Windows 10 Mobile oraz urządzenia
#21
(15.03.2016, 18:15)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

29 marca usuwają ze sklepu, 30 czerwca przestaje działać.
Nawet nie wiedziałem, dla mnie to jedna z większym strat. Aparat mnie trzyma przy mojej 1020, ale pojawiło się parę świetnych fonów z androidem i powoli myślę nad przejściem. Powoli staram się wykorzystywać coś więcej i braki na win zaczynają się uwidaczniać co raz mocniej Sad Jeszcze tempo wdrażania 10-tki to jakaś kpina z użytkowników, smutne, ale chyba sami chcą ubić ten system.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#22
(15.03.2016, 18:15)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

29 marca usuwają ze sklepu, 30 czerwca przestaje działać.

Tylko mnie smucisz...

(15.03.2016, 18:28)buri napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Aparat mnie trzyma przy mojej 1020, ale pojawiło się parę świetnych fonów z androidem i powoli myślę nad przejściem.

Jeśli Windows 10 Mobile nie wyjdzie na prostą, to jestem pewny, że nie kupię słuchawki z Androidem... Prędzej się zmuszę do Apple Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#23
Mapy Windows wykorzystują Here... Szkoda, najlepsze mapy z jakich korzystałem.
Odpowiedz
#24
Sytuacja się może zmieni jak w końcu wydadzą W10 Mobile dla wszystkich.
Ale... jak oni to zrobią np. w najbliższych miesiącach to co... jesienią nowy andek, nowy ios. Zaś będą w tytę.
Odpowiedz
#25
(15.03.2016, 19:35)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mapy Windows wykorzystują Here... Szkoda, najlepsze mapy z jakich korzystałem.

Ale pewnie wiedzieli, że HERE może się sypnąć i zmienić plany. Sama aplikacja Mapy będzie rozwijana i będzie działać, przynajmniej taką mam nadzieję. A czy będzie korzystała z podkładów HERE, czy Binga, czy czegoś innego... czas pokaże.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#26
No i lipa na maxa, nie wszystkie telefony zostaną zaktualizowane do 10. Tyle z obietnic Microsoftu.
Ci co używają insidera mogą co najwyżej zainstalować obecną wersje testową która nie będzie już wspierana i aktualizowana.
Odpowiedz
#27
To było wiadomo od momentu ogłoszenia wymagan dla W10 Mobile - jakoś już wtedy dawali znać, że z 512 MB RAM (i nie tylko), może być problem.
Przecież to system o innych możliwościach, więc dziwne byłoby, aby działał sensownie na low-endach typu stary Snapdragon S4 + właśnie tyle RAM. Dziwi natomiast, że na liście nie ma nawet niektórych modeli z 1 GB.. albo dopiero będą.. albo będzie coś jeszcze innego.

Obstawiam protezę typu Windows Phone 8.5 albo coś w tym rodzaju. MS ma doświadczenie w robieniu ludzi w takie wały (aka WP 7.8 czy też Windows RT).
No ale niektórzy i tak powiedzą, że to lepsze niż Android bez aktualki.. nawet w czasach, gdy średnia półka tych smartfonów wydajnościowo wystarcza do wszystkich zastosowań oprócz mocnych gier, a aktualki są z GP (także dla usług Microsoftu).
Odpowiedz
#28
Nawet proteza nie pomoże. Brak map od HERE mi wystarczy, aby lato/jesień kupić coś z androidem.  Zresztą już od początku jak mówili o ograniczeniu funkcji miałem podejrzenia. Nie gram w gry na telefonie bo mnie męczą (i tak w planach przenośna konsola do plecaka), a od telefonu wymagam dobrej baterii, przyzwoitego aparatu (będzie mi szkoda mojego z 1020, lampa błyskowa to jest to) oraz paru drobiazgów, które już dostrzegłem w kilku modelach z Androidem, a ostatnie modele Xiaomi naprawdę robią wrażenie również dobrą ceną.


Edytka

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#29
No i koniec uczestnictwa w programie Insider i wolnym kręgu aktualizacji. Telefon po zainstalowaniu kompilacji 14295.1000 stał się nieużywalny. Co chwile restart, problem po każdorazowym zalogowaniu się do sieci... Powrót do 8.1 jakoś mi się nie uśmiecha - korzystałem z niego przez jakiś czas, ale jednak względem 10 czuję się jakbym zamienił Matiza na Fiata Multiplę - jest gorzej. Nie wiem, nie wiem nic. Zostałem z jednym sprawnym telefonem na Androidzie i to dla mnie koszmar, co teraz? Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#30
W nowej kompilacji testowej 10 na komputery można uruchomić tryb continuum z telefonu i mamy windows w windowsie Wink



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#31
Microsoft ma "fiu bździu" w głowie. Bez sensu.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#32
Ponoć problem z restartowaniem telefonu jest związany ściśle z Orange i można to obejść. Wszystko wskazuje więc na to, że wracam do Insidera, bo nie wiem kiedy można się spodziewać oficjalnej aktualizacji z 8.1...

Cytat:Uwaga dla osób korzystających z Orange

Jeżeli po aktualizacji Wasz telefon restartuje się przez cały czas to musicie zmienić ustawienia dotyczące dostępu do Internetu. Po uruchomieniu telefonu musicie szybko wyłączyć transmisję danych (najlepiej za pomocą centrum akcji). Następnie w ustawieniach SIM musicie ręcznie dodać punkt dostępu do Internetu:
- Nazwa: orange (z małej litery)
- Login: Internet (z dużej litery)
- Hasło: internet (z małej litery)
- Reszta ustawień domyślna

źródło: MSMobile.pl -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#33
Jeszcze nie masz aktualizacji? Jaki masz model?
Odpowiedz
#34
Windows 10 Mobile build 10586.218 dostępny

Lista zmian info z wpworld.pl

Cytat:Jest i oficjalna lista zmian:
– usprawienia stabilności i wydajności
– dodano wsparcie dla Visual Voicemail w telefonach Dual Sim
– usprawniono łączność przez Bluetooth, włącznie z stabilnością połączenia z zewnętrznymi urządzeniami
– naprawiono problem, który czasem powodował wyłączanie się odtwarzanej muzyki w momencie wyłączenia ekranu
– usprawniono działanie przeglądarki Microsoft Edge, włączając w to wsparcie dla powiadomienia przed pobieraniem nowego pliku, wsparcie dla pobierania plików w tle, oraz błąd w którym strona nie ładowała się po otworzeniu linku z zewnętrznej aplikacji
– ulepszono stabilność Cortany w funkcji czytania wiadomości SMS oraz ulepszono funkcję Ciche Godziny
– usprawniono stabilność aplikacji Sklep, włączając w to problem, który powodował, że niektóre aplikacje nie aktualizowały się lub nie instalowały się
– naprawiono błąd, który czasem powodował, że po aktualizacji z Windows Phone 8.1 niektóre aplikacjie pokazywały puste kafelki
– usprawniono łączoność z komputerami PC przez łącze USB na niektórych telefonach, które były aktualizowane z Windows Phone 8.1
Odpowiedz
#35
(10.04.2016, 12:02)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeszcze nie masz aktualizacji? Jaki masz model?

Ty mnie zapytujesz? Bo miałem Was dzisiaj pytać w tej sprawie... Lumia 640 w Orange nie dostała jeszcze oficjalnej aktualizacji z 8.1 - ok, rozumiem, operator może przygotowywać soft, ale w mojej 735 z czystym systemem? Kiedyś te nieoperatorskie systemy dostawały aktualizację wcześniej, a teraz jak to jest? W kwietniu przez ponad tydzień pracowałem na 8.1 z Upgrade Advisorem i nie otrzymałem żadnej informacji o aktualizacji. Pogubiłem się w tym...

Aktualnie Insider Fast, ale nie ukrywam, że chciałbym mieć zwykłego Windowsa 10 Mobile z oficjalnej gałęzi. How to?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#36
A to musisz orange za kudły złapać, albo za pomocą narzędzia do odzyskiwania spróbować wgrać brand play.
Odpowiedz
#37
(26.04.2016, 07:44)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A to musisz orange za kudły złapać, albo za pomocą narzędzia do odzyskiwania spróbować wgrać brand play.

Nie chce mieć Play nigdzie Tongue

Ogólnie to jakiś jestem zagubiony, bo kiedyś była jeszcze taka stronka dotycząca dostępności aktualizacji dla danych Nokii, dla danego regionu i danego operatora, a teraz - chaos. Aktualizacja jest niby dostępna oficjalnie, ale... nigdzie jej nie ma. Informacji też niewiele. Moja Lumia 735 jest na liście dopuszczonych do aktualizacji modeli i to tyle w temacie. Równie dobrze mogłaby się zaktualizować w te wakacje. Zaczyna mnie to irytować.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#38
Jak aktualizacja z 8.1 nie jest dostępna normalnie wystarczy wybrać w insiderze opcje slow i system zaktualizuje się do stabilnej 10 i to na wszystkich modelach x2x jak i nowszych.
Odpowiedz
#39
(26.04.2016, 08:33)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak aktualizacja z 8.1 nie jest dostępna normalnie wystarczy wybrać w insiderze opcje slow i system zaktualizuje się do stabilnej 10 i to na wszystkich modelach x2x jak i nowszych.

I później opuścić Insidera po prostu?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#40
A nie sorka w Insider Release Preview jest stabilna 10 , namieszali z tym troche. Po aktualizacji nie trzeba opuszczać tego kręgu bo jak na razie jest tam tylko stabilna wersja systemu dla tych którzy z jakiegoś powodu nie załapali się na zwykła aktualizacje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości