Emsisoft Internet Security - licencjonowanie i kilka pytań
#1
Cześć

Do tej pory używałem Nortona IS, cena za przedłużenie 30 zł rocznie. Lekki dla systemu, dość skuteczny, dla mnie był ok. Teraz po zmianie "designu" koszty znacząco wzrosły i szukam innego pakietu zabezpieczającego. Zainstalowałem EIS. Pierwsze wrażenie bardzo ok. Lekki, w testach wypada ok. Wykrył mi 2 trojany na wejściu, czego nie zrobił Kaspersky, możliwe, ze kwestia ustawienia. Mam parę pytań odnośnie tego pakietu.
1) Jak wygląda sprawa z przedłużeniem licencji (koszt)? Chcę się związać z programem na dłużej, czy firma "nagradza" osoby przedłużające licencje?
2) Moduł antywirusowy jest bardzo zachwalany, a jak wygląda sprawa z firewall? Chyba nie ma tutaj HIPS?
3) Dużo korzystam z bankowości internetowej, jak tutaj sprawdza się EIS?
4) Opcje. Tutaj w porównaniu z innymi programami mogę tylko zaznaczyć czy użyć lub wyłączyć moduł. Są dodatkowe opcje zaawansowane?
5) Czym wyróżnia się EIS od innych pakietów?

Pozdro

Notatka od nikita, 04.08.2015 07:46:

Tutaj rozwijam temat, o Smile

Odpowiedz
#2
ad. 1) osoby które przedłużają licencje są nagradzane do max 50%. Kupiłem z licencją na 3 lata i teraz jak bym chciał już przedłużyć zapłaciłbym 166.41 zł. Tyle co za Norton Security z licencją na rok. Wg mnie wybór jest prosty tym bardziej, że z ochrony korzystam tylko na PC, na żadnym innym urządzeniu nie. Przewaga Nortona jest taka, że za tę kwotę możesz instalować do pięciu innych urządzeń.
ad. 4) możliwości konfiguracji są spore, aczkolwiek jeśli miałbym porównywać do Kasperskyego 2013  (moja ostatnia wersja jaką kiedyś miałem wykupioną), to Kaspersky dawał mi ogromne możliwości konfiguracji, dostosowywania do własnych potrzeb. EIS pod tym względem jest gdzieś dalej, z drugiej zaś strony mimo braku możliwości większej personalizacji nie odczuwam potrzeby dostosowywania go pod siebie. Jedynie firewall ustawiłem tak by o wszystko mnie pytał.
ad. 5) czym wyróżnia? Wg mnie jest lekki i ma świetną wykrywalność. Często testuję zamieszczane tutaj paczki na forum i radzi sobie całkiem nieźle.

Notatka od nikita, 04.08.2015 07:37:

Rozwinąłem temat posta.

Odpowiedz
#3
OK, dzięki za odpowiedź. Odnośnie tych punktów jak wypada program EIS?
2) Moduł antywirusowy jest bardzo zachwalany, a jak wygląda sprawa z firewall? Chyba nie ma tutaj HIPS?
3) Dużo korzystam z bankowości internetowej, jak tutaj sprawdza się EIS?
Odpowiedz
#4
Witaj desmoRR,

ad. 2) Zapora nie posiada HIPS.
ad. 3) W AM/EIS za bezpieczne transakcje bankowe odpowiadają trzy moduły.
Pierwszym jest "Kontrola zachowań", która wykrywa m.in. potencjalnie nieznane programy, kóre mogą chcieć zrobić podejrzane czynności, podczas transakcji online.
Kolejny moduł "Bezpieczne surfowanie" weryfikuje stronę e-banku pod kątem niebezpiecznych treści, któę np.mogły zostać zaimplementowane przez hakerów. (Bardzo mało prawdopodobne), i zapora, która kontroluje ruch przychodzący i wychodzący.
Odpowiedz
#5
(11.08.2015, 21:46)Mikołaj napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witaj desmoRR,

ad. 2) Zapora nie posiada HIPS.
ad. 3) W AM/EIS za bezpieczne transakcje bankowe odpowiadają trzy moduły.
Pierwszym jest "Kontrola zachowań", która wykrywa m.in. potencjalnie nieznane programy, kóre mogą chcieć zrobić podejrzane czynności, podczas transakcji online.
Kolejny moduł "Bezpieczne surfowanie" weryfikuje stronę e-banku pod kątem niebezpiecznych treści, któę np.mogły zostać zaimplementowane przez hakerów. (Bardzo mało prawdopodobne), i zapora, która kontroluje ruch przychodzący i wychodzący.

Ok Smile A na tle innych produktów IS jak wypada EIS?
W najbliższym czasie szykują się promocje na produkty Emsisoft ?
Odpowiedz
#6
Trudno mi odpowiedzieć na pytanie, gdyż nie korzystam z pakietów innych firm.
Odnośnie rabatu na nasze produkty, wysłałem wiadomość do Ciebie. Smile

Obecnie. Dostępna jest jedynie zniżka edukacyjna na Emsisoft Anti-Malware u jednego z naszych resellerów.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości