Online Armor - jaka alternatywa?
#1
Z tym programem jestem związany od samego początku mojej styczności z Internetem :/ Doszły mnie słuchy, że OA od czerwca przechodzi do historii. nie będzie już wspierany Sad . Tak wiec zadaje pytanie jaka może być alternatywa dla tak dobrego programu ?? Może Outpost, Privatefirewall, a może kombinacja z Shadow Defenderem albo cos z NVT ERP?

Myślę, że ten wątek może zaciekawić wielu użytkowników pracujących z OA. Jakie są wasze sugestie i spostrzeżenia na ten temat (alternatywa i opinia o porzuceniu OA)? Jestem mega ciekawy Smile

Notatka od nikita, 25.06.2015 22:52:

Punkt 5. Regulaminu - poprawiam. Następnym razem zwróć uwagę na pisownie, bo temat poleci od razu do kosza.

Odpowiedz
#2
@Popcorn

Outpost mam wersje full ale potrafi troche przeoczyć i czasem chodzi mozolnie...

Hmm na dzień dzisiejszy to SS albo NVT jak chodzi o kontrole procesów (HIPS/anty-exe)
Jak o monitoring połączeń czyli typową zaporę to PrivateFirewall

Fajne i lekkie zestawienie to WinPatrol + Winprivacy - Taki anty-exe/HIDS z zaporą oraz logiem zdarzeń jak w wireshark
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Witam.

To że będzie nie już rozwijana to nie można mówić że będzie no jakaś zła - znam 4-5 takie programy które nie są rozwijane a dobrze działają.

Jeżeli rzeczywiście nie chcesz to SpyShelter Firewall sobie o nim przeczytaj i ewentualnie zainstaluj.
Odpowiedz
#4
(26.06.2015, 10:47)Tibu 11 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witam.

To że będzie nie już rozwijana to nie można mówić że będzie no jakaś zła - znam 4-5 takie programy które nie są rozwijane a dobrze działają.

Jeżeli rzeczywiście nie chcesz to SpyShelter Firewall sobie o nim przeczytaj i ewentualnie zainstaluj.

Programu już nie da się używać...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie wiem tylko, jak wygląda sprawa u osób ,które już miały aktywowany w wersji darmowej OA, ale myślę, że podobnie.
Odpowiedz
#5
Sr - Aha tego nie wiedziałem Grin
Odpowiedz
#6
Od czerwca nie można aktywować nowych licencji.
Jeśli ktoś ma licencję już kiedyś używaną, to rejestracja powinna zadziałać.
Wsparcie dla obecnych użytkowników jest do 1 kwietnia 2016 r.
Odpowiedz
#7
Padlo na taki zestaw:


Panda Free Antyvirus 
Zemana AL free
Malwarebytes Anti - Exploit Premium
Shadow Defender
Odpowiedz
#8
brak ci najważniejszej ochrony HIPS i zapory...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#9
Nie ma dwóch zdań...nie ma nic podobnego do OA...niczego tak przejrzystego, dobrze i elegancko skomponowanego i zrównoważonego w funkcjach i możliwościach. Może przesadzam nieco, bo mam niezwykły sentyment do tego programu, ale on dla mnie przykładem programu, który można nazwać Sztuką przez duże S.
Jak patrzę na rynek zapór z modułem ochrony proaktywnej, to chyba Comodo jeszcze można przytoczyć za przykład, Outpost no i faktycznie PFW...SpyShelter dopiero zaczyna swoją drogę jako zapory, choć w możliwościach anty-logger nie ma sobie równych...i wygląd który mnie nie razi, ale niestety niektórych tak.
NVT ERP to "tylko" anti-exe, więc nie ma mowy o zaawansowanych/szczegółowych regułach dla procesów...jest tylko zezwól lub zablokuj...nie wspominam o trybie nauki/instalacji, jest równie przydatny, co zdradliwy i niebezpieczny. Podobnie rozwijany mocno VoodooShield.
Pozostaje kwestia systemu...na XP można skomponować zestaw z jakiejś klasycznej zapory i do tego HIPS/bloker nawet za free...to w czasach tego systemu takie programy miały swój złoty wiek.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
Ichito, a co byś radził na XP jak OA zejdzie?
Rozpatruję SS FW albo ew. PrivateFirewall...
Do tego AppGuard i NVR ERP.

P.S. Nie jestem w stanie dodawać punktów reputacji;
przyciskam i nic się nie dzieje. Może jakiś dodatek mi
blokuje ten przycisk?
Odpowiedz
#11
Dokladnie zgadzam sie z Wami Smile Sluszna uwaga Ichito kiedy brylował xpek Craze mozna bylo zaszalec z dobrymi HipsoBlokerami Tongue a teraz ...... do Windowsa 7 64bit nie znajdziesz nic ciekawego pozostaje tylko SD i jakies dodatki takie jest moje zdanie
Odpowiedz
#12
@ichito. Zgadzam się z Tobą w pełni odnośnie OA. Muszę przyznać, że od czasu, gdy nieco bawię się różnymi firewallami chyba żaden z nich nie łączy w równie udany sposób prostoty obsługi oraz skuteczności działania.
Jeśli chodzi o SpyShelter FW to się musiałem poddać tymczasowo w walce z nim (patrz: nasza dyskusja z wątku o tym programie), gdyż nie jestem w stanie go tak skonigurować, aby nie drażnił innych użytkowników domowego komputera. Co oczywiście nie umniejsza jego skuteczności, ale jak to się mówi "bariera wejścia" jest zdecydowanie większa w przypadku tego programu.
Odpowiedz
#13
Coraz bliżej... końca OA.

Jakieś nowe pomysły na zastąpnik?
Odpowiedz
#14
Coś tam da się znaleźć; ze starych Kerio i PC Tools firewall,
z aktualnych Comodo, Outpost płatny lub bezpłatny, Privatefirewall,
SS FW. Jeszcze Kaspersky ma dobrego HIPSa (nie wiem,
czy można wyodrębnić FW z pakietu). Ja wybrałem SpySheltera FW.

Przy okazji ostatnie wyniki Matouseca (pamiętając o kontrowersjach):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
'It is not safe to use the program any longer'

A ja nadal nie mam pomysłu na nowe rozwiązanie.
Odpowiedz
#16
Teraz właśnie (marzec 2016) kończy się oficjalne techniczne wsparcie dla tej zapory
Cytat:The official end of technical support will be March 31, 2016. Though, we will still provide updates for critical issues that may be discovered until then. At the moment we can say with certainty that we will not add Windows 10 compatibility, since that requires several major changes to the codebase.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nowych licencji nie sprzedają od roku, darmowej wersji też od roku prawie nie da się zainstalować, ale wygląda na to, że jak ktoś już ma instancje OA w systemie, to wciąż może z niej korzystać, bo krytyczne błędy będą łatane...tylko, że pełne wersje, którym skończy się aktywacja będą chyba przechodzić w wersje ograniczone z opcjami jak w wersji darmowej?...sam nie wiem...
Jeśli chodzi o połączenia z bazą AMN to chyba wciąż będzie aktywne...nie wiem, to spekulacje tylko...z drugiej strony wyłączenie sprawdzania reputacji plików/procesów w bazie sygnatur nie musi być problemem, bo zostaniemy wtedy z "twardym" HIPSem bazującym tylko na naszych decyzjach. Sam często wyłączałem te usługi.
Poza tym...na XP korzystam z zapory sprzed -rawie 11 lat i też działa Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#17
Odinstalowałem OA w grudniu, na rzecz SS FW, i po kilku miesiącach
jestem zadowolony - jest po prostu lżej. Czy bezpieczniej - trudno mi
(przynajmniej na razie) ocenić, staram się skanować wszystko co ściągam na VT.
Odpowiedz
#18
(21.03.2016, 09:00)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Teraz właśnie (marzec 2016) kończy się oficjalne techniczne wsparcie dla tej zapory
Cytat:The official end of technical support will be March 31, 2016. Though, we will still provide updates for critical issues that may be discovered until then. At the moment we can say with certainty that we will not add Windows 10 compatibility, since that requires several major changes to the codebase.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nowych licencji nie sprzedają od roku, darmowej wersji też od roku prawie nie da się zainstalować, ale wygląda na to, że jak ktoś już ma instancje OA w systemie, to wciąż może z niej korzystać, bo krytyczne błędy będą łatane...tylko, że pełne wersje, którym skończy się aktywacja będą chyba przechodzić w wersje ograniczone z opcjami jak w wersji darmowej?...sam nie wiem...
Jeśli chodzi o połączenia z bazą AMN to chyba wciąż będzie aktywne...nie wiem, to spekulacje tylko...z drugiej strony wyłączenie sprawdzania reputacji plików/procesów w bazie sygnatur nie musi być problemem, bo zostaniemy wtedy z "twardym" HIPSem bazującym tylko na naszych decyzjach. Sam często wyłączałem te usługi.
Poza tym...na XP korzystam z zapory sprzed -rawie 11 lat i też działa Smile

Nie będzie aktywne. OA będzie odłączony od bazy AMN.
Odpowiedz
#19
Czyli będzie mógł działać ofline...jak ThreatFire bez połączenia ze społecznością i bez aktualizacji sygnatur skanera.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#20
Zależy, czy do działania potrzebuje okresowej weryfikacji on-line swojej licencji.
Jeśli tak, to po pewnym czasie po braku weryfikacji program przestanie działać
(tak jest chyba w przypadku np. AppGuarda).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości