Windows 10 Mobile oraz urządzenia
#61
U mnie przez chwile tak było na testowym RS2 po aktualizacji wszystkich apek samo się naprawiło.
Odpowiedz
#62
Nie ma aktualizacji aplikacji Wiadomości. Takimi ruchami MS właśnie pokazuje jakim specjalistą jest na rynku mobilnym... chyba był czas, żeby to przetestować...
Odpowiedz
#63
Błąd po aktualizacji i pewnie reset by załatwił sprawę.
Odpowiedz
#64
Ma to kilka osób i reset nie pomaga. Wygląda na to, ze to błąd samej aktualizacji. Tak nawiasem mówiąc zawsze WPowcy śmiali się z Andka, ze każda aktualizacja to Full Wipe a tu? Też trzeba robić reset? W Andku mogę aktualizację olać a na WM instaluje się sama. NO super.
Odpowiedz
#65
Wciskasz spację i przetrzymując ją, przesuwasz klawiaturę...
Swoją drogą Play jeszcze nie wydał AU dla Lumii 640...
Odpowiedz
#66
(26.08.2016, 09:30)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wciskasz spację i przetrzymując ją, przesuwasz klawiaturę...
Swoją drogą Play jeszcze nie wydał AU dla Lumii 640...

To nie działą na l635. Za mały ekran. nie ma opcji przesuwania klawiatury...
Zmiany są niedostrzegalne. inny trochę sklep. Nowszy Edge. A jak mulił tak muli...
Odpowiedz
#67
(26.08.2016, 07:37)Apocalypse napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak nawiasem mówiąc zawsze WPowcy śmiali się z Andka, ze każda aktualizacja to Full Wipe a tu? Też trzeba robić reset?

Będąc złośliwym powiem, że śmiano się też z aktualizacji.
A to MS zrobił ludzi w bambuko robiąc WP 7, który dostał tylko WP 7.8 aka "Proteza".
A to MS nie dał wszystkim urządzeniom aktualki z WP 8.0 do WP 8.1 (np. HTC 8S)
A to MS zawalił sprawę aktualki z WP 8.1 na W10M i w efekcie nadal nie każdy to ma, a jak chce mieć, to musi bawić się w jakieś insidery.

Ja tam dawałem im szansę jeszcze za czasów WP 7.5, potem chwilę z WP 8/8.1... szybko kolejnej nie dam, bo i nie ma po co Wink
Odpowiedz
#68
Z WP 8.1 na W10M to powinieneś przeprosić bo w tej chwili pomawiasz.
Było oświadczenie + raport że niektóre modele nie dostały W10M nie z powodu chęci MS, a z powodu opinii negatywnych od insiderów.
Odpowiedz
#69
14393.321

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#70
Szkoda że Mobile się kończy Sad, nie można nawet kupić Lumii 950 w oficjalnym sklepie Microsoftu. To był miejscami super system, kafelki były dla mnie bardzo wygodne i w ogóle system dobrze się prezentował. Gorzej jak się zastanowiło co tam jest. Ale dobrze go wspominam. Żeby nie iOS, to miałbym Lumię.


PS podbijam temat.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#71
Zrób sobie mocnego facepalma, może ci się komórki po świętach rozruszają Wink
Kończy się seria - Lumia.
Wchodzi Surface...
Odpowiedz
#72
Surface wchodzi od dwóch lat i wejść nie może Wink

Zresztą nawet jak wejdzie teraz, to wejdzie w system zupełnie oderwany od rzeczywistości. W10M nawet na topowych modelach nie działa najlepiej. Użytkownicy uskarżają się na stabilność, szybkość, sklep jest przetrzebiony i nawet jeśli telefon będzie perfekcyjnie wykonany, to będzie... przyciskiem do papieru lub podkładką pod bujający się stolik.

No ale nie wymagajmy niczego od firmy, która swoją flagową biurową aplikację (Office) lepiej wspiera na konkurencyjnym systemie (Android) niż na swoim.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#73
Surface Phone? Dopiero w tym roku ma wejść Wink
Odpowiedz
#74
Ja wiem czy nie działa najlepiej, u mnie wszystko działa stabilnie i w miarę szybko.
Odpowiedz
#75
Nie bądź śmieszny. To tak jak CEPIK, słyszymy od 3 lat o tym systemie i jakoś... ciągle przesuwają.

PS tutaj ciekawostka:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wrzuciłem zapytanie w cudzysłowie, żeby wyniki były bardziej trafne, ale nie jestem pewny ich prawidłowości tak czy owak - ale to daje do myślenia.

Microsoft nie ma pomysłu na swój dział mobilny, czego dowodem jest:
- mityczny Surface Phone (serio, rynek nie lubi próżni, gdyby Microsoft pracował nad czymś, to by podgrzewał atmosferę i szykował system pod nowy telefon)
- dziwne numery przy aktualizacjach WP7->WP8 (właściwie 7.8), WP8->WP8.1, WP8.1->WM10
- własne aplikacje są niejako traktowane po macoszemu
- zastój w nowych telefonach (no ale w końcu będzie Surface Phone)

Po prostu Windows Mobile to taki bękart. Albo przetrzymamy złe czasy, albo szykować się na pogrzeb. Według mnie, raczej to drugie.
Ale Lumia 920 to była kosa.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#76
(08.01.2017, 21:27)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie bądź śmieszny. ...

Chyba jednak facepalma nie zrobiłeś i komórki się nie załączyły. Nie wstydź się, tylko tak porządnie się trzepnij. Potem wróć do swoich wypocin Wink

Potem pomyśl i zrozum że gadasz z użytkownikiem Lumii, który po mękach andusia wprost czeka na Surface Wink
Odpowiedz
#77
Oh Boże, klękajcie ludzie bo forumowicz ma Lumiusię i czeka na Surface!!11 OMG! Ratunku, będzie rzeź!

A tutaj masz najstarszy post opatrzony tagiem Surface Phone w serwisie WPWorld (kiedyś windowsphone7):https://wpworld.pl/10581/microsoft-pracuje-nad-wlasnym-smartfonem/ - "Microsoft pracuje nad własnym smartphonem".
2012 rok. Serio? Dalej idziesz zaparcie w swoją ignorancję?

Oh a tu masz jeszcze notatkę z serwisu ZDNet (całkiem wiarygodny i porządny serwis tworzący treść, a nie kopiujący wiadomości - to nie Onety ani Komputer Światy):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ZDNet napisał(a):Microsoft officials recently confirmed there will be no new Band device this year, and my sources continue to say no new Microsoft phones of any kind are coming this year, either. If and when anything like a Surface Phone ends up materializing, it will likely be late 2017 or maybe even not until 2018, my contacts have said recently.
No i jak się teraz czujesz? I mówisz że "ma" wyjść w 2017?

I teraz pytanie, co Microsoft ma w planach na 2017 rok skoro:
- pokrycie ekosystemu mobilną dziesiątką jest skromne, bo nie ma wsparcia dla starych topowych modeli (925 na przykład)
- udziały w rynku to mniej niż 1%
- brak żywotnych dla użytkownika aplikacji, lub aplikacje w sklepie są ograniczone w funkcjach i stabilności (no ale powiedzmy że Mobile to system dla biznesmenów, więc Snapchat nie jest im potrzebny, z drugiej jednak strony, Office lepiej działa na Androidzie)
- nie wiemy nic o innych wypełniaczach oferty na ten rok
- media i użytkownicy są zrażeni

Jeśli to nie jest umieranie, to na pewno agonia. Surface Phone naprawdę musi zdeklasować rywali. Ale nawet jeśli telefon będzie bajeczny pod względem sprzętowym, to z oprogramowaniem będzie krucho. A przecież Microsoft próbował rozwiązać problem przez różne projekty konwersji aplikacji z iOS/Android bezpośrednio na Windows Mobile.

Uwierz mi, nawet jeśli Surface Phone wyjdzie (ja w to nie wierzę*) i bez względu do kogo będzie kierowany, to nie odniesie sukcesu poza fanami i gadżeciarzami. Bo jaki to jest system, skoro cały ekosystem (gałąź mobilna) jest tak niestabilny? Microsoft 3 razy zdążył oszukać klientów na aktualizacjach. Serio myślisz że jakaś firma na coś takiego sobie pozwoli? Aktualizacja systemu to nie tylko ciekawe funkcje dla użytkownika, ale też nowe funkcje w API, co rzutuje na aktualizacje apek w sklepie. Dlaczego ja, mając iPhone SE i czytając artykuł o wydaniu iOS 10 mogę spokojnie przejść do ustawień i będzie tam na mnie czekała aktualizacja? Dlaczego jestem pewny, że apka będzie bardzo dobrze działać? System jest doszlifowany i musi działać, bo płacę gruby hajs za to. A Microsoft, skoro zysków z Mobile nie ma, to nie ma ochoty topić kolejnych dolarów w coś, co mu zdecydowanie nie wychodzi. Bo jak był tandem Microsoft+Nokia, to jeszcze jakoś to wyglądało, każdy robił to, co naprawdę umie (chyba nie było Nokii Lumii, która byłaby kompletną kaszaną, ale taką kaszaną, że szkoda gadać).


PS Żeby nie było, używałem Lumii. Mój pierwszy dotykowy smartfon to była Lumia 520. Potem 820, 920, 925. Brat ma 830 i już zaczyna na nią psioczyć, choć to zwykły użytkownik, który ma tylko apkę banku, facebooka i latarkę.

* Jeśli Microsoft wyda w 2017 Surface Phone, wpłacę 500 zł na losowo wybraną fundację.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#78
Nie wybieraj losowo fundacji, wskaże Ci warta polecenia Wink
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#79
Właśnie najgorsze jest to, że jak wyjdzie im hardware, to z softem będzie bida. Gdybym tworzył aplikacje mobilne to bym sie 100 razy zastanowił zanim bym coś napisał na mobilnego Windowsa - bo już tyle razy odwracali wszystko do góry nogami wymagając zmian w kodzie, że to inwestycja bez sensu. Lepiej zrobić appkę na androida - będzie np. piracona na potęgę, ale że użyją ją miliony ludzi to i tak większy to ma sens.

Aha, jakby ktoś dal argument, że można stworzyć i na W10 i na Mobile i na Xbox jednocześnie... no można, tylko po co, skoro te appki uniwersalne na desktopie to również gnioty i nie za bardzo ktoś chce z tego korzystać?
Odpowiedz
#80
Ja bym na pewno nie napisał apki na mobilnego Windowsa. Za duże ryzyko że czas zmarnuję bo zamkną sklep albo nikt nie będzie korzystał.

Fatalne jest też błędne koło: nie ma apek, bo nie ma klientów, nie ma klientów bo nie ma apek. Nie wiadomo kto powinien wykonać pierwszy krok. Teoretycznie deweloperzy, ale oni są zwyczajnie niechętni do inwestowania w platformę, której stabilność rynkowa i technologiczna jest poddawana w wątpliwość.

Tak więc wydanie Surface Phone 31 grudnia 2017 roku wcale nie powoduje nastania nowej ery dla Windows Mobile. Kto wie, może ten telefon będzie gwoździem do trumny? Bo po co mi zajebiaszczy telefon z koncepcyjnie fajnym systemem, ale bez aplikacji? Owszem, jak miałem Nokię E52 to nie musiałem mieć sklepu z aplikacjami bo wystarczał wbudowany klient pocztowy, systemowa przeglądarka (na Webkicie Grin) i jakiś mobilny pakiet Office. Ale teraz jest zupełnie inaczej i wysokiej jakości apki mobilne są pożądane. Mi osobiście nie jest potrzebny Snapchat czy Tinder, ale jeśli powstanie jakaś sieciowa aplikacja do pracy i na mobilnym Windowsie jej jakość będzie mocno poniżej przeciętnej, to co wtedy mi odpowiesz? Że produkuję wypociny i niepotrzebnie ślina mi cieknie bo jest Surface Phone? I kto tutaj bzdurka?
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości