SafeGroup
Programy zabezpieczające - dyskusja. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Programy zabezpieczające - dyskusja. (/thread-555.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 21.03.2009

Jurek napisał(a):
Plati napisał(a):@Jurek ''''Nie musisz używać HIPS ani bardzo dobrego firewalla a system zawsze masz czysty" - może ci się to wydawać dziwne, ale tak jest. Można nawet ściągać wirusy na kompletnie nie zabezpieczony system i również się nic nie stanie, inaczej jest jednak w przypadku uruchomienia wirusa, ale ja nie stosuję takich praktyk. Daj sobie spokój z sarkazmami Smile

Na temat wirusów, które mi kiedyś wpadły już się wypowiadałem, nie lubię się powtarzać, zwłaszcza do osoby, która uważa się za inteligentną, i poucza adminów.

Moim zdaniem od fascynowania jest co innego Grin

Admin gdzie jesteś, Jurek znowi robi Ota..


Posądzasz mnie o sarkazm a sam to robisz. Smile
Jeżeli chodzi o adminów, to są to ludzie, którzy tak jak my wszyscy popełniają błędy. Problem jest wówczas, gdy ktoś zostanie adminem i natychmiast tego nadużywa nie biorąc przykładu z doświadczonych, bardzo dobrych administratorów (ale to na marginesie).

Moim zdaniem to jest Twoja sprawa, że używasz zapory systemowej bez HIPSa ale nie powinieneś tego promować i zbyt często o tym pisać. Uważam, że jest to słaba ochrona a ludzie którzy zaglądają na to forum i podobnie jak Ty stosują AV i zaporę systemową, mogą mieć problem z dokonaniem właściwego wyboru.

PS.
Sam robisz Ota i jeszcze skamlesz do admina. Wstydź się Tongue


Ty tylko masz pretensje do Creera, i tak naprawdę nie wiadomo, czy słuszne. Creer nie byłby już adminem, gdyby coś przeskrobał.

Tak, to jest moja sprawa co używam, a ty ciągle piszesz o tych wirusach i Combofixie, jak by to się działo codziennie. (zdarzylo się tylko raz, ponieważ uruchamiałem mnóstwo plików, które, jak pozniej sie okazalo, byly zainfekowane). Tego nie promuję ani nie polecam. Jeżeli się mylę, doprecyzuj, w którym poście napisałem, że firewall systemowy jest o wiele lepszy od najlepszych fw, które zwycięzają w testach matouseca.

Przypadkowi ludzie, którzy mogą czytać i zapewne czytają moje posty mogą wybrać sobie programy zabezpieczające, jednak w żadnym poście nie namawiam nikogo do używania zapory systemowej.

PS: Z OT-em nie zaczynałem Smile i to ty się powinieneś wstydzić tego ciągłego rozpamiętywania.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 21.03.2009

Plati napisał(a):Jeżeli się mylę, doprecyzuj, w którym poście napisałem, że firewall systemowy jest o wiele lepszy od najlepszych fw, które zwycięzają w testach matouseca.

Przypadkowi ludzie, którzy mogą czytać i zapewne czytają moje posty mogą wybrać sobie programy zabezpieczające, jednak w żadnym poście nie namawiam nikogo do używania zapory systemowej.


Nie piszesz, że firewall systemowy jest lepszy od zwycięzców w testach Matouseca ale piszesz często, że dla Ciebie taka ochrona jest wystarczająca. Zdecydowana większość niedoświadczonych użytkowników stosuje właśnie antywirusa z zaporą systemową a jest to efekt braku znajomości tematu lub małego doświadczenia.
Jeżeli dla Ciebie jest to wygodne i Ci wystarcza, nie ma sprawy ale po co tak często o tym piszesz?
Wiele czynników ma wpływ na to czy mamy problemy z wirusami, czy też nie ale kompletna ochrona, to Antywirus, HIPS i bardzo dobry firewall .


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 21.03.2009

Jurek napisał(a):kompletna ochrona, to Antywirus, HIPS i bardzo dobry firewall .


Dołóż do tego zdrowy rozsądek podczas korzystania z PC - dopiero wtedy ochrona będzie kompletna.
Poza tym jeśli ochrona jaką kolega ma na swoim PC jemu wystarczy to co w tym złego? Nie rozumiem po co drążysz temat. Nie każdy musi mieć na swoim PC HIPS,AV i FW.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 21.03.2009

Pablosss napisał(a):
Jurek napisał(a):kompletna ochrona, to Antywirus, HIPS i bardzo dobry firewall .


Dołóż do tego zdrowy rozsądek podczas korzystania z PC - dopiero wtedy ochrona będzie kompletna.
Poza tym jeśli ochrona jaką kolega ma na swoim PC jemu wystarczy to co w tym złego? Nie rozumiem po co drążysz temat. Nie każdy musi mieć na swoim PC HIPS,AV i FW.


Dokladnie, przeciez kazdy ma swoj wlasny rozum i nim powinien sie kierowac. Watek ten jest tematem o charakterze stricte informacyjnym, co kto posiada, nikt tu nikogo do niczego nie namawia, przedstawiane sa tutaj zestawienia dotyczace wykorzystania programow zabezpieczajacych w celu ochrony wybranych konfiguracji sprzetowych poszczegolnych uzytkownikow.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 21.03.2009

Jurek napisał(a):Nie piszesz, że firewall systemowy jest lepszy od zwycięzców w testach Matouseca ale piszesz często, że dla Ciebie taka ochrona jest wystarczająca.
Jeżeli dla Ciebie jest to wygodne i Ci wystarcza, nie ma sprawy ale po co tak często o tym piszesz?


Tak piszę, gdyż taka ochrona jest dla mnie wystarczająca i basta. Wcale nie piszę tego często Smile Równocześnie mogę zapytać dlaczego ciągle rozpamiętujesz to, że usuwałem wirusy przez Combofixa. Widzę jednak, że lubisz gadać ciągle i ciągle o tym samym (vide: Combofix i wirusy) i robić OTy.
Creer napisał(a):
Pablosss napisał(a):
Jurek napisał(a):kompletna ochrona, to Antywirus, HIPS i bardzo dobry firewall .


Dołóż do tego zdrowy rozsądek podczas korzystania z PC - dopiero wtedy ochrona będzie kompletna.
Poza tym jeśli ochrona jaką kolega ma na swoim PC jemu wystarczy to co w tym złego? Nie rozumiem po co drążysz temat. Nie każdy musi mieć na swoim PC HIPS,AV i FW.


Dokladnie, przeciez kazdy ma swoj wlasny rozum i nim powinien sie kierowac. Watek ten jest tematem o charakterze stricte informacyjnym, co kto posiada, nikt tu nikogo do niczego nie namawia, przedstawiane sa tutaj zestawienia dotyczace wykorzystania programow zabezpieczajacych w celu ochrony wybranych konfiguracji sprzetowych poszczegolnych uzytkownikow.


w zupełności się zgadzam.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 21.03.2009

Plati napisał(a):Równocześnie mogę zapytać dlaczego ciągle rozpamiętujesz to, że usuwałem wirusy przez Combofixa. Widzę jednak, że lubisz gadać ciągle i ciągle o tym samym (vide: Combofix i wirusy) i robić OTy.


Wspominam o tym ponieważ nie piszesz prawdy twierdząc, że Twoje zabezpieczenia są wystarczające. Nie rób ludziom wody z mózgu.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - lunaticdreams - 21.03.2009

Wasza ochrona przy mojej to totalne rozklapicho
Ja mam naturalną ochronę kompa w postaci owczarka niemieckiego(zawsze leży koło kompa)z licencją na 10 lat(jak dożyje,narazie 1,5 roku dycha)typowy pies domowy,tresowany ma wszelakie wirusy i tp,nagradzany kiełbaską i ciasteczkamiza upolowaną sztukę.
Tresowany od 4 miesięcy.
Na treningach twierdzą że musze jeszcze popracować z owczarkiem nad heurestyką i podciągnąc się w blokowaniu połączeń wychodzących.
Co wy na to?



P.S DO UŻYTKOWNIKÓW OPERY mam pytanko odnośnie operki a mianowicie nie działają mi emotikony na forum(a mianowicie emotiokony mam włączone ale jak piszę posta i chcę dać emotkę to klikam na nią i lipa nic nie wyskakuje.)
może musze włączyć Przekazuj dane stron odsyłających?

HILFE


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 21.03.2009

lunaticdreams napisał(a):Co wy na to?


Też mam owczarka Grin


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 21.03.2009

Jurek napisał(a):
Plati napisał(a):Równocześnie mogę zapytać dlaczego ciągle rozpamiętujesz to, że usuwałem wirusy przez Combofixa. Widzę jednak, że lubisz gadać ciągle i ciągle o tym samym (vide: Combofix i wirusy) i robić OTy.


Wspominam o tym ponieważ nie piszesz prawdy twierdząc, że Twoje zabezpieczenia są wystarczające. Nie lub ludziom wody z mózgu.


Przecież wiem lepiej, jaka konfiguracja w moim przypadku jest wystarczająca.
"Nie lub ludziom wody z mózgu" - domyślam się, że chodzi ci o "nie rób ludziom wody z mózgu" - ty już zrobiłeś (mam nadzieję, że wiesz co mam na myśli) Tongue poza tym, przeczytaj post 245 w tym temacie.

Lunatic: to jest profesjonalna ochrona komputera Grin


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - adam_993 - 21.03.2009

Uuu niemiecki? Kojarzy mi się z Avirą, no ładnie.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 21.03.2009

sygnaturka użytkownika adam_993 napisał(a):Mówimy stanowcze NIE dla DefenseWall! Niech żyje Defense+. Vive la Comodo!


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

sorrry nie moglem sie powstrzymac

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - polak900 - 21.03.2009

adam_993 napisał(a):Uuu niemiecki? Kojarzy mi się z Avirą, no ładnie.


u niezła reklamaSmile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - adam_993 - 21.03.2009

Creer napisał(a):
sygnaturka użytkownika adam_993 napisał(a):Mówimy stanowcze NIE dla DefenseWall! Niech żyje Defense+. Vive la Comodo!


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

sorrry nie moglem sie powstrzymac

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



A dziękuję, dziękuję. Fajni, bo to miało być z humorem.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 21.03.2009

Nowa konfiguracja - w oczekiwaniu na finalna wersje OA.

Realtime:
DefenseWall HIPS v2.52

On-demand:(czysty obraz partycji bez tych programow)
Avira Personal 9
MBAM


Backup:
Shadow Protect Desktop,
SyncBack Free (data backup)


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - polak900 - 21.03.2009

zastanawiałem się nad takim śmiałym posunięciem creer, ale je nie siedzę przy kompie z windą na codzień tylko żona więc zostawiłem av


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - lunaticdreams - 21.03.2009

Ja własnie do psa o którym pisałem wczesniej dołożyłem Geswalla i wywaliłem z autostartu Avirkę

czy w sprawie pytania o opere ktoś sechce mnie wspomóc?
dobra jest przed 20 więc robię wypadzik mały


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 21.03.2009

@polak, prawdopodobnie za jakis czas zainstaluje Avire 9 zeby dzialala jako ''oczyszczacz'' - skan dysku raz na jakis okres czasu - standardowo wszystkie uslugi Aviry powylaczane (tak jak to mialem do tej pory). W tej chwili mam postawiony system z obrazu na ktorym nie ma zadnego FW i AV, a po czesci nie chce mi sie ich teraz instalowac (OA jest jeszcze w wersji Beta)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


@lunatic u mnie wszystko dziala nie wiem jaka moze byc tego przyczyna, moze sprobuj wlaczyc ''Przekazuj dane stron odsyłających'' i sprawdz czy zadziala.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - VenomX - 21.03.2009

Creer napisał(a):Nowa konfiguracja - w oczekiwaniu na finalna wersje OA.

Realtime:
DefenseWall HIPS v2.52

On-demand:(czysty obraz partycji bez tych programow)
Avira Personal 9
MBAM


Backup:
Shadow Protect Desktop,
SyncBack Free (data backup)


A gdzie firewall ? Sam DefensWall nie wystarczy...


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 22.03.2009

VenomX napisał(a):
Creer napisał(a):Nowa konfiguracja - w oczekiwaniu na finalna wersje OA.

Realtime:
DefenseWall HIPS v2.52

On-demand:(czysty obraz partycji bez tych programow)
Avira Personal 9
MBAM


Backup:
Shadow Protect Desktop,
SyncBack Free (data backup)


A gdzie firewall ? Sam DefensWall nie wystarczy...


Firewall sprzetowy - Router SPI/NAT, oraz Windows XP FW. Oczywiscie brak w tej konfiguracji kontroli nad polaczeniami wychodzacymi.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - VenomX - 22.03.2009

Według mnie ważniejszy w tym zestawie powinien być firewall...Jest on bardzo istotny...Wydaje mi się , że zapominasz co tak naprawdę daje nam dobra zapora...Zbyt mocno się fascynujesz DW...Pamiętaj , że to nie jest pakiet internet security , który ma w sobie wszystko...