Intel Core i3 3120m na Intel Core i5 3230M
#21
Czy oprócz Cruciala M550 możecie coś polecić wydajnego w miarę przystępnej cenie ?Smile
Odpowiedz
#22
Samsungi EVO 840 i EVO 850.
Odpowiedz
#23
Plextor. Ja mam M5S, teraz pewnie jest 6 albo 7.
Odpowiedz
#24
JAk powiedziano Samsung 850EVO albo wspomniany Plextor M6S
Odpowiedz
#25
Co powiecie o Crucial MX200? Na Benchmarku piszą,że jest następcą M550. Jest zauważalnie lepszy od niego?
Czy w przypadku trwałości SSD jest się czym martwić? Dzielą się na trwalsze i te mniej trwałe?
Jeszcze coś takiego znalazłem:
''NAND się zużywają co powoduje że algorytmy korekcji błędów muszą bardziej się napracować. Efekt to dodatkowe opóźnienie. Bardzo fajnie było to widać na przykładzie samsung evo 840 gdzie ichnie 19nm TLC zaczeły szybko tracić "ładunek". Kontroler musiał wielokrotnie powtarzać odczyt (=spadek wydajności odczytu). Samsung problem zamaskował przez odświeżanie danych w tle. ''
Przy powyższym problemie odwołuje się do tego -niska wydajność w teście zapisu długotrwałego w przypadku MX200
Odpowiedz
#26
MX200 jest lepszy, niemniej czy warto dopłacać?
Na pewno ma lepiej rozwiązane kwestie szyfrowania, poza tym jednak różnice będą dla Ciebie nieodczuwalne.

Co do EVO - nie wiem kto to w benchmarku wymyślił, ale nieźle popłynął. Fakt, TLC są mniej trwałe, ale dotychczasowe testy wytrzymałościowe pokazały, że nie ma się czym martwić. Nawet seria 840 nie-EVO wytrzymała 400 TB zapisów, co jest dla zwykłego śmiertelnika wartością ogromną. Spadków wydajności również jakoś nie zauważyłem - Samsung wydał kilka nowych firmware, wszystko śmiga szybko. Dla przykładu wczoraj miałem odpalony system bazowy + 3 wirtualki w VMWare jednocześnie (Windows 7, 8 i 10) no i pracowało się komfortowo.

A tutaj wynik testu z AS SSD z mojego dysku:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#27
Crucial MX200 256 GB jest bardzo dobrym wyborem. Posiadam od paru miesięcy - szybki, bezproblemowy, bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Dysk jak najbardziej godny polecenia.
...
Odpowiedz
#28
Czy jak kość pamięci jest produkowana w mniejszym procesie np 16 nm vs 20 nm to wydziela mniej ciepła-dobrze myślę? Jakieś inne plusy sa tego?
Odpowiedz
#29
W przypadku SSD zmniejszają aby robić pojemniejsze dyski.
Odpowiedz
#30
Czy w przypadku takiego dysku :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

bez problemu podepnę go to laptopowego msata?
Jeszcze miałbym pytanko czy większa ilość cache dysku zwiększa jego wydajność?
Co byście wybrali MX200 czy BX100? Obydwa 250GB
BX 100 można dostać za 370 a mx200-410
Odpowiedz
#31
ok wziąłem MX200.Dzięki za pomoc.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości