SafeGroup
Programy zabezpieczające - dyskusja. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Programy zabezpieczające - dyskusja. (/thread-555.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 22.03.2009

VenomX nie zapominam, poprostu swiadomie narazie z niego zrezygnowalem poki nie ukaze sie finalna wersja OA. Jak pisalem od polaczen przychodzacych jestem zabezpieczony przez Router oraz Windows FW, ktory jest za routerem i zapewne i tak nie ma nic do roboty. DW nie jest firewallem i wiem o tym doskonale, DW chroni moj system na zupelnie innych plaszczyznach co jest dokladnie opisane w specyfikacji tego produktu.
Btw. Jako ciekawostka (dla poszerzenia horyzontow) - na Wilders od jakiegos czasu toczy sie ciekawy watek czy FW software''owy jest konieczny:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - adam_993 - 22.03.2009

Pochwalę się:
Avira 9 Premium
Comodo Internet Security(firewall i Defense+)

Fedora 10:
firewall iptables


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - VenomX - 22.03.2009

Creer tak się zastanawiam czy DW jest w stanie zablokować wirusa , który usiłuje zainfekować pamięć przenośną ? Oraz czy jest w stanie blokować rootkity ?


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 22.03.2009

VenomX napisał(a): Creer tak się zastanawiam czy DW jest w stanie zablokować wirusa , który usiłuje zainfekować pamięć przenośną ?


Masz na mysli Downadup/ Conficker Worm?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - VenomX - 22.03.2009

Np ten wirus owszem , Czy mógłbyś napisać wprost ? czy jest w stanie uchronić pamięć przenośną ? Co z rootkitami ?


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 22.03.2009

VenomX, nie testowalem tego wirusa, jednak ktos inny (Aigle) to zrobil, link do calego watku o tym robaku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Post w tym watku o DW:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 22.03.2009

Creer dlaczego zrezygnowałeś z OA, przecież masz wersję płatną, która zaktualizuje ci się do nowszej wersji.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 22.03.2009

Bety tego nie potrafia Smile
A ostatnia oficjalna wersja powoduje u mnie wiecej zlego niz dobrego.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 22.03.2009

Creer napisał(a):Bety tego nie potrafia Smile


Aha no tak Smile
Creer napisał(a):A ostatnia oficjalna wersja powoduje u mnie wiecej zlego niz dobrego.

piszesz o wersji 3.0.0.190 ? Co się działo z nim? U mnie, poza muleniem przy starcie systemu, nic się nie działo (działał poprawnie)


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - polak900 - 22.03.2009

coś się waliło i u mnie nie wiem co ale miałem problemy z OA


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 22.03.2009

polak900 napisał(a):coś się waliło i u mnie wiem co ale miałem problemy z OA


to spróbuj PC Tools Firewall Plus Tongue


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - zord - 22.03.2009

ja sobie ostatnio na xp mam włączonego tylko Malware Defendera nawet firewall żaden nie działa i nic złego jak do tond się nie stało a jestem bezpośrednio podłączony do neta


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 22.03.2009

Zord, to tak jak ja, używam tylko firewalla systemowego i Avirke i nic się nie dzieje Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - zord - 22.03.2009

u mnie nawet systemowy firewall nie działa co ciekawe robiłem testy na kilku stronach i wyszło że wszystkie porty oprócz 2 netbios i jakiś jeszcze są zamknięte


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 22.03.2009

@Plati - Jedna z uslug OA osiagala u mnie po pewnym czasie prawie 100% CPU.
zord napisał(a):ja sobie ostatnio na xp mam włączonego tylko Malware Defendera nawet firewall żaden nie działa i nic złego jak do tond się nie stało a jestem bezpośrednio podłączony do neta


zord napisał(a):u mnie nawet systemowy firewall nie działa co ciekawe robiłem testy na kilku stronach i wyszło że wszystkie porty oprócz 2 netbios i jakiś jeszcze są zamknięte


Zord, MD ma FW Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - zord - 22.03.2009

tam jest tylko kontrola połączeń wychodzących


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 22.03.2009

Hmm wg testow Matousec''a MD oferuje rowniez ochrone polaczen przychodzacych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - zord - 22.03.2009

Creer napisał(a):Hmm wg testow Matousec''a MD oferuje rowniez ochrone polaczen przychodzacych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



ale tylko dla programów które są w regułach nie chroni np przed skanowaniem portów


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 22.03.2009

zord napisał(a):
Creer napisał(a):Hmm wg testow Matousec''a MD oferuje rowniez ochrone polaczen przychodzacych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



ale tylko dla programów które są w regułach nie chroni np przed skanowaniem portów

Dobrze widziec, dzieki za info.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - zord - 22.03.2009

na 100% tego pewien nie jestem tam mi wynika z obserwacji ale jak jest jakiś poważniejszy atak czy co to tam jest to wtedy wyświetla monit o połączeniu wychodzącym tak ze i tak nic się do komputera nie dostanie bo komunikacja jest jednostronna