Czy warto zmienić antywirusa?
#1
Cześć wszystkim, od około roku jestem posiadaczem zestawu zabezpieczającego Comodo Internet Security. Jestem z niego zadowolony, nawet bardzo, nigdy nie miałem większych problemów z infekcjami, czasem jedynie MBAM wykrywał mało istotne szkodniki. Sęk w tym, że mam możliwość zmiany na BitDefender Total Security 2015 w bardzo korzystnej cenie. Jak uważacie - czy jest jakikolwiek sens przesiadki, czy lepiej zostać przy obecnym? Pytam, bo niestety cały czas mam wątpliwości co do polityki prywatności Comodo, z którą swojego czasu było całkiem sporo zamieszania. Co o tym myślicie? Z góry dziękuję Smile
Odpowiedz
#2
Hej. Jeśli masz możliwość zamiany Comodo na Bitdefendera, to uważam, że warto spróbować. Szczególnie, że możesz przetestować nowe oprogramowanie przed zakupem, nawet jeśli jego cena byłaby symboliczna. Osobiście uważam, że Bitdefender byłby lepszym rozwiązaniem, ale nie znaczy to, że jedynym Wink zachęcam do zapoznania się oprogramowaniem SpyShelter:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Odsyłam również to dość już starego wpisu o wyborze podstawowych zabezpieczeń:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#3
znalazłem też Nortona 360 oraz Emsisoft Anti Malware w korzystnej cenie, więc te pakiety również biorę pod uwagę, z tym że Emsisoft w tej wersji, o ile mi wiadomo, nie posiada firewalla, co raczej go przekreśla. ewentualnie mógłbym zainstalować wraz z nim wspomnianego przez ciebie spysheltera. Smile

więc reasumując: z czwórki: Comodo Internet Security, BitDefender Total, Norton 360, Emsisoft Anti Malware + SpyShelter, co byście polecili? Chyba że macie inne, również ciekawe propozycje Smile

/edit: ewentualnie jeszce MBAM Pro + Shelter
Odpowiedz
#4
Z wymienionych przez Ciebie produktów odpada Comodo Tongue to takie moje nieobiektywne zdanie, nie lubię tego programu, więc nie sugeruj się mną za bardzo, ale sądzę, że sporo osób potwierdzi, że EAM, czy Bitdefender będą lepszym rozwiązaniem. Uzupełnianie produktów posiadających wbudowany firewall SpyShelterem w wersji Firewall również wypadałoby przemyśleć. Jeśli jesteś zwolennikiem pakietów IS, to możesz skorzystać z SS Personal.

PS
Na Emsisoft Anti-Malware będzie niebawem fejskukowy konkurs - może poczekasz i akurat będziesz miał szczęście Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#5
a pozwól, że zapytam jeszcze: uważasz że MBAM w wersji Pro wraz z SpyShelterem nie będzie wystarczająco skutecznym rozwiązaniem?
Odpowiedz
#6
@Junakk

Nom dobry pomysł MBAM Pro + SpyShelterFW
A jak chcesz to możesz profilaktycznie skanować kompa dodatkowym skanerem z bootcd typu Avira za darmo

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Lekko i bezpiecznie Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#7
(24.09.2015, 12:56)Junakk napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a pozwól, że zapytam jeszcze: uważasz że MBAM w wersji Pro wraz z SpyShelterem nie będzie wystarczająco skutecznym rozwiązaniem?

Nic i nigdy nie jest rozwiązaniem wystarczająco skutecznym, może być ewentualnie zadowalające. Albo wystarczające, ale "skuteczności" bym do tego nie mieszał. Chyba że zainstalujesz, wyłączysz kompa i przykryjesz go gałęziami Grin Połączenie MBAM z SSF nie będzie pewnie ciężkie dla podzespołów, ale nie powiem Ci czy odpowiednie. Skoro pytasz o dobór zabezpieczeń, to mniejsze szanse na rozczarowanie masz instalując któryś z wymienionych wcześniej pakietów IS lub AV + SSF. Najlepiej byłoby, gdybyś przetestował kilka rozwiązań i wybrał najwygodniejsze.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#8
W moim przypadku EAM>BD>Comodo Takie moje nieskromne zdanie. Do EAM trza jakiś malutki FW dołożyć i jest gicior.
Odpowiedz
#9
I w zasadzie jedna pominięta kwestia - jaki to system operacyjny i parametry sprzętowe?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#10
Jak już EAM, to może najprostsze rozwiązanie czyli EIS (EAM z firewallem)?
Ale oczywiście opcja z SS FW jak najbardziej sensowna...
Odpowiedz
#11
Odpowiadając wprost na pytanie "czy warto zmienić?" i nie wdając się w szczegółowe rozważania o wyższości czegoś nad czymś...oczywiście warto i to z podstawowej przyczyny - w ten sposób mamy porównanie z tym, co mieliśmy wcześniej i zdobywamy nowe doświadczenia odnośnie możliwości, ustawień, działania itp. programów różnych producentów.
Nie twierdzę, że wierność jednej firmie jest zła, ale na pewno dobre jest większe rozeznanie i doświadczenie Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
Zgadzam się poza tym nie tylko warto zmienić samego antywirusa ale również poszukać innych nieco niekonwencjonalnych rozwiązań.
Bo jest na rynku wiele innych programów, to że są inne nie znaczy że są nie wygodnie i trudne w obsłudze, a
mogą wnieść nawet więcej do ochrony Smile

Co do samego antyvirusa jedni producenci pną się na szczyt inni staczają pomijając samo doświadczenie względem obsługi programu po prostu lepiej mieć alternatywny soft który chroni po prostu lepiej.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#13
Serdeczne dzięki wszystkim za wasze wypowiedzi. Zrobię tak jak mówicie. Popróbuję, potestuję i sam sprawdzę co mi najlepiej podpasuje. Dzięki! Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości