ZApora w routerze blokuje pocztę
#21
to żes mie teraz zabił bo wyobraz sobie że ja cały czas te hasła klepałem bez kabla.........................................bo wydawało mi sie że po co mam podłączać kabel skoro ma być "bez kabelków" net.Nie wiedziałem że trzeba
za pierwszym razem się okablowywać............ale jaja
Jutro zrobię tak jak napisałeś czyli
"Normalnie powinno się to robić tak:
Łączysz się z routerem po kablu, ustawiasz tam hasełko.
To samo hasełko ustawiasz w okienku jak przedstawiłeś z tą różnica że odznaczasz pole "otrzymuję klucz automatycznie". Masz nic nie otrzymywać, masz nawiązać połączenie zdefiniowanym po obu stronach takim samym kluczem Smile W pola Klucz sieciowy i potwierdź klucz sieciowy wpisujesz taki sam klucz jak w routerze.
Odłączasz kabelek, wciskasz OK i od tej pory łączysz sie po wifi.

co do uwierzytelnienia sieciowego to mam takie opcje
otwarte udostępnione,wpa,wpa-psk i td
co do szyfrowania danych to opcje które się wyswietlą zależne są od tego co wybiorę w uwierzytelnieniu sieciowym............

jeszcze jedno żadnych sterów od routera nie instalowałem

miałem neostradowy modem odłączyłem go i podłączyłem router(nie podłączając ani razu kabla do laptopa)\
jeszcze pytanko czy jak już podłączę kablem router do pc na chwilę to tez mam wgrać mu stery do tego routera?chociaż pewnie tak


jutro to sprawdzę ,a jestem pod wrażeniem mojej głupoty,ale szczeże muwiąc nigdzie tego co ty napisałeś to ja nie wyczytałem a szukałem dłłłłłłłłłłłłłłłłłłługo.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#22
Jeśli router na ustawieniach fabrycznych był bez zabezpieczeń to OK. Włazisz na niego bez zabezpieczeń tak jak i włażą wszyscy w okolicy którzy widza Twoją sieć Grin
Ustawiasz zabezpieczenia klucz WEP i w momencie wciśnięcia OK okienka konfiguracji routera powinno Cię rozłączyć po wifi.
Otwierasz ustawienia wifi na kompie i wpisujesz klucz taki jaki wpisałeś w router. W sumie na to samo wychodzi ale jest warunek: albo musisz znać wcześniej hasło do nawiązania połączenia z routerem, albo router jest ustawiony bez zabezpieczeń - co pewnie było na początku w Twoim przypadku - dlatego udało Ci sie na niego wejść i pokonfigurować trochę.

Z rysunku który załączyłeś w poprzednim poście wynika że spokojnie możesz ukryć ssid na routerze, aby komp go znalazł zaznaczasz pole we właściwościach "Połącz, nawet jeśli sieć nie nadaje".
Tego uwierzytelniania sieciowego też nie sprawdzę, nie mam narazie dojścia do kompa z XP i kartą sieciową. (ale wydaje mi sie że tam powinno być "Otwarte" a nie "Udostępnione" - ale mówię: wydaje mi się tylko, nie jestem pewien).
360 TSE
Odpowiedz
#23
a jaki to router? i jaki masz net:rolleyes:
Odpowiedz
#24
neozdrada (neostrada)
router to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


multi urządzenie było tanie to kupiłem i nawet działa
router jest ustawiony bez zabezpieczen jedyne co zmieniłem to filtrowanie MAC plus hasło do konfigu routera

czyli rozumiem że aby ustawić hasło muszę się podpiąć kablem do pc i dopiero ustawić w kompie a następnie w routerze
Odpowiedz
#25
podpinasz kabel w moim przypadku wpisuje w przeglądarke ip routera tj 1921.168.1.1hasło '' admin '' standart otwiera sie całe menu routera,

ustawienia sieci
PPOA 0,35 VChasło dostępu które dał ci operator wraz z nazwą, jeżeli łączysz się przez wifi to szyfrowanie WPA2, hasło do zmiany parametrów routera czyli zmieniasz to ,admin , na jakieś inne, potem hasło dostępu do sieci WIFI aby mócz niej korzystać musi ktoś go znac tzn twój sąsiad itp.Jak ci firewall sprawia kłopoty wyłącz go zainstaluj na kompie.
Odpowiedz
#26
jak kupiłem to nie musiałem podpinać kabla,wystarczyło skonfigurowac według tego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i juz działało więc dlatego nie rozumiem dłączego mam podpinać pod kabel gdy chcę ustawić zabezpieczanie sieci
Odpowiedz
#27
lunaticdreams napisał(a):[...]nie rozumiem dłączego mam podpinać pod kabel gdy chcę ustawić zabezpieczanie sieci

Pomyśl logicznie:
- łączysz się przez niezabezpieczone wifi bez hasła (takie założenie, router skonfigurowany fabrycznie bez zabezpieczenia wifi)
- wpisujesz filtrowanie macadresów do dostępu do routera - sieć dalej działa bo czemu ma nie działać skoro wpisałeś macadres swojego kompa,
- włączasz zabezpieczenie protokołu wifi przez który JESTEŚ połączony obecnie, ustawiasz hasło, wciskasz przycisk zatwierdzający i... nie masz już połączenia do routera.
Dlaczego nie masz połączenia po wifi? Bo łączysz sie z ustawieniami windowsa w których sieć jest w dalszym ciągu ustawiona jako niezabezpieczona a właśnie przed momentem kazałeś routerowi szyfrować połączenie.
Po to właśnie takie rzeczy robisz po kablu - aby uniezależnić się od zerwania połączenia. Po kablu nie szyfrujesz połączenia, szyfrujesz je po wifi. Po kablu szykujesz sobie bezpieczne połączenie wifi w routerze, ustawiasz je na spokojnie w windowsie (nazwa sieci ssid, klucz szyfrujący), odłączasz spokojnie kabelek i cieszysz się bezpiecznym połączeniem wifi. Jak coś nie trybi podłączasz się do routera znowu kabelkiem i szukasz błędu w konfiguracji (literówka w haśle albocoinnego).
Takie działanie jest moim zdaniem najbezpieczniejsze, nie musisz resetować routera jak coś nie pójdzie i nie będzie komp sie chciał połączyć po wifi.
Może są i bardziej efektywne sposoby... nie wiem nie praktykowałem. Kupę routerów tak ludziom zakładałem i zawsze skutkowało, było gładko, szybko i przyjemnie. Smile
Cytat:
jak kupiłem to nie musiałem podpinać kabla,wystarczyło skonfigurowac według tego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i juz działało

tam jest podana tylko konfiguracja nawiązania połączenia z dostawcą (neostrada), nie ma słowa o zabezpieczeniach wifi więc przyjmuję że domyślne fabryczne ustawienia routera po wifi to połączenia bez zabezpieczeń - czyli na takich ustawieniach jesteś lokalnym dostawcą netu za free Wink
360 TSE
Odpowiedz
#28
ok dzięki za wyczerpującą odpowiedz ale mam jeszcze jedno pytanko czy jak połączę się kabelkiem to mam instalować stery do tego routerka?
Odpowiedz
#29
To zależy. Jak USB, to tak. Jak na RJ-45 to niee.
Odpowiedz
#30
mam tylko kabel od neostardy,z jedej strony jest usb więc stery yrzeba chyba zainstalować

a może znajdę gdzieś ten telefoniczny
Odpowiedz
#31
na zdjeciu routera masz 4 gniazda lan, niemasz takiego w kompie? niedawaj na usb to lipa jest.
Odpowiedz
#32
czekaj czekaj ...........................
mam a to fajno teraz musze takiego kabla poszukać
czyli podłączam tym kabeliem do routera i widzi sieć tak?wchodzę do konfigu routera ustawiam zabezpieczenia a następnie te same zabezpieczenia w wnidowsie klikam ok odłączam kabel i włączam wifi i ma działać tak?
dobar włożyłem ten kabelek do routera i laptopa i lipa nie widzi netu przez kabel,wifi widzi
pytanie czemu czyzby bede musiał zainstalowac stery?i podłaczys sie przez usb?
Odpowiedz
#33
lunaticdreams napisał(a):czekaj czekaj ...........................
mam a to fajno teraz musze takiego kabla poszukać
czyli podłączam tym kabeliem do routera i widzi sieć tak?wchodzę do konfigu routera ustawiam zabezpieczenia a następnie te same zabezpieczenia w wnidowsie klikam ok odłączam kabel i włączam wifi i ma działać tak?
dobar włożyłem ten kabelek do routera i laptopa i lipa nie widzi netu przez kabel,wifi widzi

Dokładnie tak powinno się zadziać Smile

Jak nie widzi netu po kablu to zobacz czy dostajesz numer IP z routera we właściwościach połączenia lokalnego.
Druga sprawa... nie znam routera ale... wspominałeś coś o filtrowaniu macadresów. W różnych routerach można je filtrować na 2 sposoby:
1. dopuszczasz macadres do internetu TYLKO po wifi
2. dopuszczasz macadres do internetu ZARÓWNO po wifi jak i LAN
sprawdź czy wprowadzenie macadresu karty sieciowej kompa (nie karty wifi) w ustawienia routera dopuści kompa po kablu do netu.

edit: tak jak zauważono wcześniej: nie instaluj sterów i nie podłączaj pod USB - to naprawdę LIPA i dodatkowa zabawa w konfiguracji. Tylko po LAN.
360 TSE
Odpowiedz
#34
czyli na czas podpinania kabelkiem lepiej ajk wyłączę filtrowanie MAC

jeśli chodzi o połączenie lokalne w trayu przy starcie kompa pojaiwa się"kabel siciowy nie jest podłączony" net nie działa i konfig routera też
Odpowiedz
#35
lunaticdreams napisał(a):czyli na czas podpinania kabelkiem lepiej ajk wyłączę filtrowanie MAC

jeśli chodzi o połączenie lokalne w trayu przy starcie kompa pojaiwa się"kabel siciowy nie jest podłączony" net nie działa i konfig routera też

No... jak nie masz połączenia to się nie dziw że nie widzi ani routera, ani netu... Ten kabelek to z kompletu z routerem? (no i bynajmniej nie jest to kabel telefoniczny... wtyczka od kabla sieciowego LAN jest szersza od wtyczki kabla telefonicznego) Masz jakiś inny pod ręką?
NA PEWNO wtykasz go w dobre miejsce w kompie? (były przypadki że ktoś wtykał kabel w sieciówkę wbudowana w płytę główną która była wyłączona w biosie, bo miał zamontowaną inną kartę sieciową w kompie).
360 TSE
Odpowiedz
#36
wyłącz połączenie sieciowe potem włącz kilka razy bynajmniej umnie połączy wtedy, oczywiscie jak masz to własciwe podpięty kablem pod niego.

W windowsie nic nieustawiaj powinien połączyć sam do routera w przeglądarce wpisz 192.168.1.1
Odpowiedz
#37
jedyny kabelek jaki znalzałem to kabelek który był w zestawie z modemem neostrady(nie w iem po co bo i tak nie był mi potrzebny)jeśli dobrze oblikałem to ten kabel pasuje do telefonu,w laptopie mam 2 hniazda jedno gnaizzdo jest szersze a drugie ęższe i jak na złość ten kabel pasuje do tego węższego.........................................................
czyli to zwyczajny telefoniczny,szlag mnie chyba zaraz trafi...................................
cholera jasna nie mam drugiego kabla....................
orientujecie się ile taki kabelek może kosztować?.
Odpowiedz
#38
lunaticdreams napisał(a):jedyny kabelek jaki znalzałem to kabelek który był w zestawie z modemem neostrady(nie w iem po co bo i tak nie był mi potrzebny)jeśli dobrze oblikałem to ten kabel pasuje do telefonu,w laptopie mam 2 hniazda jedno gnaizzdo jest szersze a drugie ęższe i jak na złość ten kabel pasuje do tego węższego.........................................................
czyli to zwyczajny telefoniczny,szlag mnie chyba zaraz trafi...................................
cholera jasna nie mam drugiego kabla....................
orientujecie się ile taki kabelek może kosztować?.

Koszt kabelka to 2 w porywach 5zł. Zwyczajny, 1m wystarczy, chyba że masz router gdzieś w piwnicach to będziesz musiał z laptopem zejść i się podłączyć.
Popytaj jakiego znajomego komputerowca, do routerów, modemów dsl dołączają taki kabelek to pożyczysz może...
edit: o, popatrz, tu gościu sprzedaje na metry razem z zarobionymi wtyczkami:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(wysyłka droższa od towaru Sad )
360 TSE
Odpowiedz
#39
jutro smigam do sklepu po kabelek,dam znać jaby były jakieś problemy z zabezpieczaniem.
Odpowiedz
#40
kupiłem kabel i dalej nie ziała.............w lanie jest ok ale po ustawieniu hasła w routerze wifi nie ma łącxzności .................z tą zabezpieczoną siecią
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości