Avira Free i Outpost firewall Pro - Tryb zgodności
#1
Witam.
Wczoraj zainstalowałem Avirę Personal Free i Outpost Firewall Pro. Po zainstalowaniu tego firewalla zaciekawił mnie fakt, że Ochrona w czasie rzeczywistym, Moduł Antyspyware i Kontrola stron WWW ma wyłączone jako Tryb zgodności. Czy tak ma być ? Smile Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
Odpowiedz
#2
Zbysiek napisał(a):Witam.
Wczoraj zainstalowałem Avirę Personal Free i Outpost Firewall Pro. Po zainstalowaniu tego firewalla zaciekawił mnie fakt, że Ochrona w czasie rzeczywistym, Moduł Antyspyware i Kontrola stron WWW ma wyłączone jako Tryb zgodności. Czy tak ma być ? Smile Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.


Ochrona antyspyware w Outpoście ma być wyłączona, ponieważ Avira posiada bardzo dobryskaner real-time wykrywający spyware.
Kontrola WWW z tego co pamiętam w wersji Pro, nie ma nic wspólnego z trybem zgodności i może być włączona.
Odpowiedz
#3
To tryb który umożliwia funkcjonowanie programu. To pewnie dlatego, że avira free ma już skaner antispyware.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#4
Jurek napisał(a):
Zbysiek napisał(a):Witam.
Wczoraj zainstalowałem Avirę Personal Free i Outpost Firewall Pro. Po zainstalowaniu tego firewalla zaciekawił mnie fakt, że Ochrona w czasie rzeczywistym, Moduł Antyspyware i Kontrola stron WWW ma wyłączone jako Tryb zgodności. Czy tak ma być ? Smile Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.


Ochrona antyspyware w Outpoście ma być wyłączona, ponieważ Avira posiada bardzo dobryskaner real-time wykrywający spyware.
Kontrola WWW z tego co pamiętam w wersji Pro, nie ma nic wspólnego z trybem zgodności i może być włączona.



Ale kontrolę stron WWW też mam wyłączoną. Co mam zrobić?
Odpowiedz
#5
Najlepiej nic ponieważ tak chce program ale jesli juz musisz to;
1.wyłącz w Ogólnych Autochronę
2.wyłacz całkowicie firewalla
3.Przejdź do C:\Program Files\Agnitum\Outpost Firewall Pro
(to folder w którym jest zlokalizowany outpost)
4.odszukaj plik machine.inii otwórz go w notatniku.
5 w pliku wyszukaj to wyrazenie.
[AFW]
; Allow traffic processing in user mode.
EnableContentHandler=false
EnableContentProcessing=TRUE
6.W podkreślonym w miejsce falsewpisz TRUE
7.zatwierdź zmiany i zamknij notatnik
8.Włacz ponownie outposta i w nim włacz autoochrone
A potem ciesz się nowymi funkcjami
Odpowiedz
#6
A więc mam tylko jedno pytanie. Czy mam zostawić tak jak jest, jak pisałemw pierwszym poście i czy wpłynie to na bezpieczeństwo?
Odpowiedz
#7
Zostaw jak jest i nie kombinuj. Skoro te opcje są wyłączone to znaczyże tak ma być. Ewentualne ich włączenie mogłoby powodować konflikty programowe.
Odpowiedz
#8
Zbysiek napisał(a):A więc mam tylko jedno pytanie. Czy mam zostawić tak jak jest, jak pisałemw pierwszym poście i czy wpłynie to na bezpieczeństwo?


Zostaw wyłączoną ochronę antyspyware, natomiast WWW możesz włączyć, szczególnie ze względu na blokadę ID, która zapobiega odczytywaniu Twoich haseł. Blokowanie banerów i niektórych niebezpiecznych stron również nie stoi w sprzeczności z Avirą Personal, tym bardziej, że nie posiada ona WebGuarda.
W przeciwieństwie do szanownych kolegów, którzy doradzają, kilka lat używałem Outposta Firewall Pro i wiem o czym piszę Smile
Odpowiedz
#9
Decyzje musisz sam podjać.Jesli to zrobisz nic takiego groźnego sie nie stanie ale nalezy sie liczyc ze na niektórych serwerach będą kłopoty z uploadem lub odczytem plików tekstowych na niektórych forach.Jeśli dodatkowo zablokujesz ramki to będa problemy z otwieraniem niektórych linków.
Odblokowałem sobie to kiedyś ale wystapił problem otwieraniem plikówtxt na searchengines i nie mogłem załadować plików na virustotal.
Czy tak dzieje sie w kazdym przypadku,niewiem.Ostatecznie kazdy moze róznie skonfigurować antywirus i firewali
Dodatkowo,operacja jest odwracalna.Wystarczy ponownie zrobic to samo,tylko ze tym razem w miejsce TRUE wpisać false.
Próba wyłaczenia tych dodatkowych modułów z ustawień outposta nic nie da,dlatego ze to nie zmienia zawartości pliku machine.ini a powoduje jedynie ze dostęp do konfiguracji tych dodatkowych funkcji jest zablokowany

P.S
Cytat: Zostaw wyłączoną ochronę antyspyware, natomiast WWW możesz włączyć, szczególnie ze względu na blokadę ID, która zapobiega odczytywaniu Twoich haseł. Blokowanie banerów i niektórych niebezpiecznych stron również nie stoi w sprzeczności z Avirą Personal, tym bardziej, że nie posiada ona WebGuarda.
W przeciwieństwie do szanownych kolegów, którzy doradzają, kilka lat używałem Outposta Firewall Pro i wiem o czym piszę Smile

Jurek,nie wiesz.
W trybie zgodności te funkcje sa niedostepne z poziomu firewalla,sa zablokowane,szare tło,nie istnieją i dopiero reczne zmiany w machine.ini je odblokowywują.

P.S.2
Jest oczywiscie sposób by obejśc wszystkie restrykcje outposta
Trzeba go zainstalowac jako pierwszego ale tu ostrzezenie.Twórcy przed tym odradzaja ze wzgledu na duze prawdopodobieństwo wystepowania błedów.
W ich załozeniu najpierw antywirus a potem dopiero instalacja outposta po to by instalator po przeanalizowaniu antywirusa mógł dopasowac swoje moduły do niego
Odpowiedz
#10
zbycho napisał(a):Jurek,nie wiesz.
W trybie zgodności te funkcje sa niedostepne z poziomu firewalla,sa zablokowane,szare tło,nie istnieją i dopiero reczne zmiany w machine.ini je odblokowywują.


Jeżeli jest tak jak piszesz, to nastąpiły zmiany w stosunku do ostatniej spolszczonej wersji Outposta Firewalla Pro, której używałem.
Mam nadzieję, że blokada ID nie jest wyłączona w trybie zgodności, bo to by było bez sensu.
Odpowiedz
#11
Dokładnie tak jest jak napisałzbycho.Te opcje które są w trybie zgodności są na szaro i nic nie można zrobić. Chciałbym chociaż odblokować Kontrolę stron WWW i zastanawiam się nad Ochroną w czasie rzeczywistym, bo Avira Free jej nie posiada.
Odpowiedz
#12
Jak to Avira nie posiada ochrony w czasie rzeczywistym? Smile
Odpowiedz
#13
Hmm, widocznie się pomyliłem Smile
Więc jakbym mógł włączyć opcję Kontroli stron WWW mimo że jest wyłączona? (na szaro)
Odpowiedz
#14
Zbysiek przeciez ci napisałem co trzeba zrobić
Masz napisane krok po kroku


Jurek
Cytat: Jeżeli jest tak jak piszesz, to nastąpiły zmiany w stosunku do ostatniej spolszczonej wersji Outposta Firewalla Pro, której używałem.

Kazda wersja 2009 bez względu na lokalizacje tak ma
Róznica polega jedynie na tym ze nie z każdym antywirem moduł ochrony www zostaje zablokowany.
Z mcafee nie,z nortonem 2009 nie pamietam (zreszta to dla mnie mało istotne bo jesli bym potrzebował to moge to odblokowac,łacznie ze skanerem w czasie rzeczywistym)
Odpowiedz
#15
Dziękizbycho Smile Właśnie o to mi chodziłoSmile Browar dla ciebieSmile
Odpowiedz
#16
zbycho napisał(a):Jurek
Cytat: Jeżeli jest tak jak piszesz, to nastąpiły zmiany w stosunku do ostatniej spolszczonej wersji Outposta Firewalla Pro, której używałem.

Kazda wersja 2009 bez względu na lokalizacje tak ma
Róznica polega jedynie na tym ze nie z każdym antywirem moduł ochrony www zostaje zablokowany.
Z mcafee nie,z nortonem 2009 nie pamietam (zreszta to dla mnie mało istotne bo jesli bym potrzebował to moge to odblokowac,łacznie ze skanerem w czasie rzeczywistym)


Nie jest tak jak piszesz. Używałem dość długo tej wersji Outpost Firewall Pro 2009 (6.5.4.2525.381.0687) PL wraz z Avirą Premium i Personal. W trybie zgodności wyłączona była tylko ochrona antispyware real-time, natomiast ochrona WWW z blokadą ID była włączona. Mogłem ją również konfigurować i wyłączyć.
Nie chce mi się instalować najnowszej wersji Pro ale coś tu mieszacie.
Odpowiedz
#17
Jest w kazdym razie w wersji Outpost Firewall Pro 2009 wer. 6.5.2359.316.0607
To wcześniejsza więc moze w późniejszej to uległo zmianie.Co do aviry 8,miałem ale też nie pamietam jak było.Z dziewiatka podobnie ale jak napisałem nie potrzebuje tego a gdybym nawet miał taki kaprys to zawsze moge to wszystko odblokować.
Odpowiedz
#18
Z Avirą Premium,NOD-em,Kaspersky-m,Nortonem-wyłączona jest tylko ochrona antyspyware(Tryb zgodności),natomiast Kontrola stron WWW-jest włączonaSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości