Po czym poznać że kontroler USB jest uszkodzony?
#1
Tak jak w temacie.
Odpowiedz
#2
mi się wydaje że po tym że nie działa
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Jak myślisz nie działały by wtedy wszystkie usb czy tylko niektóre?
Odpowiedz
#4
według mnie wszystkie, bo kontroler się uszkodził
a jak jest u ciebie?
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#5
Na przednim USB Windows nie rozpoznaje już drugiego pendrive ''a. Natomiast drukarka działa na tylnim usb. Trochę to dziwne.
Odpowiedz
#6
Hej to lapek?mam ten sam problem.....działa mi tylko jeden port Usb w lapku ( lapka kupiłem jako nie dziłajacego na części za 150 zika ale udało mi się go uruchomić,i działa bardzo ładnie z jednym działającym usb) po przestawieniu w biosie USB 2.0 NA 1.1
prawdoposobnie kontroler jest walnięty .
ciekawe jest to że jak podłączam np mysz pod usb xpek jej nie wykrywa ale napięcie na port idzie(świeci się "mrygałka" na myszce)CoolCoolCool
Odpowiedz
#7
lunaticdreams napisał(a):Hej to lapek?mam ten sam problem.....działa mi tylko jeden port Usb w lapku ( lapka kupiłem jako nie dziłajacego na części za 150 zika ale udało mi się go uruchomić,i działa bardzo ładnie z jednym działającym usb) po przestawieniu w biosie USB 2.0 NA 1.1
prawdoposobnie kontroler jest walnięty .
ciekawe jest to że jak podłączam np mysz pod usb xpek jej nie wykrywa ale napięcie na port idzie(świeci się "mrygałka" na myszce)CoolCoolCool


To komputer stacjonarny.
Odpowiedz
#8
masz napięcie na portach(tych nie działających?)
Odpowiedz
#9
lunaticdreams napisał(a):masz napięcie na portach(tych nie działających?)


Chyba tak.
Po podłączeniu pena Windows chce go instalować ale nie może znaleźć sterów. I wywala komunikat "Nie rozpoznano urządzenia USB.."
Odpowiedz
#10
grzebałeś coś w windowsie wcześniej?,może to sprawka windy?użyj przywracania systemu i sprawdz czy działa
Odpowiedz
#11
lunaticdreams napisał(a):grzebałeś coś w windowsie wcześniej?,może to sprawka windy?użyj przywracania systemu i sprawdz czy działa


Nic nie ruszałem w systemie. To się zaczęło gdy zainstalowałem świeży system. Czyli moje porty USB nie są zepsute?
Odpowiedz
#12
mozecoś nie poszło tak podczas instalacji,czy instalowałeś inny system czy może ten sam ?

jeśli nic nie grzebałeś i stało się to po swieżej instalacji systemu to chyba masz odpowiedz co jest przyczyną.pobrałeś wszystkie aktualizacje już?

zawsze możesz zainstalować system od nowa i sprawdzić raz jeszcze
Odpowiedz
#13
Instalowałem ten sam system. Aktualizacje już wszystkie zainstalowałem:/ Czyli nie mam popsutych USB?
Odpowiedz
#14
jak dla mnie to system nawalił.............chyba czeka cie ponowna instalacja
Odpowiedz
#15

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sorry ale to tylko moja sugestia w obliczu tych "informacji"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
zbycho zrobiłem tak jak mówisz ale tych wszystkich plików u mnie nie ma.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Co teraz?
Odpowiedz
#17
zbycho napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sorry ale to tylko moja sugestia w obliczu tych "informacji"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Użyłem tego programu z drugiego linka który podałeś. Zrobiłem wszystko co pisało w instrukcji tylko z nieznanymi urządzeniami bo koncentratory USB nie chciały się odinstalować. (Menadżer urządzeń się wieszał.) Mam nadzieje że właśnie oto chodziło.
W Środę dam znać czy to pomogło.
Odpowiedz
#18
Blade.Link pierwszy dotyczy sposobu naprawy w/g Microsoft.Jest tam opisane parekroków az do instalacji poprawki.Przeczytaj to uważnie.
Drugi link opisuje od, postu picasso ,(sorry ze nie zwróciłem ci na to uwagi) podobne działanie z wykorzystaniem małego programiku.
A wszystko to sprowadza sie do ponownej instalacji wszystkich sterów usb przez system.
Odpowiedz
#19
Rozwiązałem dzisiaj ten problem.
Problem wynikał z bałaganu w rejestrze systemowym. Glary Utilities załatwił sprawę.
Odpowiedz
#20
to teraz już wiesz że należy takich programów używać..........
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości