Windows 10 Mobile oraz urządzenia
#1
W wątku dotyczącym Windows Phone zaczynają się tematy związane z najnowszym, ciągle niedopracowanym (trzeba z bólem przyznać) systemem Microsoftu. Proponuję więc dalsze rozważania dotyczące systemu, urządzeń oraz oprogramowania prowadzić tutaj. Co prawda chciałem rozpocząć wątek z większym rozmachem i przedstawieniem bagażu doświadczeń posiadacza Lumii 735 z najnowszym buildem, ale niestety czas mi się filcuje Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#2
Jest coraz lepiej.  Build 10586.63 poprawił długość działania baterii, na poprzedniej wersji podobno posiadacze  modelu 950
musieli chodzić z pawerbankiem Wink
Dzisiaj w szybkim pierścieniu wypuszczono Build 10586.71
Wśród zmian, poprawek w aktualizacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
10586.104 na PC i komórki prawdopodobnie w przyszłym tygodniu;

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Miałem kupić 950, ale jak dowiedziałem się że ma USB 3.1 type C, to podziękowałem. Mam dość kupowania specjalnych kabli do jednego telefonu. Już Lighting mnie nauczył. 8 dych za 50-centymetrowy zamiennik Suspicious. Dziękuję, postoję.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#5
Mi jakoś 950 nie przypadła do gustu... Nie podobają mi się jej obłe kształty. Jako zwolennik telefonów z Windows Mobile jestem w pełni świadomy, że muszę szanować moją Lumię 735, bo coś mi się wydaje, że co najmniej do połowy tego roku nie będzie na rynku godnej uwagi słuchawki ze średniej półki. Lumia 650 nie zachwyca konfiguracją w żadną stronę, a ponoć jest wysoko wyceniana... Od czasu do czasu internety piszą coś o Lumii 850, ale to takie raczej bardziej plotki ploteczki, a szkoda...

Skoro Lumia 950 nie zrobiła na mnie wrażenia, a modele 6xx i 5xx są za słabe, to jedyna nadzieja w serii średniej/biznesowej - 7xx i 8xx, której pojawienie się może stać pod znakiem zapytania. Ewentualnie może jeszcze do 2020 roku pojawi się Surface Phone Tongue
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#6
Kompilacja 10586.107 w moim przypadku jest wyraźnie szybsza. Ekran blokady, uruchamianie aplikacji systemowych i przejścia między aplikacjami są znacznie hm... płynniejsze i bardziej "stanowcze". Idąc za informacjami, które znalazłem na szybko na wpworld.pl:

Cytat:Oficjalna lista zmian wygląda następująco:
– Poprawiono błędy, gdzie w niektórych przypadkach na Ekranie Startowym brakowało kafelków po przeprowadzeniu resetu do ustawień fabrycznych.
– Ulepszono wsparcie dla funkcji Narrator w trakcie czytania wielu języków.
– Ulepszono/ułatwiono przywracanie urządzenia do ustawień fabrycznych, jeśli ma ono włączone Szyfrowanie (bitlocker) w Ustawieniach lub szyfrowanie wymuszone przez politykę firmy.

Pewnie to tylko te ważniejsze zmiany, bo widać, że wyszczególnione na liście pozycje niewiele mają wspólnego z ogólnym działaniem systemu.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#7
Szybciej łapie sieć WiFi na częstotliwość 5GHz.
Na 2,4GHz było dobrze, po ustawieniu na 5GHz, po wyłączeniu i włączeniu telefonu trwało dość długo.
Teraz obie tak samo szybko.
Poczta oraz Kalendarz podskoczyły z wersji 17.6568.16822 do wersji 17.6568.16902.
Pojawiła się opcja Release Preview

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

The new Release Preview, is being touted by Microsoft as
Best for Insiders who enjoy getting early access to updates for the Current Branch, Microsoft applications, and drivers, with minimal risk to their devices, and still want to provide feedback to make Windows devices great.”
Odpowiedz
#8
Microsoft chwali się już Lumią 650, która ma być ukierunkowana na klientów biznesowych. W praktyce każdy, komu słuchawka się spodoba i będzie chciał za nią zapłacić około 500-600 zł dostanie dość ładny telefon z metalową ramką i śmiesznym procesorem Snapdragon 212, wspieranym przez 1 pamięci GB RAM.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przyznaję, że piszę ze złością, bo Microsoft nie chce dać ludziom telefonów ze średniej półki, z których użytkownicy byli i są bardzo zadowoleni (730/735, 830), a w zamian pokazuje prawdopodobnie ostatnią Lumię, która pod względem sprzętowym jest gorsza lub mocno porównywalna z modelem 735... Dodatkowo na niekorzyść tej premiery przemawia pojemność baterii - mniejsza o 220 mAh niż wspomniany starszy model. Nie uważam, że seria 6xx powinna być spektakularna, ale wydaje mi się, że słuchawka lepsza od Lumii 5xx wcale nie musi być gorsza od modeli nieco wyższych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeśli ktoś jest w stanie skonfrontować Lumię 735 o 650, tak żeby uświadomić potencjalnemu klientowi, że zastosowane w nowym modelu rozwiązania sprzętowe, mimo mniejszej baterii pozwolą na równie długą lub dłuższą pracę na akumulatorze, a wydajność Snapdragona 212 z taką samą ilością pamięci RAM będzie lepsza, to chętnie wysłucham. Nie jestem maniakiem drogich i wydajnych sprzętów, a telefon nie musi być moją wizytówką, ale byłbym w stanie dołożyć te 300-400 PLN, gdybym chociaż miał co za nie kupić. Powtórzę to, o czym pisałem wcześniej - nie ma na rynku telefonu, który wypełniłby lukę między 640 a 950, no niestety. W okolicach lipca będę myślał o przedłużeniu abonamentu i jeśli niewiele się w tej kwestii zmieni, to zostanę jedynie z firmowym Androidem, żeby później usłyszeć o premierze Surface Phone za kilka tysięcy PLN i załamać ręce. Czy tak właśnie zaczyna się kończenie przygód z Windowsem w kieszeni?

Więcej informacji w źródle grafiki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#9
(15.02.2016, 18:22)nikita napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Microsoft chwali się już Lumią 650, która ma być ukierunkowana na klientów biznesowych. W praktyce każdy, komu słuchawka się spodoba i będzie chciał za nią zapłacić około 500-600 zł dostanie dość ładny telefon z metalową ramką i śmiesznym procesorem Snapdragon 212, wspieranym przez 1 pamięci GB RAM.

A skąd wziąłeś info na temat ceny ?

Ta lumia ma kosztować 199 dolców(plus nasze podatki to wyjdzie ok 1000) , a w tej cenie to już nawet taka jakość wykonania plus amoled ale z najtańszym prockiem i 1gb ramu to lekkie przegięcie.
Odpowiedz
#10
(15.02.2016, 23:07)facecik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A skąd wziąłeś info na temat ceny ?

Ta lumia ma kosztować 199 dolców(plus nasze podatki to wyjdzie ok 1000) , a w tej cenie to już nawet taka jakość wykonania plus amoled ale z najtańszym prockiem i 1gb ramu to lekkie przegięcie.

Masz rację, zbytnio zasugerowałem się surowym przelicznikiem, ale mam wrażenie, że może być nieco taniej niż aktualnie szacujemy. Sądzę, że jeśli faktycznie cena wyjściowa będzie blisko 900-1000 zł, to już 2-3 miesiące po premierze będziemy mówić o cenach bliżej 700 zł. Aczkolwiek mogę się mylić, bo rynku mobilnego za bardzo nie znam... Jeśli faktycznie utrzyma się opcja 1000 PLN, to naprawdę porażka.

EDIT: chociaż nieee... chyba by to było jednak za piękne, żeby było tak tanio. Sprawdziłem cenę Lumii 640, która pewnie trzyma się dobrze do rozpoczęcia sprzedaży 650 i później znaczenie spadnie, ale póki co się trzyma. Przepraszam za niedopatrzenie w kwestii ceny. Reszta moich smutków pozostaje aktualna.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#11
Obawiam się że cena nie spadnie szybko(cena sklepowa) , popatrz na lumię 640 XL LTE, cały czas cena w miejscu ,a ile to już czasu minęło od premiery....
Lumie mało tracą na wartości, szczególnie te dobrze wykonane , gdyby ta Lumia wystartowała z takiej ceny jak napisałeś, to ja bym ją kupił od razu dla żony, bo te parametry dla W10 wystarczają, a telefon będzie miał fajny wygląd, i dobry ekranik. Niestety nie spodziewajmy się ceny poniżej 1000, a to jak napisałem cena zaporowa.Rynek w ciągu kilku miesięcy zapewne to zweryfikuje, i jeśli pojawią się w ofercie operatorów, w dobrej cenie, to można będzie na allegro wyrwać je w granicach 700-800 złotych a to już jest kwota akceptowalna.
Odpowiedz
#12
Tak, tak, masz rację facecik, uwzględniłem część tego jeszcze wczoraj po edycji. Mimo wszystko pisząc błędnie 500-600 PLN nie miałem oczywiście na myśli cen u operatorów, bo one są zazwyczaj dość mocno wygórowane. Myślałem raczej o firmach prowadzących sprzedaż telefonów w sieci (np. na Allego), gdzie można kupić m.in. dobry sprzęt, którego system nie jest brandowany. Ja właśnie tak kupiłem swoją Lumię i może ma to niewielki wpływ na użyteczność, to jednak jestem usatysfakcjonowany.

Trzeba czekać.

EDIT: Znalazłem na wpworld.pl kilka ciekawych informacji o procesorach:

Cytat:Oba procesory posiadają konstrukcję 28nm. Warto też wspomnieć że SD212 posiada zintegrowany moduł LTE (SD400 nie). Pierwszą zauważalną różnicą jest taktowanie procesora na korzyść modelu SD212. Dalej jednak zaczynają się spory, które postaram się stopniowo wyjaśnić. GPU – czyli procesor graficzny urządzenia – w obu urządzeniach jest zasadniczo podobny. Zasadniczo, ponieważ chip Adreno 305 posiada nieznacznie szybszy zegar taktowania co pozwala na minimalnie szybsze renderowanie dużych grafik, jednak architektura i procesy są przetwarzane w identycznej sekwencji i metodyce. SD212 zyskuje jednak zaawansowanym API graficznym OpenGL ES3.0* – co oznacza wsparcie dla bardziej zaawansowanych grafik i animacji, które deweloperzy mogą wykorzystać w aplikacjach lub stronach internetowych. Myślę, że można zaliczyć na tym polu remis.

[...]

Jaka więc jest konkluzja całych rozważań? Otóż Microsoft zdecydowanie nie wprowadza tu urządzenia rewolucyjnego pod względem specyfikacji. Rzekłbym że jest to bardziej ewolucja ponieważ widzimy, że model Lumia 650 jest przystosowany do Windows 10 Mobile (który m.in właśnie w przeciwieństwie do WP 8.1 postawił na krótkie przechowywanie danych w multitaskingu w zamian za szybkie uruchamianie i wznawianie co odzwierciedla wybór procesora).  Większość parametrów ma się podobnie.

Polecam doczytać jeszcze o cache procesora, czy jego braku. Szczegóły tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


EDIT 2: Z tabeli modeli Qualcomma wynika jednak, że procesory stosowane w Lumii 640 również nie dysponują pamięcią podręczną lub po prostu artykuł na Wikipedii nie jest pełny.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#13
Emocje po premierze nowej Lumii 650 opadły i zgodnie z oczekiwaniami telefon jest bardzo ładny, ale wszędzie podkreślana jest niemoc zastosowanego procesora, która sprawia, że korzystanie ze stosunkowo urozmaiconych aplikacji zaczyna zwyczajnie przeszkadzać użytkownikowi. Trudno się nie zgodzić, przecież to sprzęt, który jednak mimo wszystko nie powinien ograniczać nikogo do dzwonienia i pisania sms-ów, czy maili. Podkreślam również, że nie jedynie to wymusza taką opinie, a dwa inne czynniki: zastój sprzętowy względem starszych modeli oraz wygórowana cena...

Chciałbym się jednak podzielić inną informacją. Kompilacja Windows 10 Mobile oznaczona numerkiem 122 na końcu działa wyśmienicie. Instalowałem ją z poziomu Windows Phone 8.1 na swojej Lumii 735 i biorąc pod uwagę kompilację 10586.107, ta naprawdę robi wrażenie. System jest bardziej... responsywny i lepiej odpowiada na szmyranie palcem po ekranie. Może to też kwestia tego, że po raz pierwszy przywracałem telefon do 8.1 bez zachowywania jakichkolwiek ustawień, a następnie wykonałem czystą aktualizację do 10586.122 (oczywiście z uwzględnieniem między-aktualizacji do 10586.107, która jest wymagana), ale każdemu kto jeszcze nie skorzystał z aktualizacji w kręgu Slow (bo m.in. ten jest wymagany do aktualizacji), mogę z czystym sumieniem polecić nową wersję. Nie jest ona pozbawiona niepoprawionych dotychczas drobnych usterek (jak tło pod listą aplikacji po zamknięciu jakiegoś programu), ale dobra robota została wykonana z optymalizacją aplikacji w tle. A to jedna z ważniejszych poprawek. Teraz przy moim trybie korzystania z telefonu, mogę śmiało powiedzieć, że bateria bez podłączania do ładowarki pracuje od 1,5 do 2,5 dnia, co według mnie jest wynikiem dobrym Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#14
Coś się MS nie spieszy z wydaniem 10tki na inne urządzenia. Chyba jeszcze żaden telefon nie dostał oprócz fabrycznych.
Odpowiedz
#15
Dziś kolejna aktualizacja build 10586.164.
Odpowiedz
#16
(08.03.2016, 22:50)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dziś kolejna aktualizacja build 10586.164.

Zaktualizowałem i pojawił się problem z aplikacjami takimi jak Poczta, Pogoda i aplikacja mojego banku. Włączam, ładowanie i wywala do ekranu głównego... Na .122 takie coś nie miało miejsca, więc coś zepsuli :c

Chyba że o to chodzi! Optymalizacja aplikacji tak, żeby się nie uruchamiały w celu lepszego zarządzania energią, co z kolei powoduje dłuższą pracę na baterii Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#17
Spróbuj przeinstalować apki bo u mnie działają bez problemu.
Odpowiedz
#18
Źle się dzieje w świecie mobilnego Windowsa, coraz więcej aplikacji i usług znika z tego systemu, ostatnio była informacja o zamknięciu usługi MixRadio dziś kolejne info o tym że aplikacje HERE znikną ze sklepu 29 marca.
Odpowiedz
#19
(15.03.2016, 18:00)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

dziś kolejne info o tym że aplikacje HERE znikną ze sklepu 29 marca.

Ponoć 29 czerwca. Szkoda, bo lubię nawigację HERE. Na szczęście Mapy Microsoft umożliwiają całkiem przyzwoitą nawigację, której jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#20
29 marca usuwają ze sklepu, 30 czerwca przestaje działać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości