SafeGroup
Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Inne (https://safegroup.pl/forum-15.html)
+--- Wątek: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki (/thread-1712.html)

Strony: 1 2


Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - Jurek - 29.12.2009

Rządowe strony internetowe znów stały się celem hakerów, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

- Możesz mnie zatrzymać, ale nie zatrzymasz nas wszystkich... Pozdrowienia dla Pana Premiera - takie zdanie witało wszystkich internautów, którzy weszli na stronę rządowej Rady ds. Uchodźców.

Nieznany haker zapowiada kolejne ataki. Milczy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, nadzorująca Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe, którego zadaniem jest ochrona witryn administracji publicznej. Podobnie policja. - Żadnego zgłoszenia w tej sprawie nie było, powiedziała Agnieszka Hamelusz z Komendy Głównej Policji.

Problem w tym, że nie był to pierwszy atak hakerów na strony administracji publicznej. Większość incydentów - jak podkreślali hakerzy - miała zwrócić uwagę na to, że witryny te nie są odpowiednio zabezpieczone.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - ichito - 29.12.2009

No to kurna pięknie Smile W końcu i oficjalne stronynas padły pod atakiem hakerów...swoją drogą czemu by nie? Gdzie indziej takie rzeczy się dzieją codziennie...strony rządowe, portale społecznościowe, banki...czemu by i nie u nas? Niech w końcu ktoś z oficjalnych "czynników" zajmie się możliwym wyciekiem czy utratą informacji.


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - Dozamet1 - 29.12.2009

to nie tylko u nas takie rzeczy wiele rządów ukrywa taki preceder


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - baldys15 - 29.12.2009

usuń ten link do gazety prawnej tam trzeba wykupić abonament....


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - lunaticdreams - 29.12.2009

cholera mówiłem Donaldowi mówiłem............


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - LikwidatoR - 31.12.2009

I dobrze niech hakują złodziei , nauczą się czegośrządzący, niech wyciągną wnioski.


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - Meir - 31.12.2009

LikwidatoR...oni się już nigdy niczego nie nauczą...


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - LikwidatoR - 31.12.2009

hmm to jedynyratunek to trzeba się modlić by AL-kaida wysadziła Parlament Wink


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - Meir - 31.12.2009

Gdyby tak bydło wysłać na staż do "Biedronki" na magazyn...to może by się czegoś nauczyliGrin


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - ignatiusdorn - 31.12.2009

Panowie, najważniejsze witryny rządowe w Polscesą odpowiednio chronione i z nich żadne niepożądane informacje nie wyciekną. Jakiś pryszczaty gimnazjalista się ucieszył i niech się cieszy, tylko niestety rodzice będą musieli za jego rozrywkę zapłacić.Przypadków tego typu "hakierskich ataków"na świecie jest mnóstwo, w USA również, tylko te włamania z prawdziwym wykradaniem danych i hakerstwem mają tyle wspólnego co Zdzisek z warzywniaka.


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - lunaticdreams - 31.12.2009

tak dokładnie po prostu udało mu się i tyle,a Zdzichu z Warzywniaka jest spoko.


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - Meir - 31.12.2009

ignatiusdorn napisał(a):Panowie, najważniejsze witryny rządowe w Polscesą odpowiednio chronione i z nich żadne niepożądane informacje nie wyciekną. Jakiś pryszczaty gimnazjalista się ucieszył i niech się cieszy, tylko niestety rodzice będą musieli za jego rozrywkę zapłacić.Przypadków tego typu "hakierskich ataków"na świecie jest mnóstwo, w USA również, tylko te włamania z prawdziwym wykradaniem danych i hakerstwem mają tyle wspólnego co Zdzisek z warzywniaka.

To się prawdziwi Hakerzy uśmiali jak Cię przeczytaliGrin...skąd ten pomysł,że żadne dane nie wyciekną ?


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - ignatiusdorn - 31.12.2009

Meir, jest wiele rodzajów dezinformacjiSmileNapisałem tylko, że ważne witryny rządowe są odpowiednio chronione. Gdy komuś udaje się złamać zabezpieczenia instytucji rządowej i wykraść jakieś istotne dane, informacja o tym nie pojawia się w dziale nowinki na Wirtualnej Polsce.


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - Meir - 31.12.2009

Acha...sorkiSmile...nie zrozumiałem Twojej dialektykiSmile


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - adam_993 - 01.01.2010

ignatiusdorn napisał(a):Panowie, najważniejsze witryny rządowe w Polscesą odpowiednio chronione i z nich żadne niepożądane informacje nie wyciekną. Jakiś pryszczaty gimnazjalista się ucieszył i niech się cieszy, tylko niestety rodzice będą musieli za jego rozrywkę zapłacić.Przypadków tego typu "hakierskich ataków"na świecie jest mnóstwo, w USA również, tylko te włamania z prawdziwym wykradaniem danych i hakerstwem mają tyle wspólnego co Zdzisek z warzywniaka.


Tak, to prawda. Jakiś 16 latek włamał się do Ubuntu.pl i rodzicie mieli spore kłopoty. Jak już coś robić, to po cichu Smile, potem zniknąć.


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - Plati - 02.01.2010

Meir napisał(a):LikwidatoR...oni się już nigdy niczego nie nauczą...


Nie spodziewałem się tego zdania po Twojej osobie. Przecież tak lubisz te obecne rządy a tu taka niespodzianka.


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - Meir - 02.01.2010

Ciekawa konkluzja Plati...to,że nienawidzę komunistów-nie oznacza mojej miłości do obecnych rządów.


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - Plati - 02.01.2010

Czyli kim jesteś? Czyżby wyborcą jakieś partii która obecnie jest poza Sejmem?
A może żadnej partii (anarchista?)


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - Meir - 02.01.2010

Plati napisał(a):Czyli kim jesteś? Czyżby wyborcą jakieś partii która obecnie jest poza Sejmem?
A może żadnej partii (anarchista?)

Kim jesteś ? Chciałeś chyba zapytać-na kogo głosowałem-tak?
Na ostatnich wyborach nie byłem(zwiedzałem w tym czasie zabytki-Kórnik,RogalinSmile...a w 2005 głosowałem na PiS.


Re: Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki - Plati - 02.01.2010

No to też Ci źle? Jaką byś chciał partię rządzącą? Większe opcje już były przy korycie.

PS:Byłeś w mieście Kórnik?? To mogłeś pozdrowić ode mnie pewną girl.. Tongue