Panda AV Free (?) i problem z siecią
#1
Najpierw pisze tu, bo nie jest to wynik żadnej infekcji i nie ukrywam, że liczę na jakieś uwagi, sugestie i porady Smile
Dostał mi się wczoraj w ręce laptok z Win 8.1 64-bit, na którym preinstalowany był pakiet McAfee (zapora, AV i takie tam)...to "fabryczny" AV i oczywiście w wersji próbnej, której okres minął i proszono mnie, żebym to odinstalował i wgrał coś dobrego i bezobsługowego za free. Deinstalacja za pomocą narzędzia do usuwania produktów McAfee poszła OK...komputer działał normalnie, co w tym przypadku znaczyło, że miałem dostęp do sieci.
Wybrałem jako następcę Pandę AV free i ta po instalacji zaczęła dziwnie mi się zachowywać...jakieś zamrożenia, wolne otwierania Firefoxa...no nie dało się normalnie pracować. Za pomocą odpowiedniego narzędzia odinstalowałem Pandę i zaczął sie problem - nie wróciło połączenie przez wi-fi. Sieci są wykrywane, ale połączenie jest "ograniczone", co w efekcie uniemożliwienie korzystania z sieci.
Próbowałem naprawiać systemowymi narzędziami, resetowałem kartę sieciową, resetowałem ruter, spróbowałem też naprawiać narzędziami poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i nic...wszystko po staremu czyli brak sieci.
Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i może coś zaproponować?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Jakiś czas temu używałem Pandy, ale IS 2016. Miałem problem z połączeniami WiFi kiedy w opcjach włączyłem Monitoring Sieci WiFi. Nie wiem czy ta darmowa Panda ma taką opcję - jeśli tak to może to być z tym związane.
Odpowiedz
#3
U mnie z Panda free było zawsze b. problemow. I tez mialem preinstalowanego McAfee.
Przed instalacją Pandy system utworzył punkt. Moze wystarczy cofnąć (?)
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#4
Regedit --->>> Panda (usuń wszystko co znajdzie)
Odpowiedz
#5
Sprawdź jeszcze tego FF. Może został jakiś dodatek po Mcafee. Usuń przeglądarkę i pozostałości po niej i zainstaluj na czysto.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości