Serwery DNS
#1
Witam. Szukam szybkich i bezpiecznych serwerów DNS które moge sobie ustawić. Nie jestem w temacie więc proszę was o pomoc. Czy te są wporządku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

I czy mogę je wpisać w routerze i nie musieć wpisywać w komputerach które są do niego podłączone czy muszę je podać tu i tu?

[Obrazek: RUQCmKa.png]
Odpowiedz
#2
Ja korzystam (albo korzystałem - sam już nie wiem jaką mam konfigurację sieci po zmianie routera w domu) z OpenDNS i nie zauważyłem żadnych problemów. Z tego co pamiętam, to oba adresy zdefiniowałem w konfiguracji routera.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#3
Można skorzystać z tych rozwiązań - to sprytne i przydatne narzędzia

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Ja korzystam z openDNS od ~8 lat, wszystko OK. Mam dwa wpisane w router: 208.67.222.222 i 208.67.220.220

Można trochę poustawiać sobie (ja z tego nie korzystam):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Jak masz zaznaczone DHCP serwer w routerze i na klientach też będzie DHCP włączone to automatycznie klienty pobiorą adres IP i DNS'y.

Masz tam jeszcze zakładkę rezerwacja DHCP, możesz każdemu (wybranemu) klientowi przypisać stały adres IP podając MAC karty.


Wrzucę na próbę openNIC: 217.12.210.54 i 37.233.98.173 (jednak ten drugi ma problem z dostępnością).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Dawno nie robiłem testu, i znowu okazuje się, że DNS'y od dostawcy są najszybsze ;P
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#5
Lista DNS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dla dociekliwych

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości