SafeGroup
Programy zabezpieczające - dyskusja. - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Pogaduchy (https://safegroup.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: Programy zabezpieczające - dyskusja. (/thread-555.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 14.03.2009

Plati napisał(a):Real-time:
Avira Premium 8
Zapora Windows XP SP3

i tyle Smile Wróciłem do zestawu, którego używałem najdłużej (tylko ze Avira Free).


Nie lepiej Plati zainstalować Avirę Premium Security Suite?


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 14.03.2009

Jurek, nie chcę. Taki zestaw odpowiada mi najbardziej, skuteczny i lekki Smile Avira SS ma bardzo słaby firewall nie warty instalowania. Ze słabych FW wolę systemowego.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 15.03.2009

Plati napisał(a):Jurek, nie chcę. Taki zestaw odpowiada mi najbardziej, skuteczny i lekki Smile Avira SS ma bardzo słaby firewall nie warty instalowania. Ze słabych FW wolę systemowego.


Firewall Aviry nie dorównuje OA, Outpostowi czy Comodo ale jest o klasę skuteczniejszy od zapory systemowej. Używałem Aviry SS przez pewien czas i firewall spisywał się znakomicie. Szkoda tylko, że nie ma HIPSa.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 15.03.2009

Ja jednak preferuję rozwiązania darmowe, więc sobie dam spokój z Avirą SS Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 15.03.2009

Plati napisał(a):Ja jednak preferuję rozwiązania darmowe, więc sobie dam spokój z Avirą SS Smile


Avira SS 9 w wersji Beta (do pobrania z naszej strony) jest darmowa w przeciwieństwie do Aviry Premium 8 której używasz. Jeżeli preferujesz darmowe rozwiązania, to zainstaluj Avirę Free lub Avirę SS Beta a nie używaj Aviry Premium 8.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 15.03.2009

Wersja beta to wersja niestabilna, mogąca powodować problemy w użytkowaniu, dlatego bet nie biorę w ogóle pod uwagę. Poza tym przeczytaj post #202 w tym temacie. I nie rób OT.

Jeśli jednak lubisz robić OTy i flame''ować, musisz się przenieść na inne forum Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 15.03.2009

Plati napisał(a):Wersja beta to wersja niestabilna, mogąca powodować problemy w użytkowaniu, dlatego bet nie biorę w ogóle pod uwagę. Poza tym przeczytaj post #202 w tym temacie. I nie rób OT.

Jeśli jednak lubisz robić OTy i flame''ować, musisz się przenieść na inne forum Smile


Spróbuj zrozumieć, że to nie jest atak z mojej strony, tylko odpowiedź na Twoje stwierdzenie: "Ja jednak preferuję rozwiązania darmowe, więc sobie dam spokój z Avirą SS" . Jest zupełnie odwrotnie Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 16.03.2009

A czy ja piszę o jakichś atakach? Nigdy nie mam zamiaru kogoś atakować Smile Promocje na Avirę Premium 8 na 6 miesięcy, do których linki podawałeś, umożliwiały skorzystanie z programu za darmo..
I tak trzeba będzie odinstalowywać Avirę 8 (wszystkie wersje) i instalować wersję 9, bo sama się nieuaktualni do nowej wersji, tak jak to dotychczas było. Nowa wersja pojawi się 31 marca.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 20.03.2009

Realtime:
DefenseWall HIPS v2.52,
Online Armor v3.1.0.26

On-demand:
Avira Personal 9,
MBAM.

Recovery:
Rollback Rx (testing)

Backup:
Shadow Protect Desktop,
SyncBack Free (data backup)


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - polak900 - 20.03.2009

Nie zmieniałem od dłuższego czasu, no może update do aviry 9 z wersji 8 nazywamyzmianą


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - mateusxzz - 20.03.2009

Avast! Home Edition 4.8 + Zapora systemowa + UAC i nic poza tym ;D


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 20.03.2009

U mnie drobne zmiany:

Real-time

Avira Premium 9
OA Free
DW 2.52

On-demand


SAS
MBAM


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 21.03.2009

Pablosss napisał(a):U mnie drobne zmiany:

Real-time

Avira Premium 9
OA Free
DW 2.52

On-demand


SAS
MBAM


Bardzo dobry antywirus, HIPS i firewall. Do tego najlepsze skanery malware/spyware na żądanie.
Ludzie, którzy chcą mieć skuteczne zabezpieczenie, powinni czytać nasze forum a nie PC World, Komputer świat, czy dobreprogramy.pl Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Dozamet1 - 21.03.2009

tak powinni czytać ale te programy które tu najczęściej padaja to są płatne tak jak Avira Premium czy DW 2.52 a większość woli darmowe softy!Ja też wole darmowe no może jak jest jakaś promocja to skorzystam bo jak dobry vir to najlepsze płatne zabezpieczenie nie pomoże!


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Plati - 21.03.2009

Creer napisał(a): Realtime:
DefenseWall HIPS v2.52,
Online Armor v3.1.0.26

On-demand:
Avira Personal 9,
MBAM.

Recovery:
Rollback Rx (testing)
(...)


OA stabilna ta wersja już?
W jakim celu masz MBAM, skoro Avira Personal już wykrywa adware/spyware?
Rollback Rx - co to i po co to ? Smile
Jurek napisał(a):Bardzo dobry antywirus, HIPS i firewall. Do tego najlepsze skanery malware/spyware na żądanie.
Ludzie, którzy chcą mieć skuteczne zabezpieczenie, powinni czytać nasze forum a nie PC World, Komputer świat, czy dobreprogramy.pl Smile


Nasze forum rzeczywiście jest bardziej profesjonalne niż dp.pl i pc world, ale najlepsze forum o bezpieczeństwie to Wilder Smile


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - yngve - 21.03.2009

Mój podstawowy arsenał
real-time:Comodo Firewall, GeSWall, SuRun (LUA)
on-demand:Avira AntiVir
backup:Paragon Drive Backup 9 Express, SyncBack

Wszystkie programy w darmowych i najnowszych wersjach. Jestem pod dużym wrażeniem GeSWall''a, który na samym początku nie przypadł mi do gustu, a po bliższym poznaniu okazał się dla mnie doskonałą alternatywą dla płatnego DW i na stałe u mnie zagościł.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 21.03.2009

Dozamet1 napisał(a):tak powinni czytać ale te programy które tu najczęściej padaja to są płatne tak jak Avira Premium czy DW 2.52 a większość woli darmowe softy!Ja też wole darmowe no może jak jest jakaś promocja to skorzystam bo jak dobry vir to najlepsze płatne zabezpieczenie nie pomoże!


Próbowałem Dozamet chronić system darmowymi softami i dałem sobie spokój. To nie prawda, że najlepsze płatne zabezpieczenie nie pomoże. Jeżeli posiadasz bardzo dobry AV, HIPS, Firewall i do tego skuteczne skanery na żądanie, system masz czysty a prawdopodobieństwo, że złapiesz wira jest znikome!
Plati napisał(a):W jakim celu masz MBAM, skoro Avira Personal już wykrywa adware/spyware?


Avira Personal a nawet Premium nie jest idealnym programem antywirusowym, podobnie jak NOD32, Kaspersky czy GData. Dlatego warto czasem przeskanować system MBAM czy SAS, które potrafią wykryć i usunąć nieznane i nowe malware oraz spyware. Szczególnie może to być przydatne wTwoim przypadku, gdy nie używasz bardzo dobrego HIPSa i firewalla.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Creer - 21.03.2009

Jurek napisał(a):
Dozamet1 napisał(a):tak powinni czytać ale te programy które tu najczęściej padaja to są płatne tak jak Avira Premium czy DW 2.52 a większość woli darmowe softy!Ja też wole darmowe no może jak jest jakaś promocja to skorzystam bo jak dobry vir to najlepsze płatne zabezpieczenie nie pomoże!


Próbowałem Dozamet chronić system darmowymi softami i dałem sobie spokój. To nie prawda, że najlepsze płatne zabezpieczenie nie pomoże. Jeżeli posiadasz bardzo dobry AV, HIPS, Firewall i do tego skuteczne skanery na żądanie, system masz czysty a prawdopodobieństwo, że złapiesz wira jest znikome!

Prawdopodobienstwo ze zlapiesz wirusa jest rowniez bardzo male w przypadku korzystania z wbudowanych w Windows narzedzi:
SRP, LUA, systemowy FW.
Znam osoby (vide Wilders), ktore od kilku lat uzywaja wlasnie takiej konfiguracji na kilku konfiguracjach sprzetowych i ich system nie zostal dotad zaatakowany.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Jurek - 21.03.2009

Creer napisał(a):Prawdopodobienstwo ze zlapiesz wirusa jest rowniez bardzo male w przypadku korzystania z wbudowanych w Windows narzedzi:
SRP, LUA, systemowy FW.
Znam osoby (vide Wilders), ktore od kilku lat uzywaja wlasnie takiej konfiguracji na kilku konfiguracjach sprzetowych i ich system nie zostal dotad zaatakowany.


Korzystałem z wbudowanych w system narzędzi i miałem problemy z wirusami a teraz nie mam. Dziękujemy Creer za takie genialne porady.


Re: Programy zabezpieczające - dyskusja. - Pablosss - 21.03.2009

Wszystko zależy od tego jak korzystamy z PC. Jeśli poruszamy się wyłącznie po szanowanych i znanych stronach, nie ściągamy Bóg wie czego, Bóg wie skąd to według mnie zabezpieczenia o jakich napisał Creer w zupełności wystarczą. Jeśli jest odwrotnie niż napisałem to żadne zabezpieczenia nam nie pomogą.