Eset Smart Security 9 i jego HIPS
#1
Hej,
Więc tak, chcę zakupić ESS 9 z jednej strony program chwalony a z drugiej sporo ludzi twierdzi że jego hips bez konfiguracji jest słaby. W związku z tym chciałem zapytać szanowne grono jak poprawnie skonfigurować hips w este żeby był skuteczniejszy niż przy ustawienia default?

dzięki i pozdrawiam

Odpowiedz
#2
Eset oferuje kilka Trybów filtrowania, i miedzy nimi można się poruszać.
Chcesz mieć kontrole nad wszystkim i masę komunikatów, ustaw go w Trybie Interaktywnym, w tedy nie odpędzisz się od komunikatów.
Pośrednim trybem między, oferowanym przez producenta a trybem Interaktywnym jest Tryb Inteligentny. Jeżeli coś podejrzanego będzie się działo zwróci na ten temat komunikat program i zapyta użytkownika co chcemy robić.

Potem Tryb reguł i tryb uczenia się.

Konfiguracja należy do użytkownika, ja osobiście preferuje i tez proponuje innym Tryb Inteligentny, no chyba ze ktoś ma cierpliwość i lubi komunikaty to tryb Interaktywny.
Odpowiedz
#3
Poza przestawieniem HIPSa w Tryb Inteligentny trzeba jeszcze coś poustawiać w opcjach, czy zwykłe ustawienia wystarczą? Mam na myśli ESS 9.
Odpowiedz
#4
Ten HIPS z eseta chroni tylko w trybie interaktywnym który jest prawie nieużywalny, inne ustawienia praktycznie nic nie dają i puszcza prawie wszystko.
Odpowiedz
#5
(19.10.2015, 14:44)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ten HIPS z eseta chroni tylko w trybie interaktywnym który jest prawie nieużywalny, inne ustawienia praktycznie nic nie dają i puszcza prawie wszystko.

I tu się z tobą jest ciężko nie nie zgodzić. Masz racje, w trybie interaktywnym działa fajnie, ale jak pisałem i piszesz ciężko w ogóle go używać, tak samo tyczy się to zapory w esecie.
Reszta ustawień jest i monitoruje, to co ustawił producent i tak naprawdę nie pyta użytkownika.
Cos mu nie gra zablokuje i tyle. Użytkownik nie wie do końca co się dzieje.

Co do ustawiania w opcjach szczerze, to po zmianie tego więcej nie masz co do robienia. Bo w zakładce HIPS więcej nie ma. Można jedynie pododawać jeszcze swoje reguły.
Można ująć to tak jeżeli chodzi o Eseta. Jest to program tak naprawdę na zasadzie Zainstaluj i zapomnij. Coś jak Norton. Użytkownik ma dostęp do ustawień można kilka rzeczy pozmieniać po ustawiać i tyle.

HIPS eseta na pewno nie jest monitorem pokroju coś co znajdziemy w SS czy Comodo
Odpowiedz
#6
Tja... to co eset aż tak zły? esi lepszym wyborem ?
generalnie jeszcze w szufladzie leży ssfw więc może to jakoś połączyć z ess 9 co?da się ?

Odpowiedz
#7
Nie Eset nie jest złym programem. Radzi sobie całkiem dobrze, co widać też po testach. Przyznać mu trzeba ze bardzo dobrze radzi sobie z wykrywanie Wszelakiego PUP, i pochodnych, gdzie inne potrafią polec Pakiety z czołówki.
Esi nie znam ale zapewne chodzi ci o Emsi. Powiem tak, tu i tu bym powiedział pod względem ochrony jest ona wysoka i są na równi.
Każdy pakiet ma jakieś zalety i wady, pytałeś się o HIPS, powiedzieliśmy tobie jak to wygląda w przypadku Eseta.

Jeżeli masz SSFW, to po co abrć aż ESS.
Bym na twoim miejscu zainstalował SSFW do tego nawet darmowego antywirusa lekką Pandę i elegancki zestaw jest i można obejść się bez pakietu Eseta czy Emsi.
Odpowiedz
#8
@dolar więc tak oczywiście chodziło EIS mała literówka Smile, natomiast jeśli chodzi o to dla czego ess jak ma się ssfw hm... bo tak jak patrzę na ssfw to chyba to jeszcze nie jest dla mnie oprogramowanie tzn. nie ma jeszcze takiej wiedzy na temat tego co dzieje się w systemie i boje się że zezwolę na coś na co nie powinienem :Sad choć z tego co czytam tutaj to jest to super soft Smile. W pierwszej opcji miałem zakupić EAM i do tego właśnie ssfw ale w chwili obecnej jak pisałem wyżej potrzebuję czegoś bardziej automatycznego ale też skutecznego Smile

Odpowiedz
#9
@dolar - polegnąć lub polec, nie poledz Tongue
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#10
(19.10.2015, 21:12)Quonirath napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@dolar więc tak oczywiście chodziło EIS mała literówka Smile, natomiast jeśli chodzi o to dla czego ess jak ma się ssfw hm... bo tak jak patrzę na ssfw to chyba to jeszcze nie jest dla mnie oprogramowanie tzn. nie ma jeszcze takiej wiedzy na temat tego co dzieje się w systemie i boje się że zezwolę na coś na co nie powinienem :Sad choć z tego co czytam tutaj to jest to super soft Smile. W pierwszej opcji miałem zakupić EAM i do tego właśnie ssfw ale w chwili obecnej jak pisałem wyżej potrzebuję czegoś bardziej automatycznego ale też skutecznego Smile

Zaraz nie dla każdego, zainstaluj pobaw się i zobacz. Komunikaty są eleganckie, i pisze co trzeba i wystarczy przeczytać.
Pakietów zainstaluj i zapomnij jest kilka. Są wersje testowe, zainstaluj pobaw się nimi, i zobacz co jest dla ciebie odpowiednie.

(19.10.2015, 21:53)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@dolar - polegnąć lub polec, nie poledz Tongue
Dziękuję, zgadza się.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości