Problem z dyskiem i prośba o sprawdzenie logów
#1
Witam,
Mam problem z dyskiem D, a mianowicie nie idzie z niego korzystać, laptop mojej kobiety więc nie wiem za bardzo co się z nim działo... Gdy wrzuciłem tylko muzykę na w/w dysk to zaczęły się blue screeny przy odtwarzaniu. Proszę o pomoc, może jest jakaś poważniejsza przyczyna jakieś infekcje lub po prostu padł. Używam teraz Baidu, ale miałem wcześniej ten shit YAC, został już usunięty. Windows 7 sp1+ zainstalowałem po logach z frst program AVG ZEN. Czekam na dalsze instrukcje


FRST  - 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ADD   - 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Short  - 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


logi po zabawie avg zen/tuneup (Trochę pousuwało shitu, + duble plików)

FRST -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ADD -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Short -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Dodatkowo byłby przydatny SS z HDTune zakładka <Health> oraz wykonany test z <Error Scan>
ewentualnie z HDDScan

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Healt -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Rób poza systemem kopię danych.

Dysk do wymiany.
Odpowiedz
#5
Proponuję wykonać kopię posektorową twardziela do pliku używając DMDE <posiada możliwość wstecznego przebiegu odczytu problematycznych sektorów>,
najlepiej do tego celu użyć Lubuntu Live CD <ratunkowy> z implementacją DMDE.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Uwaga przy wielu błędnych sektorach tworzenie kopii może potrwać nawet kilkadziesiąt godzin.
Do utworzenia takiej kopii należy przygotować nośnik o co najmniej takiej samej pojemności, najlepiej gdy to będzie mobilny nośnik na USB
W przypadku gdy procedura wykonania kopii zostanie zakończona sukcesem, możemy tą kopię wykorzystać do przeniesienia
na nowy nawet o większej pojemności dysk. Po wykonanym transferze kopii na nowy nośnik pozostaje jeszcze po uruchomieniu systemu wykonanie systemowym
chkdsk (check disk) sprawdzenie spójności systemu plików celem pozbycia się błędów odwzorowania ze starego nośnika
oraz w przypadku gdy nowy twardziel jest o większej pojemności należy zagospodarować wolną przestrzeń powiększając ostatnią partycję.
Do operacji dyskowych w tym przypadku powiększenia partycji polecam EaseUS Partition Master, Aomei Partition Assistant
ewentualnie z nośnika bootującego Partition Wizard Bootable

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub też z linkowanego Lubuntu Live CD narzędzie <gpart>
Opisane procedury stosowałem wielokrotnie z powodzeniem, jedynie w kilku przypadkach na bardzo zniszczonych nośnikach które w trakcie tworzenia kopii
uległy zniszczeniu.
W przypadku laptopów zaletą opisanej metody migracji systemu na inny/nowszy nośnik jest utrzymanie ukrytych partycji z instalatorem oraz recovery
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości