Kontrola - czy to przez wirus czy głębszy problem?Brak praw administratora.
#1
Cześć. Nie mogę nic kompletnie zrobić w laptopie Lenovo y510p z systemem Windows 10 x64 Pro. Ani nie mogę zainstalowac - zaktualizować sterowników chipsetu ponieważ wyskakuje błąd( w załączniku screen). ani nie mogę wejsć w podgląd zdarzeń także błąd. I nie mogę również usunąć power menagement z dodaj usuń( w załączniku screen). Tak jakbym stracił prawa administratora. Chociaż w panelu sterowania w konta użytkowników niby jeszcze jestem adminem. Moje zabezpieczenie to Eset Smart Security i skan Malwarebytes-Anti Malware. Nie wiem czy to przez wirusa czy zaczęło się odkąd nadałem hasło (także obrazkowe).  Załączam rownież potrzebne logi i proszę o sprawdzenie.

   
   
   


.txt   Addition.txt (Rozmiar: 33,37 KB / Pobrań: 118)

.txt   FRST.txt (Rozmiar: 55,38 KB / Pobrań: 125)

.txt   Shortcut.txt (Rozmiar: 55,54 KB / Pobrań: 133)

Edit: Rozwiązałem problem. Przyczyną było to, że po prostu za bardzo po blokowałem sobie wszystko Eset Smart Security. Gdy zrobiłem domyślne ustawienia Eset, wszystko wróciło do normy. Smile Smile Smile
PS: Usunałbym post ale nie ma chyba takiej opcji? A przynajmniej ja nie widzę. Dlatego dałem chociaż rozwiązanie problemu.
Odpowiedz
#2
(24.01.2016, 06:55)Nivez napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cześć. Nie mogę nic kompletnie zrobić w laptopie Lenovo y510p z systemem Windows 10 x64 Pro. Ani nie mogę zainstalowac - zaktualizować sterowników chipsetu ponieważ wyskakuje błąd( w załączniku screen). ani nie mogę wejsć w podgląd zdarzeń także błąd. I nie mogę również usunąć power menagement z dodaj usuń( w załączniku screen). Tak jakbym stracił prawa administratora. Chociaż w panelu sterowania w konta użytkowników niby jeszcze jestem adminem. Moje zabezpieczenie to Eset Smart Security i skan Malwarebytes-Anti Malware. Nie wiem czy to przez wirusa czy zaczęło się odkąd nadałem hasło (także obrazkowe).  Załączam rownież potrzebne logi i proszę o sprawdzenie.









Edit: Rozwiązałem problem. Przyczyną było to, że po prostu za bardzo po blokowałem sobie wszystko Eset Smart Security. Gdy zrobiłem domyślne ustawienia Eset, wszystko wróciło do normy. Smile Smile Smile
PS: Usunałbym post ale nie ma chyba takiej opcji? A przynajmniej ja nie widzę. Dlatego dałem chociaż rozwiązanie problemu.

Przyda się może ktoś też będzie miał taki problem.

PS. też mam tego lenovo i z ciekawości zapytam czy nie ma z nim problemów pod win 10? znajduje wszystkie sterowniki i wszytko działa jak należy?

masz domyślną konfigurację? Intel 4200M, 8Gb ram, dysk hybrydowy i NV GF GT755?
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#3
@witek21 Sterowniki te najważniejsze są, czyli sterowniki od chipsetu, nvidii , wifi, wlan dla Windows 10 Pro x64. Reszta jak na przykład power management nie są potrzebne. Ewentualnie jeszcze od usb 3.0 chyba ale te chyba kiedyś też znalazłem w sieci. No i kamera i mikrofon, działają te od 8-ki. Ja jestem zadowolony jeśli chodzi o Windows 10 x64 Pro na tym laptopie.
Moja konfiguracja to Intel Core i7 4700 MQ, 16 GB Ram, 1TB+ 8GB SSGD i Nvidia Geforce GT755M SLI.
Odpowiedz
#4
(24.01.2016, 12:39)Nivez napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@witek21 Sterowniki te najważniejsze są, czyli sterowniki od chipsetu, nvidii , wifi, wlan dla Windows 10 Pro x64. Reszta jak na przykład power management nie są potrzebne. Ewentualnie jeszcze od usb 3.0 chyba ale te chyba kiedyś też znalazłem w sieci. No i kamera i mikrofon, działają te od 8-ki. Ja jestem zadowolony jeśli chodzi o Windows 10 x64 Pro na tym laptopie.
Moja konfiguracja to Intel Core i7 4700 MQ, 16 GB Ram, 1TB+ 8GB SSGD i Nvidia Geforce GT755M SLI.

a jak ci się podoba dysk hybrydowy SSHD?? ja miałem SSD i powiem że aż tak za nim nie tęsknie, dobre jest to połączenie Smile jestem zadowolony z prędkości
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#5
Hmm ja właśnie nie widzę różnicy pomiędzy SSHD a zwykłym HDD SmileChociaż powiem Ci że faktycznie jest nieźle. I zastanawiałem się nad SSD. Ale piszesz, że nie widać aż takiej różnicy? Między SSD a SSHD?
Odpowiedz
#6
(24.01.2016, 13:41)Nivez napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Hmm ja właśnie nie widzę różnicy pomiędzy SSHD a zwykłym HDD SmileChociaż powiem Ci że faktycznie jest nieźle. I zastanawiałem się nad SSD. Ale piszesz, że nie widać aż takiej różnicy? Między SSD a SSHD?

Jest różnica SSD rządzi, miałem ssd i chciałem sprzedać ten dysk SSHD ale dowiedziałem się iż wtedy stracę gwarancję wiec muszę go mieć do końca gw, sprzedałem wiec ssd, w sshd te 8gb ssd nawet nieźle się sprawują, normalnemu/pełnoprawnemu ssd nie dorównuje ale mam za to dużą przestrzeń na pliki i start systemu jest szybki. Programy też startują szybko i już chyba ssd mi niepotrzebne. Już jestem po gwarancji i widziałem ze te dyski nawet nieźle jeszcze stoją cenowo... ale służy mi bezawaryjnie już kawałek czasu a ssd musiałbym z 256GB zapodać a może i więcej żebym się nie martwił o miejsce itd. a w tym przedziale jeszcze jak dla mnie za drogo. SSHD i tak lepszy niż zwykły talerzowiec.
Ale jak chcesz jeszcze szybciej to namawiam do SSD.
Wisevector v3,05
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości