SpyShelter Firewall + AppGuard = mały problem
#1
Cześć,

Ostatnio przypadkiem zauważyłem poniższą sytuację:

- uruchamia się windows 7
- odpala się pulpit, wszystko niby ok
- mija jakieś 20-30s zanim SSFW i AG się uruchomią

W ciągu tych 20-30s mogę uruchomić wszystko (znaczy prawie, bo wiruchy EAM blokuje, sprawdziłem Grin).

Jak to kurde naprawić?

Zaznaczam ze muszę zrobić reinstalkę, tylko czasu i chęci brak (obraz już jest nieaktualny Wink). System jest na SSD

Pozdro
Odpowiedz
#2
Zarówno SS jak AG muszą uruchomić swoje wszystkie procesy i usługi, a ponieważ jeden i drugi raczej głęboko wchodzą w system , to być może układanie między sobą tego wszystkiego trwa dłużej, niż normalnie. Samo SS już w widoczny sposób zwalnia ładowanie systemu, procesów i pulpitu...to trochę jak konflikt, choć wzajemnie się nie blokują chyba.
Do tego masz EAM, który ma swoje wymagania i poza silnikiem AV ładuje jeszcze monitor zachowań...taki zestaw to byłoby dla mnie za dużo.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Dziwne bo z pół roku temu tak się nie działo, komputerek ma swoją moc i nie powinno być z tym problemów.
Odpowiedz
#4
Jeden i drugi program miały w tym czasie swoje nowe wersje, dochodziły aktualizacje i poprawki systemu...aha no i EAM też się zmieniał. Możliwe, że coś nie jest dobrze poukładane między nimi, jak wcześniej.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Czyli zobaczę jak system po reinstalce będzie się zachowywał ;D
Odpowiedz
#6
Wiem, że to oczywiste, ale pododawałbym te programy
wzajemnie do wykluczonych. W AppGuardzie nie jest
to wcale takie proste i można to zrobić w kilku miejscach.
Tu są linki do kilku pożytecznych wytłumaczeń:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
No ja mam AppGuard Z SSFW i paroma innymi programami i mi wszystko ląduje się do szczału i też mam w7

Dziwne miedzy twoimi programami akurat nie miałem problemu myślę ze to eam wywołuje konflikt między pozostałymi programami
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#8
Dzięki @wojetek za linka.

@Quassar - w wekend zrobię reinstalkę i pominę EAM, zobaczę jak się zachowa.
Odpowiedz
#9
No wiesz co do appgaurd i ssfw te programy mam od dawna jako składak i nigdy nie było konfliktu więc troche to dziwne.

Prędzej miałem problem na starym AppGaurd z Sandboxie ale wystarczyło dodać pare reguł i już wszystko wracało do normy Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#10
Takie opóźnione włączenie się tych dwóch programów zauważyłem również u siebie na Win7. Trwało to ok. 20-30 sek., co wydawało mi się normalnym procesem ładowania tychże programów. Przy czym SSFW startuje nieco szybciej. Ten tandem jakby równocześnie ma opóźnienie z połączeniem Wi-Fi. Dzisiaj dołożyłem 4 GB pamięci do laptopa i teraz to mielenie trwa jeszcze dłużej, bo z 50 sek.  None2
Odpowiedz
#11
Po wywaleniu Sandboxie działa jakby szybciej Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości