SafeGroup
Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://safegroup.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Sprzęt (https://safegroup.pl/forum-21.html)
+--- Wątek: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? (/thread-1541.html)

Strony: 1 2


Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - Blade - 07.11.2009

Tak jak w temacie.


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - polak900 - 07.11.2009

mi się wydaje że po tym że nie działa


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - Blade - 07.11.2009

Jak myślisz nie działały by wtedy wszystkie usb czy tylko niektóre?


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - polak900 - 07.11.2009

według mnie wszystkie, bo kontroler się uszkodził
a jak jest u ciebie?


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - Blade - 07.11.2009

Na przednim USB Windows nie rozpoznaje już drugiego pendrive ''a. Natomiast drukarka działa na tylnim usb. Trochę to dziwne.


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - lunaticdreams - 07.11.2009

Hej to lapek?mam ten sam problem.....działa mi tylko jeden port Usb w lapku ( lapka kupiłem jako nie dziłajacego na części za 150 zika ale udało mi się go uruchomić,i działa bardzo ładnie z jednym działającym usb) po przestawieniu w biosie USB 2.0 NA 1.1
prawdoposobnie kontroler jest walnięty .
ciekawe jest to że jak podłączam np mysz pod usb xpek jej nie wykrywa ale napięcie na port idzie(świeci się "mrygałka" na myszce)CoolCoolCool


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - Blade - 07.11.2009

lunaticdreams napisał(a):Hej to lapek?mam ten sam problem.....działa mi tylko jeden port Usb w lapku ( lapka kupiłem jako nie dziłajacego na części za 150 zika ale udało mi się go uruchomić,i działa bardzo ładnie z jednym działającym usb) po przestawieniu w biosie USB 2.0 NA 1.1
prawdoposobnie kontroler jest walnięty .
ciekawe jest to że jak podłączam np mysz pod usb xpek jej nie wykrywa ale napięcie na port idzie(świeci się "mrygałka" na myszce)CoolCoolCool


To komputer stacjonarny.


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - lunaticdreams - 07.11.2009

masz napięcie na portach(tych nie działających?)


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - Blade - 07.11.2009

lunaticdreams napisał(a):masz napięcie na portach(tych nie działających?)


Chyba tak.
Po podłączeniu pena Windows chce go instalować ale nie może znaleźć sterów. I wywala komunikat "Nie rozpoznano urządzenia USB.."


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - lunaticdreams - 07.11.2009

grzebałeś coś w windowsie wcześniej?,może to sprawka windy?użyj przywracania systemu i sprawdz czy działa


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - Blade - 07.11.2009

lunaticdreams napisał(a):grzebałeś coś w windowsie wcześniej?,może to sprawka windy?użyj przywracania systemu i sprawdz czy działa


Nic nie ruszałem w systemie. To się zaczęło gdy zainstalowałem świeży system. Czyli moje porty USB nie są zepsute?


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - lunaticdreams - 07.11.2009

mozecoś nie poszło tak podczas instalacji,czy instalowałeś inny system czy może ten sam ?

jeśli nic nie grzebałeś i stało się to po swieżej instalacji systemu to chyba masz odpowiedz co jest przyczyną.pobrałeś wszystkie aktualizacje już?

zawsze możesz zainstalować system od nowa i sprawdzić raz jeszcze


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - Blade - 07.11.2009

Instalowałem ten sam system. Aktualizacje już wszystkie zainstalowałem:/ Czyli nie mam popsutych USB?


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - lunaticdreams - 07.11.2009

jak dla mnie to system nawalił.............chyba czeka cie ponowna instalacja


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - zbycho - 08.11.2009

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sorry ale to tylko moja sugestia w obliczu tych "informacji"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - Blade - 08.11.2009

zbycho zrobiłem tak jak mówisz ale tych wszystkich plików u mnie nie ma.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co teraz?


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - Blade - 08.11.2009

zbycho napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sorry ale to tylko moja sugestia w obliczu tych "informacji"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Użyłem tego programu z drugiego linka który podałeś. Zrobiłem wszystko co pisało w instrukcji tylko z nieznanymi urządzeniami bo koncentratory USB nie chciały się odinstalować. (Menadżer urządzeń się wieszał.) Mam nadzieje że właśnie oto chodziło.
W Środę dam znać czy to pomogło.


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - zbycho - 11.11.2009

Blade.Link pierwszy dotyczy sposobu naprawy w/g Microsoft.Jest tam opisane parekroków az do instalacji poprawki.Przeczytaj to uważnie.
Drugi link opisuje od, postu picasso ,(sorry ze nie zwróciłem ci na to uwagi) podobne działanie z wykorzystaniem małego programiku.
A wszystko to sprowadza sie do ponownej instalacji wszystkich sterów usb przez system.


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - Blade - 11.12.2009

Rozwiązałem dzisiaj ten problem.
Problem wynikał z bałaganu w rejestrze systemowym. Glary Utilities załatwił sprawę.


Re: Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony? - lunaticdreams - 11.12.2009

to teraz już wiesz że należy takich programów używać..........