Haker pozdrawia Tuska i zapowiada kolejne ataki
#1
Rządowe strony internetowe znów stały się celem hakerów, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

- Możesz mnie zatrzymać, ale nie zatrzymasz nas wszystkich... Pozdrowienia dla Pana Premiera - takie zdanie witało wszystkich internautów, którzy weszli na stronę rządowej Rady ds. Uchodźców.

Nieznany haker zapowiada kolejne ataki. Milczy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, nadzorująca Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe, którego zadaniem jest ochrona witryn administracji publicznej. Podobnie policja. - Żadnego zgłoszenia w tej sprawie nie było, powiedziała Agnieszka Hamelusz z Komendy Głównej Policji.

Problem w tym, że nie był to pierwszy atak hakerów na strony administracji publicznej. Większość incydentów - jak podkreślali hakerzy - miała zwrócić uwagę na to, że witryny te nie są odpowiednio zabezpieczone.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
No to kurna pięknie Smile W końcu i oficjalne stronynas padły pod atakiem hakerów...swoją drogą czemu by nie? Gdzie indziej takie rzeczy się dzieją codziennie...strony rządowe, portale społecznościowe, banki...czemu by i nie u nas? Niech w końcu ktoś z oficjalnych "czynników" zajmie się możliwym wyciekiem czy utratą informacji.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
to nie tylko u nas takie rzeczy wiele rządów ukrywa taki preceder
Odpowiedz
#4
usuń ten link do gazety prawnej tam trzeba wykupić abonament....

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#5
cholera mówiłem Donaldowi mówiłem............
Odpowiedz
#6
I dobrze niech hakują złodziei , nauczą się czegośrządzący, niech wyciągną wnioski.
Odpowiedz
#7
LikwidatoR...oni się już nigdy niczego nie nauczą...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#8
hmm to jedynyratunek to trzeba się modlić by AL-kaida wysadziła Parlament Wink
Odpowiedz
#9
Gdyby tak bydło wysłać na staż do "Biedronki" na magazyn...to może by się czegoś nauczyliGrin
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#10
Panowie, najważniejsze witryny rządowe w Polscesą odpowiednio chronione i z nich żadne niepożądane informacje nie wyciekną. Jakiś pryszczaty gimnazjalista się ucieszył i niech się cieszy, tylko niestety rodzice będą musieli za jego rozrywkę zapłacić.Przypadków tego typu "hakierskich ataków"na świecie jest mnóstwo, w USA również, tylko te włamania z prawdziwym wykradaniem danych i hakerstwem mają tyle wspólnego co Zdzisek z warzywniaka.
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#11
tak dokładnie po prostu udało mu się i tyle,a Zdzichu z Warzywniaka jest spoko.
Odpowiedz
#12
ignatiusdorn napisał(a):Panowie, najważniejsze witryny rządowe w Polscesą odpowiednio chronione i z nich żadne niepożądane informacje nie wyciekną. Jakiś pryszczaty gimnazjalista się ucieszył i niech się cieszy, tylko niestety rodzice będą musieli za jego rozrywkę zapłacić.Przypadków tego typu "hakierskich ataków"na świecie jest mnóstwo, w USA również, tylko te włamania z prawdziwym wykradaniem danych i hakerstwem mają tyle wspólnego co Zdzisek z warzywniaka.

To się prawdziwi Hakerzy uśmiali jak Cię przeczytaliGrin...skąd ten pomysł,że żadne dane nie wyciekną ?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#13
Meir, jest wiele rodzajów dezinformacjiSmileNapisałem tylko, że ważne witryny rządowe są odpowiednio chronione. Gdy komuś udaje się złamać zabezpieczenia instytucji rządowej i wykraść jakieś istotne dane, informacja o tym nie pojawia się w dziale nowinki na Wirtualnej Polsce.
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#14
Acha...sorkiSmile...nie zrozumiałem Twojej dialektykiSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#15
ignatiusdorn napisał(a):Panowie, najważniejsze witryny rządowe w Polscesą odpowiednio chronione i z nich żadne niepożądane informacje nie wyciekną. Jakiś pryszczaty gimnazjalista się ucieszył i niech się cieszy, tylko niestety rodzice będą musieli za jego rozrywkę zapłacić.Przypadków tego typu "hakierskich ataków"na świecie jest mnóstwo, w USA również, tylko te włamania z prawdziwym wykradaniem danych i hakerstwem mają tyle wspólnego co Zdzisek z warzywniaka.


Tak, to prawda. Jakiś 16 latek włamał się do Ubuntu.pl i rodzicie mieli spore kłopoty. Jak już coś robić, to po cichu Smile, potem zniknąć.
Odpowiedz
#16
Meir napisał(a):LikwidatoR...oni się już nigdy niczego nie nauczą...


Nie spodziewałem się tego zdania po Twojej osobie. Przecież tak lubisz te obecne rządy a tu taka niespodzianka.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#17
Ciekawa konkluzja Plati...to,że nienawidzę komunistów-nie oznacza mojej miłości do obecnych rządów.
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#18
Czyli kim jesteś? Czyżby wyborcą jakieś partii która obecnie jest poza Sejmem?
A może żadnej partii (anarchista?)
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#19
Plati napisał(a):Czyli kim jesteś? Czyżby wyborcą jakieś partii która obecnie jest poza Sejmem?
A może żadnej partii (anarchista?)

Kim jesteś ? Chciałeś chyba zapytać-na kogo głosowałem-tak?
Na ostatnich wyborach nie byłem(zwiedzałem w tym czasie zabytki-Kórnik,RogalinSmile...a w 2005 głosowałem na PiS.
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#20
No to też Ci źle? Jaką byś chciał partię rządzącą? Większe opcje już były przy korycie.

PS:Byłeś w mieście Kórnik?? To mogłeś pozdrowić ode mnie pewną girl.. Tongue
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości