Zestaw płaskich śrubokrętów
#1
Cześć, możecie polecić jakiś tańszy zestaw najczęściej przydatnych dobrych płaskich śrubokretów? Może być 1 + wymienne bity. Z góry dzięki za pomoc
Odpowiedz
#2
Ja kupowałem w elektroniku osobiście a potem jakiś czas potem, dokupiłem 2 zestaw w castoramie sklepie budowlanym.
Lubie zobaczyć wykonanie śrubokrętów przed zakupem.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Możecie zaproponować zestaw z alledrogo,ceneo?
Odpowiedz
#4
srubokrety dziela sie na slusarskie i elekteyczne. Slusarskich nie mozna uzywac do elektryki bo moze cie prad zabic (maja gorna czesc rekojesci metalowa do walenia mlotkiem). Narzedzia najlepiej kupowac na sztuki..to co ci jest potrzebne. Z czasem zgromadzisz fajny zestaw.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#5
Wera Wiha Wurth z droższych

Bhaco i Felo z tańszych.

Dexter Lux Topex z najtańszych

Osobiście mam mam:
- zestaw krzyżaków precyzyjnych z Wery (od 5lat)
- zestaw 100+ bitów z Wurth, niestety nie są one precyzyjne, ale do grubych śrub jak znalazł

A obecnie to najlepiej skocz do LeroyMerlin w poniedziałek widziałem tam świetne promo na zestaw 2X bitów Bosh do wiertarek, kupiłem takie kiedyś i mam do dziś (tak pasują do standardowego wejścia)

Oczywiście zależy do tego chcesz ich używać, jak wspomniał kolega wyżej.
Odpowiedz
#6
Na Allegro np. 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Dla elektryków, na sztuki. Jest też zestawik Knipex: dwa śrubokręty płaskie, jeden krzyżowy, szczypce wydłużone i boczne cięcia. Też dla elektryków. Zestaw kosztuje 300 zł z hakiem. Drogo, ale te narzędzia są praktycznie na całe życie. Wystarczy , że na Allegro wpiszesz słowo Knipex i poszukasz co mają sprzedawcy.

W tanie zestawy nie wchodź, bo po pierwszej konkretnej robocie zniszczysz narzędzia. Kupuj na sztuki dobre ale konkretne i tylko to co potrzebujesz. Kupując taniochę w dłuższej perspektywie czasowej przepłacisz.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#7
a jak na sztuki to jakie rozmiary płaskich wybrać?
Jeśli chodzi o zastosowanie to np rozkręcić jakiś sprzęt TV,bude od kompa itp nie bawię się w jakiś serwis czy coś. Tak żeby mieć zawsze coś dobrego pod ręką jak się będzie trzeba rozkręcić i śruby na tym nie ucierpiały.
Odpowiedz
#8
Mały, średni i ... duży  Lol
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#9
@A11-11Q - te Knipexy to polecasz? Nie znalem tej firmy, masz może odniesienie do jakichś popularniejszych firm?
Odpowiedz
#10
W praktyce używam narzędzi tej firmy. Np. jak potrzebujesz dobrej żabki to tylko Knipex Cobra  Smile. Z innych firm to chwalę sobie Atorn, Primat. W sumie dobrych producentów jest więcej z tym , że nie pojawiają się w popularnych marketach. Tam preferowana jest niska cena końcowa, dla klienta.

Dla mnie narzędzia muszą wytrzymać kilka lat. Jeśli w ciągu tygodnia lub miesiąca rozwalę narzędzia to ich jakość jest marna. Niestety, większość jest marna.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#11
Coś o tym wiem, mam w Wawie ulubiony sklepik, ale tam właściciel ma głownie Wera+Wiha. Byłem raz w sklepie firmowym Bahco to mnie zniechęcili, na allegro mieli ceny 40-50% niższe.

Ale rzucę okiem, bo obecnie potrzebuję grubego zestawy Torxów do nowego projektu. Ze 2-3 grubasy i 4-5 precyzyjnych. Najgorsze że to te głupie torxy z dziurką Wink
Odpowiedz
#12
Uważaj na podróbki  Wink
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#13
Od siebie mogę polecić firmy Yato czy Beta.
Odpowiedz
#14
Ooooo, Beta jest dobra, fakt Smile
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#15
rozmiary tzn np 2.5 x 50mm,2 mm,4-wypisałem pierwsze lepsze z wyszukiwarki.W sumie mogę się przejść i do narzędziowego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości