona, lepsza - "Blocked Application".


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - adam_993 - 07.04.2009

Plati napisał(a):a czy mam dobre ustawienia (patrz: mój podpis)


A to zależy. Jak chcesz mieć większą ochronę to daj Defense+ na Paranoid. Ale wtedy to jest masakra. Ja mam na Clean PC Mode, a w przypadku zwiększonego zagrożenia o jeden stopień wyżej.
Co to jest to Comodo BOClean?
Radzę przełączyć Firewall na Custom Policy Mode - stopień niżej nie zawsze się pyta, a ja wolę by się pytał.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 07.04.2009

adam_993 napisał(a):
Plati napisał(a):a czy mam dobre ustawienia (patrz: mój podpis)


A to zależy. Jak chcesz mieć większą ochronę to daj Defense+ na Paranoid. Ale wtedy to jest masakra. Ja mam na Clean PC Mode, a w przypadku zwiększonego zagrożenia o jeden stopień wyżej.
Co to jest to Comodo BOClean?


ja właśnie też mam na Clean PC mode. Zastanwaia mnie, co to za opcja "Swith to instalation mode", comodo zalecał używanie jej jak instalowałem pewną grę, ale nie wiem do czego ona służy (czytałem poradnik od angirda)


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - adam_993 - 07.04.2009

Wtedy Defense+ jest "uśpione". Dzięki temu nie zadaje pytań, jak instalator gry dodaje wpis do rejestru.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 08.04.2009

Z tego względu, że licencja którą otrzymałem na Noda straciła swoją ważność, zainstalowałem Avirę Free. Tak więc wracam do klubu Avirowców Smile

Mój aktualny zestaw zabezpieczający to:

Avira AntiVir Personal - Free Antivirus 9.0.0.386 + Outpost Firewall Pro 2009 (6.5.2359.316.0607) i MBAM na żądanie.

Nie chce mi się już bawić w promocje czy inne kombinacje i wszystko wskazuje na to, że dłużej pozostanę przy tym zestawie.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - polak900 - 08.04.2009

Jurek napisał(a):Z tego względu, że licencja którą otrzymałem na Noda straciła swoją ważność, zainstalowałem Avirę Free. Tak więc wracam do klubu Avirowców Smile

Mój aktualny zestaw zabezpieczający to:

Avira AntiVir Personal - Free Antivirus 9.0.0.386 + Outpost Firewall Pro 2009 (6.5.2359.316.0607) i MBAM na żądanie.

Nie chce mi się już bawić w promocje czy inne kombinacje i wszystko wskazuje na to, że dłużej pozostanę przy tym zestawie.


witamy bardzo serdecznie


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - czullo - 08.04.2009

Jurek napisał(a):Z tego względu, że licencja którą otrzymałem na Noda straciła swoją ważność, zainstalowałem Avirę Free. Tak więc wracam do klubu Avirowców Smile

Mój aktualny zestaw zabezpieczający to:

Avira AntiVir Personal - Free Antivirus 9.0.0.386 + Outpost Firewall Pro 2009 (6.5.2359.316.0607) i MBAM na żądanie.

Nie chce mi się już bawić w promocje czy inne kombinacje i wszystko wskazuje na to, że dłużej pozostanę przy tym zestawie.


Witamy na nowej drodze Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 09.04.2009

Jurek to jeszcze skonfiguruj Avirę (najlepiej od yngve lub z Youtube) i wyłącz reklamy Smile