AdMuncher a Wirtualna Polska
#21
U mnie normalnie się otwiera tzn sie jest ok no prawie... jedynie te luki puste po reklamach i panel boczny niżej ustawiony pewnie na sztywno aby zrobić miejsce na reklamę którą mi adguard blokuje

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#22
Tak jak rozwijają się adblockery, tak samo jest z anty adblockerami. Web deweloperzy wrzucają, krótkie skrypty, o nazwach sugerujących skrypty do obsługi reklam (wycinane przez adblockery) i jeżeli kod w nich zawarty nie zostanie wykonany (najczęściej nastawienie zmiennej na wartość true) to kod strony wykrywa to jako blokowanie reklam.
Czasami są to nie skrypty lecz sekcje html odpowiedzialne za wyświetlenie reklamy - wycięcie danej sekcji jest z automatu wykrywane jako adblocker.
Rozwiązania są dwa - wyłączenie adblockera dla takiej strony, albo analiza blokowanych skryptów / sekcji html i wykluczanie tego z filtrów adblockera.
Kiedyś było to banalnie proste, obecnie jest to zazwyczaj kilka dummy skryptów plus kilka sekcji w kodzie strony.
Odpowiedz
#23
(11.02.2020, 11:03)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

U mnie WP dawno wypadła z obiegu jako strona kompletnie zaśmiecona, a przy tym bezużyteczna jeśli chodzi o informacje. Ostatnia afera z fejkowymi autorami kilkuset sponsorowanych artykułów i powiązanie z politykami określonej proweniencji tylko potwierdziły ten negatywny obraz. Strona jest budowana na skryptach, które w znacznej większości są automatycznie u mnie blokowane prze NoScript, co w niektórych przypadkach powoduje, że staje się absolutnie nieczytelna, czego przykładem jest ten artykuł
Masz całkowitą rację. Ale pół życia spędziłem na tej WP, szukałem nawet coś innego, ale ciężko się pozbyć nałogu w jednym momencie, tym bardziej, że za bardzo nie ma alternatyw jeżeli chodzi o wiarogodne informacje i bez amatorszczyzny. Teraz albo coś jest amerykańskiego, niemieckiego, zaraz będzie pewnie będzie i rosyjskiego. Kiedyś internet był wolny. Teraz główny nurt, podobnie tak samo jak TV jest także przepełniony propagandą. Więc Onet, Interia itp. może mają przyjemniejszy interfejs do czytania bez natłoku tych reklam, ale jeżeli chodzi o bezstronność, to podobnie jak WP i w/w.
Odpowiedz
#24
WP wykupiło dobreprogramy i teraz serwis sprzedaje sie jak ***** kilku sprzedawców w tym x-kom nieźle sobie poczynają na tym portalu...
Te fejkowe konta niby zwykłych użytkowników co ciągle polecają zakupy produktów tylko w x-kom gdy tylko ktoś nowy pyta sie co kupić.. aż ludzie mają niezły bulwers i bluzgają w komentarzach na ten sklep i ich toksyczny/chamski marketing.

Większa cześć odeszła. i zostali trole i nieuki ci nawet nie potrafią dobrego newsa napisać tylko kopiują byle co i często zdarza im sie sporo błędów jak i czasem plagiat fakenewsa wstawić ^^ heheszki..
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#25
(11.02.2020, 10:51)morfeusz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z tego co przeczytałem Nano jest to nowsze dziecko twórców uBlocker Origin. I polecane jest to łączyć ze sobą w parze. A do czego jest ten Neno Defender już nie doczytałem. Ale generalnie programy są także fajne i przede wszystkim lekkie.
Nie wiem, do czego służy, ale jest fajne? Szkoda, tylko, że podstawowe funkcje, jak blokowanie reklam, jak wykazał Quassar, u Ciebie nie działają.
Odwróciłbym kolejność - najpierw dowiedzmy się, czego chcemy, i dobierzmy narzędzia do tego. I najlepiej umieć je jeszcze skonfigurować, bo bo bez tego ani nie będziesz miał działających stron, ani nie zapewnisz sobie prywatności. O upierdliwych reklamach nie wspomnę.
Poleciłbym zostawić JEDEN adbloker, czyli albo AdMuncher, albo uBlock Origin odpada, a jak masz coś jeszcze to pewnie też do piachu. A to, co zostaje, dobrze skonfigurować. Nie znam Admunchera, ale u mnie WP działa bez reklam i głupich pop-upów na dobrze skonfigurowanym uBlock Origin. Tam większość roboty odwala odpowiedni zestaw filtrów, rzadko będziesz potrzebował czegoś poza te proponowane w menu programu.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#26
Dobra poczytałem trochę o tym ... i doszedłęm do 2 wniosków albo pomylił ci sie nano adblocker z nano defenderem... albo gościu pisał o filtrach

1)
Nano adblocker blokuje reklamy jak ublock orgin tyle że to taki klon ublocka, niby nowszy a jednak gorszy..
A nano "Defender" to plugin któy rzekomo ma walczyć ze skryptami blokującymi adblockery oraz obejść blokade strony czyli te nag screeny.

2)
Współgrać też może filtr nano defendera z ublock orgin - więc nie będzie trzeba instalować 2 dodatków razem.

Jeśli chcesz aby nano defender plugin współgrał z ublock pluginem musisz zmienić ręcznie parę ustawień w zaawansowanych opcjach ublock'a jak jest napisane w FAQ na stronie nano defendera
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#27
@Kwazar  Konfigurację uBlocka mam standardową, wszystkie filtry które są zaznaczone
przy instalacji dodatku.  Tak jak pisze Ichito, to może też być NoScript, którego też mam.
Nie jest to dla mnie wielki problem, bo przeglądam WP pobieżnie, jak szereg innych stron,
a jak koniecznie chcę coś blokowanego obejrzeć, to wyłączam na chwilę dodatek...
Odpowiedz
#28
NoScript z tego co wiem ublock ma też mechanizm bazując na noscript do blokowania tylko jego trzebą ręcznie włączyć w opcjach.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeśli chcesz najlepszą ochrone przy skryptach to zastąp NoScripta z umatrix sam z niego korzystam po przesiadce z NoScripta.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#29
uMatrix kiedyś próbowałem (kilka lat temu), i wtedy chyba wymagał sporo konfiguracji,
czego wolałbym uniknąć.
Odpowiedz
#30
Generalnie od dobrych paru lat używam uBlockera Origin. Nano zobaczyłem kilka dni temu gdzieś na jakimś forum ktoś polecał, więc zainstalowałem do innej przeglądarki aby  zobaczyć co to jest. Za bardzo się nie zagłębiałem. Wiedziałem że Nano Adblocker to kopia uBlockera Origin a Defenfer to dodatek (tu już się nie zagłębiałem). w kolejnej zainstalowałem uBlockera Origin  i właśnie ten dodatek Defender.

Jestem minimalistą, więc jeżeli jeden blocker wystarczy, to byłoby super. Moje oczekiwania są takie, jak wcześniej napisałem. Blocker lekki,  zatrzymujący reklamy i ten wyświetlający się ciągle napis.
Tak wiem, że należy zmienić ustawienia, dodać swoje filtry.  Tylko jakie ustawienia i jakie filtry.

Quassar, a Ty jak ustawiłeś Adguarda, co dodałeś, co wyrzuciłeś? 

(11.02.2020, 18:42)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Te fejkowe konta niby zwykłych użytkowników co ciągle polecają zakupy produktów tylko w x-kom gdy tylko ktoś nowy pyta sie co kupić..
Nie tylko tam, dziś trzeba wziąć poprawkę kto, co dziś poleca kupić i gdzie.
Odpowiedz
#31
Przed chwilą sprawdziłem te dwa dodatki Nano (Adblocker i Defender).
Niby filtrów więcej, więc wyłączyłem uBlock Origin, wchodzę na WP
i paczę, a tu są reklamy w tle (przy uBO ich nie ma). Poza tym, Chrome
chodzi chyba trochę wolniej niż przy uBO. Czy to znaczy że uBO jest po prostu lepszy?
Mnie przepuszczanie jakiegoś odsetka reklam nie przeszkadza, ważniejsze
jest bezpieczeństwo oraz szybkość przeglądarki.
Odpowiedz
#32
Filtr:
-Podstawowy
-Oficial polish for adblock, adguard, ublock
-Elementy szpiegujące
-mediów społecznościowych
-irytujących elementów

Tryb niewidzialności wyłączyłem bo robotę przejął NordVPN z jego funkcjami.
Jak nie korzystasz z VPN to polecam włączyć.

Dodatki zabezpieczające w przeglądarce: Vivaldi
Adguard Premium (pełna aplikacja na system, nie myliić z darmowym dodatkiem samodzielny do przeglądarki)
windscribe - zastępczy vpn dla norda ale prawie wgl nie używam..
Cookies Auto-Delete
Decentraleyes
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#33
(11.02.2020, 08:55)morfeusz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odświeżę temat. Własnie stronka WP jest takim testem do prawidłowego działania blockera, bo tak ociężałego portalu ze świecą szukać. Od jakiegoś czasu, kiedy wchodzę w jakieś info, pojawia mi się takie oto zapytanie (w załączniku zdjęcie). Można coś z tym zrobić? Używam Ublockera Origin i na innej przeglądarce Nano Adblockera w parze z Nano Defenderem. Ale efekt jest ten sam. Ktoś wie jak tego się pozbyć, bo denerwuje mnie ciągłe klikanie i wyłączanie tego paskudztwa.

Masz włączony filtr Easy Privacy w uBlock Origin ? Powinien pomóc.
Odpowiedz
#34
(11.02.2020, 22:52)morfeusz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Generalnie od dobrych paru lat używam uBlockera Origin. Nano zobaczyłem kilka dni temu gdzieś na jakimś forum ktoś polecał, więc zainstalowałem do innej przeglądarki aby  zobaczyć co to jest. Za bardzo się nie zagłębiałem. Wiedziałem że Nano Adblocker to kopia uBlockera Origin a Defenfer to dodatek (tu już się nie zagłębiałem). w kolejnej zainstalowałem uBlockera Origin  i właśnie ten dodatek Defender.

Jestem minimalistą, więc jeżeli jeden blocker wystarczy, to byłoby super. Moje oczekiwania są takie, jak wcześniej napisałem. Blocker lekki,  zatrzymujący reklamy i ten wyświetlający się ciągle napis.
Tak wiem, że należy zmienić ustawienia, dodać swoje filtry.  Tylko jakie ustawienia i jakie filtry.

Znaczy, że nie potrzebujesz jednak zmiany podejścia, wystarczyło napisać wyraźniej za pierwszym razem Wink

Poniżej moja lista filtrów, pomimo małej czcionki da się rozczytać
   
Sporo tego i niektóre moga nie być aktualne, ale wolę jak blokuje za dużo i powoli wyłączać, niż za mało.

Spróbuja na samym uBlocku Origin bez inncych adblockerów. Jak dalej nie pomoże będziemy grzebać Smile Poza uBlockiem korzystam też z uMatrix i istnieje niewielka szansa, że to on coś blokuje Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#35
M'cin, skąd wziąłeś te filtry? 
Oprócz uBlock Origin jest jeszcze uBlock, ciekawe czym się różnią.

A, już widzę, trzeba rozwinąć '+' przy filtrach. Smile

Zaznaczyłem większość dostępnych filtrów i blokowanie treści na WP znikło!
Odpowiedz
#36
Wrzucałem gdzieś na forum stronkę, która agreguje fanowskie listy filtrów, nie chce mi się teraz szukać gdzie Tongue
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#37
OK, wystarczą mi te które już są. Po rozwinięciu jest ich całkiem sporo.
Odpowiedz
#38
Obecny właściciel uBlocka usunął praktycznie creditsy starych developerów, nawet się nim nie zajmuje tylko ciągnie kasę z donacji, kiedy oryginalny twórca tj. Raymond Hill zobaczył co się odwala, postanowił wrócić stworzyć Origin.

Dodatkowo sprzedaje dane więc lepiej pozostać przy ublock "Orgin" albo jeszcze lepiej kupić za pare groszy wersje desktopową Adguarda Smile

@M'cin

OMG na co tyle filtrów.. spowolnione otwieranie sie stron i przeglądarka pewnie z czasem bardziej muli.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#39
Tak, doczytałem o uBlock vs. uBlock Origin.
Natomiast co do Adguarda, to powiem krótko - nie wierzę w wynalazki ze Wschodu.
I nie chodzi mi o jakość. Zresztą uBO używa kilku filtrów Adguarda.

Ale znalazłem ciekawą stronę o wyciekach informacji z przeglądarki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i widzę, że jest tego (czyli wycieków) całkiem sporo - np. rozdzielczość ekranu.
Jak to ograniczyć? Dodatki, jeśli tak to jakie? Może firewall?
Odpowiedz
#40
1)IP no to wiadomo VPN lub opcjonalnie Proxy - wiadomo vpn lepszy....
2)JavaScript można ustawić w przeglądarce aby blokowało nie zaufane strony itp... opcjonalnie dodatki typu uBlock orgin / NoScript czy uMatrix
3)WebRTC funkcja/pewnien rodzaj telemetri.. która pozwala/może doprowadzić do wycieku prawdziwego adresu IP
Można wyłączyć w przeglądarce lub użyć programu m.in Adguad to ma nie wiem czy ublock orgin też..
4,5)WebGL Report, Font Fingerprinting - odciski palców/user agent można zablokować za pomocą dodatków typu Adguard/ Canvas Defender lub VPN
6)Można za pomocą przeglądarki ustawić odmowe lub VPN
7)Content Filters and Proxy Detection
Mechanizmy wykrywania blokerów i filtrów - tutaj VPN i dobry bloker sobie poradzi ale czasem niektóe strony potrafią mimo to przebić sie i bedziemy mieć typowe zachowanie z nag screenem aby wyłączyć blokera.
8)Java język domyślnie nie jest zainstalowany w systemie. i można zablkować opcjonalnie za pomocą blokerów rekalmowych jak i skrypt blokerów czyli ublock/adguard noscript oraz umatrix
9) Podobnie jak wyżej
10) nie wiem nigdy nie korzystałem z tej windowsianej alternatywy. ale nie powinno być z tym problemu bo to trzeba ręcznie zainstalować pod specjalną strone/programy wiec problem domyślnie nie ma.


Zaporą tego nie zablokujesz do większości będzie potrzebny VPN który będzie miał większość mechanizmów obronnych na te zagrywki oraz bloker reklamowy/skryptowy który też potrafi sporą cześć tego syfu uwalić.
Opcjonalnie możesz szukać samodzielne dodatki blokujące to i owo jak na odciski "Canvas Defender" czy skrypty "umatrix"

-bump-
Teraz nie mam dostępu do mojego pc tzn sie nie jestem w domu, ale tak to wygląda w windscribe

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jako ciekawostka gdy włączę zaawansowany tryb windsctibe włącza mi ublocka orgin Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości