SafeGroup
myszka a porty USB - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Sprzęt (https://safegroup.pl/forum-21.html)
+--- Wątek: myszka a porty USB (/thread-1768.html)



myszka a porty USB - lunaticdreams - 13.01.2010

WitamGrinGrinGrin,w jednym lapku mam taką zagadkę związaną z portkami USB
otóż jakiegokolwiek urządzenia bym nie podłączył(oprócz myszki) to pojawia mi się takie cuś
"NIE ROZPOZNANO URZĄDZENIA bla bla bla"Jedno z urządzeń może mieć awarię.
myszka natomiast działa

więc może ktoś orientuje się co jest grane

Dodam że system jest świeży,czyściutki(zarówno od malware jak i śmieci)


Re: myszka a porty USB - baldys15 - 13.01.2010

a jaka to myszka?,jeśli działa to co masz za problem xdTongue,masz wgrany najnowszy sp3?,sterowniki do myszki wgrane?


Re: myszka a porty USB - lunaticdreams - 13.01.2010

tak wszytsko aktualne,problem w tym że USB nie działa dla innych urzadzeń


Re: myszka a porty USB - baldys15 - 13.01.2010

to pewnie wejście padło,coś nie łączy z innymi,jeśli masz gware to zanieś do naprawy,bo nic innego nie da się zrobić,albo rozmontuj kompa i zobacz od środka co się dzieje z kontrolerem i sam spróbuj naprawić,wiem,że to żadna pomoc,ale nic nie pomogę w tej kwestii.

edit:pewnie nie łączy,bo w usb jest przerwa w połączeniu,spróbuj mocniej docisnąć końcówkę kabla od USB i innymi urządzeniami,które nie działają,jeśli to nic nie da to zobacz jak to wygląda w środku,podłącz myszkę i te urządzenia które nie działają.


Re: myszka a porty USB - lunaticdreams - 14.01.2010

znalazłem takie porty usb do lapka ale nie wiem czy to one,może kontroller USB padł?????ale jakby padł to myszka też by nie działała.......
dziwne


Re: myszka a porty USB - baldys15 - 14.01.2010

według mnie poprostu jest przerwa w obwodzie i tyle port nie łączy dostatecznie z innymi urządzeniami tzn myszka działa,bo kabel łączy,alez innymi port już nie działa bo na wejściu jest przerwa w przepływie prądu.


Re: myszka a porty USB - lunaticdreams - 14.01.2010

trochę to dziwne że myszka działa a jak włoże do tego portu n. pendrive to nie działa.Ciekawe

znalazłem takie cuś do lapka

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ciekawe czy będzie dzialąć,oczywiściewejście PCMCIA MAM


Re: myszka a porty USB - baldys15 - 14.01.2010

masz gwarę na lapa?,bo jeśli tak to lepiej wysłać go do naprawy,jeśli nie to lepiej kupić taki kontroler,bo naprawa może wynieść cię dość wysoko,ale lepiej sprawdzić ile by kosztowała.


Re: myszka a porty USB - lunaticdreams - 14.01.2010

nie nie mam Gwarancji,ale myślę że zakup takiego urządzenia to najszybszy i najtańszy sposób.....GrinGrinGrinGrin


Re: myszka a porty USB - martini - 14.01.2010

po pierwsze sprawdź wszystkie ustawienia w biosie. ja miałem wyłączoną mysz usb w biosie Smile
jaki to system? może warto go przeinstalować? jeśli to mx to czasem sa takie problemy..


Re: myszka a porty USB - baldys15 - 14.01.2010

według mnie także lepiej kupić kontroler,a czy na wszystkich portach USB są takie problemy?,czy tylko na 1?


Re: myszka a porty USB - lunaticdreams - 13.11.2011

własnie sprawdziłem i na każdym o dziwo,kiedy to się stało to nie wiem,znalazłem na allegro kontroller do mojego lapka używka ale gość chce z przesyłką 80 zika,trochę przeginka jak Kontroller PCMCIA kodsztuje do 20 zika i ma 4 porty.

Mam takiego samego drugiego lapka ale tam wszystko działa(drukarki i td)
na tym co się zepsuło to tylko myszka działa.szukałem trochę w necie ale nie znalazłem nic,kupię ten kontrolleri po sprawie.
wydaje mi się że wysiadł kontrollerod usb i tyle.