AOL Shield - przeglądarka wykorzystująca środowisko wirtualne
#1
AOL (dawniej America Online) to znana od ponad 30 lat amerykańska firma związana z rynkiem usług sieciowych - jednym z jej ostatnich projektów jest przeglądarka internetowa na bazie Chrome pod nazwą AOL Shield. Przeglądarka jest rebrandem przeglądarki Armored Browser rozwijanej przez brytyjską firmę SentryBay.
Opis możliwości AOL Shield na stronie programu jest dość skąpy, posłużę się więc cytatem z recenzji na Neowin...stamtąd też screeny
Cytat:Anti-Phishing
  • PhishLock Technology - Patented technology to help prevent identity and data theft by detecting when a user navigates to a website identified as a scam phishing site and blocking the phishing site from loading.
  • Blacklisting Protection - Once a phishing website has been confirmed, it is added to a blacklist that is maintained and made available for public use.
EntryProtect
  • Anti-keylogging (AKL) - Window Hook Protection - A hook is a mechanism to listen to system messages that are sent to an application window, such as mouse and keyboard events. Hook protection prevents malware from listening to these messages.
  • Kernel Level keylogging Protection - Key loggers are a form of spyware or “trojans” that are used to capture keystrokes. The AOL Shield software uses patented technology that replaces the actual keys pressed with randomly-generated characters to help prevent anyone from capturing keystrokes and with them, your sensitive data.
  • Screen Capture Protection - Prevents malware from stealing sensitive information by preventing such malicious software from taking pictures of the browser screens. The user is still able to capture screens manually.
  • Form Grabbing (Anti-API hooking) Protection - Prevents malicious software from stealing form data before it is encrypted and sent to the intended website.
  • Crypto and Networking API protection - A technique used by some malware (e.g., SpyEye. Zeus) is to intercept the calls to crypto and networking libraries. The software is able to remove the hooks installed by this type of malware.
Malware
  • Website malware protection - Leverages the Chromium open source project anti-malware and anti-download technology. A database of websites known to contain malware is actively maintained. This information is communicated to AOL Shield. If a website is reported as containing malware, the user will be redirected to a malware alert page.
  • Malware download protection - Involves maintaining a database of known malicious files; each time a user downloads a file, the list of malicious files is checked. If a user attempts to download a malicious file, the file will be blocked. A white-list of known good files is also maintained to prevent unnecessary checking and or blocking of good files.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak więc widać przeglądarka poza odizolowaniem jej od systemu posiada wiele mechanizmów, których zadaniem jest kompleksowa ochrona użytkownika i przeglądarki w czasie newralgicznej aktywności jak zakupy, bankowość, komunikacja online.
Program jest darmowy i obsługuje systemy od Windows 7 wzwyż.

Strona programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Recenzja na Neowin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Podobne produkty
SentryBay Armored Browser

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Bitdefender Safepay

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
ciekawie to wygląda i ciekawe jak wypadnie w testach...
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#3
Skąd to pobrać ? Grin

Ok mam ale nie zainstaluje sie bład wywala -,-
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#4
Mi się udało i to na słabym lapku. jak na razie spoko, ale niech się wypowie ktoś z doświadczeniem na temat tego produktu. 
u mnie na pewno działa i można wgrać Smile
Odpowiedz
#5
Tu jest nawet recenzją Łukasza Tkacza -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Od siebie dodam, że nie można zmienić silnika wyszukiwania. Ale przeglądarka naprawdę dobra.


Podobnie jak Łukasz Tkacz testowałem narzędziem spysheltera zrzuty ekranu.  No i niestety program nie przeszedł żadnego testu - wszystkie zrzuty ekranu na standardowym koncie, udało się wykonać. Inaczej na koncie admina - tam pare testów zrzutu ekranu nie udało się wykonać, ale już od 4a testu do 5b zrzutu ekranu niestety przeglądarka poległa. 

Nie wiem, jak to Łukasz testował - być może miał inny system. Mój to Windows 10 64 bit. Ale dobra wiadomością jest to, że przeglądarka rzeczywiście szyfruje klawisze. Tutaj nie udało się uzyskać dostępu do wpisywanego tekstu.
Narzędzie którym wykonywałem testy - 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Na 99% tamte testy robiłem na W10 x64.
Odpowiedz
#7
(08.01.2017, 11:07)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na 99% tamte testy robiłem na W10 x64.

Na screenie widać, że nie testowałes od 4a. Moze wykonales trzy pierwsze testy na koncie admina ? U mnie właśnie 3 pierwsze testy wypadły dobrze (nie da się zrobić screena na koncie admina). Natomiast na standardowym koncie użytkownika - wszystkie screeny przeglądarki się wykonały. Reinstalowalem ten program i to samo...
Odpowiedz
#8
Jednak można zmienić silnik wyszukiwania Smile "Pokaż ustawienia zaawansowane" - "Prywatność" - "Ustawienia treści" - "Szukaj" - "Zarządzaj wyszukiwarkami" i tam należy ustawić np. google jako domyślną. Szczerze mówić dziwi mnie że to ustawienie jest w sekcji "Prywatność" Grin
Odpowiedz
#9
(10.01.2017, 20:30)wortax napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Szczerze mówić dziwi mnie że to ustawienie jest w sekcji "Prywatność" Grin
Jak się zastanowić, to ma to oczywisty sens...polityka prywatności Google, MS czy np. DuckDuckGo jest zupełnie inna i każda z tych firm zbiera inne dane o użytkowniku i jego aktywności...to jak do tego podchodzi użytkownik - czy go to obchodzi bardziej, mniej lub wcale - jest więc uwzględnione w sekcji "prywatność" Wink
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
(05.01.2016, 19:08)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Skąd to pobrać ? Grin

Ok mam ale nie zainstaluje sie bład wywala -,-

Wiesz czemu wywala błąd ? bo Twoje zabezpieczenie (po niżej) koliduje z przeglądarką czyli ją blokuje ....

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
Odpowiedz
#11
Testowałem instalacje na czystym systemie ale poradziłem sobie z problemem jak pamiętam,
a tak poza tym masz dobry timing cytować mój post rok starszy -,-

Wygrałeś nagrodę złotego wykopu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości